Wrang: een gesigneerd Feyenoord-shirt in de inboedel van ACOVV Weer brons voor Mali SPORT 9 MAANDAG 11 FEBRUARI 2013 gelijk van Keshi door Martijn Krullaars APELDOORN - Het heeft iets triests: het hele hebben en houden van een omgevallen voetbalclub, voor een appel en een ei op internet te koop. Van bierviltjes en kapstok ken tot en met lichtmasten en vol ledige tribunes. Vrijdagmiddag om 17.00 uur gaat de gehele inboedel van het failliete AGOW Apeldoorn onder de hamer. De inboedel is inmiddels te zien op de website van BVA Auctions. Alle goederen die achterbleven op sportpark Berg en Bos, alsmede de spullen die werden ingeleverd door de werknemers, zijn ver deeld in 471 kavels en worden van af vrijdag geveild. Zes dagen lang kunnen belangstel lenden tegen elkaar opbieden, waarna de opbrengst van de fail- lissementsveilingveiling in be heer komt van mr. Vincent Jonge- rius, de curator van AGOW. Hij bepaalt vervolgens wie van de schuldeisers nog iets van hun geld terug krijgt. De inboedel is een ratjetoe van al lerhande snuisterijen en opmerke lijke goederen. Of het nou om 42 rollen papierhanddoek gaat of de (demontabele) 'Klaas-Jan Hunte- laar Tribune' (mét 995 witte en blauwe kuipstoeltjes); alles wat maar enigszins waarde heeft gaat onder de hamer. Dus ook een Feyenoord-shirt vol met handtekeningen, de wrange, tastbare herinnering aan de laat ste wedstrijd die AGOW speel de, begin vorige maand in de Rot terdamse Kuip. Voor de echte AGOW-fans: er is ook een gesig neerd shirt van de omgevallen Apeldoornse club. Een greep uit het verdere aanbod: 119 nieuwe Derby Star-ballen, ze ven paar Giorgio herenschoenen, talloze (steward)jassen, massageta fels, verbanddozen, bierglazen, koelmeubels en koffiezetappara ten, een decoupeerzaag, diverse meubels en kasten, kunstplanten, insectenlampen, een reclame wandbord, kasregisters, een spe lers-wisselbord (let op vierde offi cials), thuis- én uittenues, strop dassen, pc's, wandversieringen, di verse merchandise-artikelen. Tot slot: speciale aandacht voor ka vel 7042-438. Twee kunststof bor den, voorzien van de opdruk 'uit verkocht'. Het openingsbod is be paald op tien euro. Het is onbe kend of de borden ooit gebruikt zijn. De bureaustoel en -telefoon van directeur Henk Timmer zijn ook te koop. Van deze artikelen is het 'nieuwe' echter wel af. dium, nadat hij met Nigeria op voorsprong is gekomen tegen Burkina Faso. Zijn gebeden worden verhoord, want Nigeria wint de fi- eens bijna weggestuurd door de Nigeriaanse bond, terwijl hij als bondscoach van Mali en Togo ontslag kreeg. Dat verklaart zijn keuze om de voorsprong in de finale te verdedigen. In Afrika moet je een succes koesteren. Morgen kan het weer heel anders zijn. Keshi heeft nu wel veel krediet opgebouwd en plaatste zich door het winnen van de Afrika Cup met Nigeria voor de Confedera tions Cup. In juni reist de A- frikaans kampioen naar Brazilië. In het voorbereidingsevenement voor het WK van 2014 is het land ingedeeld in een poule met Span je, Uruguay en Tahiti. De kampioen van Oceanië is op 17 juni in Belo Horizonte de eerste tegenstander van Nigeria. Italië, Brazilië, Japan en Mexico vormen de andere poule. De titel geeft Nigeria geen garantie op deelname aan de WK-eindronde. In een kwalificatiegroep met Na mibië, Malawi en Kenya staat Ni geria na twee speelronden met vier punten bovenaan. „Ik ben veel zuiniger op mijn gouden dan op mijn zilveren medailles. Die zilveren raken wel eens kwijt, omdat ik ze na een wedstrijd wegstop in een tas. Thuis komen ze dan te voorschijn. Na een koers wil zo kort mogelijk aan dat zilver herinnerd worden." Wielrenster Marianne Vos in de Volkskrant. „Zelfs tijdens het WK, waar we de finale haalden, beleef je zo'n toernooi toch anders als wisselspeler. Het gaf niet heel veel voldoening. Je houdt je na tuurlijk koest, want je wil niet gaan kloten mid den in het groepsproces." Ex-international Stijn Schaars in Spits. „Ik weet dat mijn naamgenoot Rembrandt van Rijn de Nachtwacht heeft geschilderd. Maar ik hoop niet dat ik alleen daarom hiervoor was uitge nodigd." Oranje-international Ricardo van Rhijn bij de presentatie van het nieuwe shirt van Oranje. In het Algemeen Dagblad. „Wat ik zo fijn vond aan mijn jeugd, was dat ik zoveel met die bal bezig ben geweest. Tot 's avonds laat. Elke keer weer, tijdens de pauzes en na school, zelfs op vrijdagavond als ik zaterdag competitie moest spelen. En dan zondag weer, en maandag." Oranje-international Robin van Persie in de Volkskrant. „Het is al vier jaar één grote chaos bij de badmin- tonbond. Het is rechtszaal in, rechtszaal uit, be stuur in, bestuur uit. We hadden vorig jaar zelfs een bondscoach die nog nooit een herendubbel had gecoacht." Badmintonner Koen Ridder in Trouw. „In elf dagen speelden we zeven wedstrijden met vier reisdagen van elk tien uur. Er zat geen rust dag tussen. Ik voel me net een NBA-basketballer." Hockeyer Teun de Nooijer in het Algemeen Dagblad. Hij speelt net als acht andere landgenoten een maand in India tijdens de hockey India League. PORT ELIZABETH - Mali hield zater dag opnieuw een bronzen medail le over aan het toernooi om de Afrika Cup. Het elftal van de Fran se bondscoach Patrice Carteron won in de kleine finale in Port Eli zabeth met 3-1 van Ghana. Mamadou Samassa, in Italië on der contract bij Chievo na jaren in de Franse competitie actief te zijn geweest, opende de score hal verwege de eerste helft. Hij kopte vallend raak na een fijne pass van Adama Tamboura. De 33-jarige sterspeler Seydou Keita (ex-Barce- lona) maakte er vlak na rust 2-0 van. De uitblinkende middenvel der, die tegenwoordig zijn geld verdient bij het Chinese Dalian Aerbin, dook op in het strafschop gebied en rondde daar het voorbe reidende werk van Ousmane Cou- libaly af. Ghana kreeg vanaf elf meter de kans om terug in de wedstrijd te komen, maar de toe gekende strafschop werd niet be nut door Mubarak Wakaso. De aansluitingstreffer kwam vervol gens pas na 82 minuten op naam van Kwadwo Asamoah. Dat doel punt gaf Ghana echter wel weer hoop op een verlenging. Asamoah liet van afstand doelman Soum- beyla Diakité kansloos. Het slotoffensief van de Ghane- zen was hartstochtelijk, maar le verde niets op. Gescoord werd er alleen nog aan de andere kant. Diep in blessuretijd bepaalde in valler Sigamary Diarra de eind stand op 3-1. Daarmee werd Mali net als vorig jaar derde. Seydou Keita, vedette van Mali, met de bronzen medaille.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37