ZEELAND Piet de Putter wordt Statenlid voor de WD almanak Blof opnieuw het theater in Zeeuwse gemeenten zetten in op preventie tegen inbraken en stimuleren politiekeurmerk. Warme truiendag: kies voor wol en knoflook CONSUMENT Betere beveiliging woningen MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten brengen het politiekeur merk Veilig Wonen actief onder de aandacht van inwoners en woning corporaties. Daarmee hopen ze het aantal inbraken terug te dringen. Het Politiekeurmerk Veilig Wo nen is een keurmerk voor wonin gen die voldoen aan een aantal ei sen op het gebied van inbraakpre ventie. De maatregelen die wor den voorgeschreven zorgen er voor dat een inbreker meer tijd nodig heeft om een woning bin nen te komen. Een inbraak duurt vaak maar heel kort. Om die re den zal een crimineel geen tijd verdoen aan het proberen in te breken in een woning die goed is beveiligd, verklaren burgemees ters Harald Bergmann (Middel burg) en Jacques Suurmond (Sluis), de noodzaak. Gemiddeld wordt er per dag in vier Zeeuwse woningen ingebro ken, aldus Suurmond. „En elke in braak heeft grote gevolgen voor de inwoners." Hij constateert ook dat het aantal inbraken nog steeds stijgt en dat er alles op al les gezet moet worden om ervoor te zorgen dat dit afneemt. Berg mann benadrukt dat het niet al leen de taak is van de overheid om ervoor te zorgen dat inbrekers geen kansen krijgen. „Burgers hebben ook hun eigen verant woordelijkheid." Maar hij vindt het wel een taak voor de gemeen ten om inwoners te stimuleren hun woningen beter te beveiligen en daar vervolgens ook naar te handelen. „Want als iemand zijn voordeur open laat staan, dan helpt een groot aantal sloten en dievenklauwen niet." Suurmond zegt ook dat er een ap pel wordt gedaan op woningcor poraties. „We kunnen het niet wettelijk opleggen maar corpora ties en andere verhuurders heb ben wel een morele plicht om er voor te zorgen dat hun huurders veilig wonen." De meeste inbraken (ongeveer 80 procent) worden gepleegd door 'gelegenheidsinbrekers'. Zij wer ken meestal met klein materiaal: een tang of een schroevendraaier. Sluis en Middelburg sturen inwo ners van buurten waar meerdere inbraken zijn gepleegd een brief met preventie-adviezen. MAANDAG 11 februari 2013 MIDDELBURG - Wethouder Piet de Putter van Noord-Beveland wordt lid van Provinciale Staten. Hij neemt voor de WD de plaats in die is vrijgekomen door het door schuiven van Carla Schönknecht naar Gedeputeerde Staten, na het overlijden van Sjoerd Heijning. De Putter wordt 15 maart geïnstal leerd. Hij blijft naast Statenlid aan als wethouder. In een mail aan de gemeenteraad benadrukt hij dat het gemeentebestuur zijn eerste prioriteit blijft. Zijn toetreding tot het provinciebestuur wordt be vestigd door fractievoorzitter Kees Bierens. Tip? redactie@pzc.nl Die driejarige jongedame uit een Wat chers dorpje bemoeit zich graag met al lerhande zaken en kan ook al aardig ver banden leggen. Meestal zit ze met die hersenspinsels aardig in de goede rich ting, maar soms wordt wel eens een fou te link gelegd. Zoals op die dag dat moeder nog wat spullen moest kopen en samen met haar jongste spruit richting Middelburg toog. „Waar gaan we naartoe?", vroeg de nieuwsgierige peuter toen moeder haar in de autostoel vastsnoerde. „Naar de Hema", antwoordde moeder. „Daar is opa toch?", was de snelle weder vraag. En dat was een, zij het begrijpelijke, ver gissing. Want tussen de Hema en de he mel gaapt toch een groot gat MIDDELBURG - In een uitverkochte schouwburg in Middel burg begon Blof zaterdagavond aan een nieuwe theater tournee. Het is de zevende in veertien jaar tijd. De Zeeuw se band reist de komende maanden langs 32 theaters, ver spreid over het hele land. De meeste concerten zijn inmid dels uitverkocht. Blof speelde zaterdag vaak verrassende versies van beken de en minder bekende nummers, maar ook twee vertaal de covers van andere artiesten. Het nieuwe nummer Open je ogen beleefde in Middelburg zijn primeur, foto Lex de Meester pagina 18: Blofs muzikale maatkostuums

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13