Turnvereniging geeft grote uitvoering 16 WALCHEREN HERDENKING Skaters hebben in Middelburg een herinneringsdag gehouden aan hun overleden vriend Ricardo van Dalen. Ruiters en paarden openen straoseizoen 'Nu doen we de game van ker, om bij elkaar te zijn. Zo is dit ontstaan." Rens denkt dat er deze vijfde her denking, verspreid over de hele dag, zo'n honderd jongeren ko men. Skaters van nu uit Zeeland en skaters van toen die, net als Rens en René, wegens studie of werk zijn uitgewaaierd. Maar er zijn ook skaters die Ricardo nooit gekend hebben. Zoals Niels Schouffoer (15) uit Vlissingen. Hij komt regelmatig bij Meker. „Ik heb wel over Ricardo gehoord, maar ik ken hem niet. Ik kom van daag om te skaten en voor de de monstraties. Het is hier altijd ge zellig." Een herdenkingsdag voor Ricardo is vooral een dag met veel skate boarden: vrij skaten, demonstra ties en wedstrijden. Rens: „Ricar do hield niet zo van wedstrijden. Het ging hem altijd meer om de sfeer. Maar wat-ie wel altijd heel leuk vond was 'potje skate'. Daar bij krijg je een letter uit het woord 'skate' als je na een trick niet goed landt. Als je het hele woord 'skate' hebt, ben je af. Van- Actie in skatepark Meker in Middelburg, foto's Ruben Oreel door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Hij was fanatiek ska ter en vaak in skatepark Meker in Middelburg te vinden. Met zijn vrolijkheid en gezelligheid wist hij altijd sfeer te brengen op en buiten de baan. Iedereen kende hem. Op 20 januari 2008 overleed Ricardo van Dalen plotseling. Hij was 21 jaar oud. Zijn beste vriend René Faes orga niseert sindsdien rond Ricardo's sterfdatum een herdenkingsdag in de skatehal van Meker aan de Sportlaan. Afgelopen zaterdag voor de vijfde keer. „Dit zou niet voor iedereen gebeuren. Wel voor Ricardo. En dat is bijzonder en heel cool." René (26) leerde Ricardo kennen in hun woonplaats Oost-Souburg. Ze waren toen beiden 15 en be gonnen net met skaten. Op straat in Souburg of bij Meker in Middel burg. „We waren altijd samen." De dag voor het overlijden van Ri cardo was René nog met hem in Tilburg geweest. Öm te skaten. „Hij was al een paar weken niet lekker, ook niet toen we die vrij dag in Tilburg waren. Hij was moe, dronk veel en moest steeds naar de wc. 'Ik ga in het weekend veel fruit eten en als het dan niet beter is, ga ik naar de dokter', zei hij nog. In de nacht van zaterdag op zondag is hij overleden. Hij bleek suikerziekte te hebben. Zon der dat hij het wist. Hij heeft in zijn slaap een hartstilstand gekre gen." Medeorganisator van de herden kingsdag is Rens Verbruggen (26), ook een goede vriend van Ri cardo en René. „Op Ricardo's cre matie waren wel zo'n 250 jonge ren. Daarna gingen we naar Me- Niels Schouffoer, René Faes en Rens Verbruggen (vlnr) voor de foto van Ri cardo die, ingelijst in skateboards, in de hal van Meker hangt BURGH-HAAMSTEDE - Met een stijl volle stoet van 55 ruiters en paar den is zaterdag in Burgh-Haamste- de het straoseizoen van 2013 in de Schouwse Westhoek geopend. De folkloristische voorjaarsviering waarbij de paarden de zee ingaan om de benen te wassen, was de eerste in een reeks van zes. Het straofeest in Burgh-Haamste- de wordt traditiegetrouw zeven weken vóór Pasen gevierd, op de zaterdag van carnaval dus. „Maar straorijden is geen carnavalsop tocht", zegt Margot Grevel van het plaatselijke straocomité. „Wie toch in een gekke uitdossing wil meerijden, moet dat zelf weten, maar wordt niet beoordeeld door de jury." De organisatie pleit voor de traditionele dracht van de rui ters, dus: witte broek en zwarte jas. De deelnemers hielden zich daaraan. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De Vlissingse Turn Vereniging (VTV) heeft zaterdag in sporthal Baskensburg in Vlissingen een grote uitvoering gegeven. De ze bestond uit twee verschillende delen - een middag- en een avond voorstelling - die beide ruim twee uur duurden. Zo'n vijfhonderd turners van alle leeftijden deden mee aan de twee voorstellingen. Beide shows be stonden uit ruim vijftien onderde len, gebracht door de vele verschil lende groepen binnen de VTV. DeVTV houdt om de paar jaar een grote uitvoering. Thema was deze keer 'Springlevend'. Volgens secretaris en penning meester Danny de Kam is ook de VTV springlevend. „We zitten goed in de lift. Een tijd geleden was het minder; toen zaten we echt in een dip." De VTV heeft op dit moment ruim zeshonderd le den. De Kam: „We waren lang op zeshonderd leden blijven hangen, maar de laatste jaren komen er weer bij." Hij heeft daar geen ver klaring voor. „Ik denk dat wij het goed doen. Bij andere verenigin gen zie je dat het minder gaat. We zijn een grote, gezonde vereni ging." De volgende grote uitvoering komt over een paar jaar. De VTV houdt niet jaarlijks zo'n festijn. „Want het is ontzettend veel werk om het te organiseren", zegt De Kam. Ook voor deze editie is weer veel werk verzet. De deelne mers genieten ervan en het pu bliek is enthousiast. Maar on danks de goed gevulde tribunes hadden er meer mensen mogen zijn, vindt De Kam: „Ik had het drukker verwacht, maar er zijn veel zieken." De jongens en meisjes uit de groep recreatietumen 6-9 jaar bereiden zich in de gang voor op hun onderdeel, Tarzan en Jane, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16