24 ZEELAND DAGBOEK VAN MARNIX JURRIENS, PRINS CARNAVAL PHILIPPINE Marnix Jurriens veranderde de afgelopen week in Marnix 1. In dit dagboek de aanloop van de Prins van de Mosselkrauwers naar zijn droomfeest. 66 Veel Braziliaans geklede dames vrolijken de boel op... Vrijdag februari Zaterdag hAarn Alaaf, Alaaf, burgerlijke staat. |ek(nderen hobby'S "Jndeïe" stops), ge Prins Marnix 1 7:30 Wakker door de wekker. An- nemarie moet een morgentje gaan werken dus voor haar moet het opschieten. Zelf laat ik eerst hond Wubbel uit, geef de vissen eten en schuif dan aan. Een goede prins carnaval kan niet zonder de onvoorwaardelijke steun van de achterban. 8:45 Ik speel even buiten met de hond. Balletje achterna en rennen doet ie het liefst. Daarna het krantje (PZC) doorlezen om toch wat op de hoogte te blijven. 10:30 Werk aan de winkel. De Mosselkrauwers hebben sinds twee jaar een zeilbootje als prin senwagen. Maar de winteropslag buiten heeft z'n tol geëist. Kapot te band en het foam dat het water symboliseert is weggevreten door het zonlicht. Aan de slag dus om alles gereed te krijgen voor de op tocht op 9 februari. 13:30 Net aan de lunch met Anne- marie en er wordt gebeld. Antoi- ne Martens van bouwclub De Sloebers komt het trekkertje bren gen. Ding gelost en op terrein ge zet. Nog even een praatje maken. Zoals alle andere jaren begint ie dereen weer aardig te stressen op het laatst. Bij de sloebers zijn er twee geveld en dat was natuurlijk niet ingecalculeerd. Dan komt voorzitter Freek Rouwit ook nog even langs. Samen even het boot je inspecteren. De schade valt ge lukkig mee. 17:00 Annemarie heeft het avond eten klaar dus direct aan tafel. Ook voor haar moet nog een crea tie uitgewerkt worden. 18:30 Lotenverkoop met de leden. We verzamelen bij Freek en krij gen de loten toebedeeld. In totaal moet en we 3300 loten aan de man zien te brengen. We zingen met z'n allen ook nog even mee met de nieuwe carnavalshit van Geert de Vos en Elly Neuféglise. Zij hebben deze productie spon taan gemaakt en dat is natuurlijk toppie. De verkoop loopt boven verwachting. 20:00 We gaan de horeca in voor een biertje en voor de verkoop van loten. 22:00 Nog even naar cafe Ut Plompke van Wilfred Plompen. Daar is een feestje van onze popu laire dorpsgenoot Kenny Moelker. Mee onze neus in de boter dus! Met Wilfred zijn we ook in ge sprek betreffende het aanstaande 44 jarig jubileum van de Mossel krauwers. 23:00 We gaan naar huis want Kimberlyde dochter van Freek, is ook mee en we vernemen dat er een pikante gebeurtenis te wachten staat ter ere van Kenny. Raadt u het al? Dat hebben wij dus gemist. 7:30 Opgestaan en afwerken van het dagelijkse opstartritueel. 10:00 Het bootje afgesopt. Daarna de mast opgetuigd en inspectie van de binnenkant. Het ziet er op wat schimmel na heel goed uit. Dan alvast de foam afrollen en in stroken snijden. Vervolgens een zijde omzoomen en vastlijmen met die bruine plakzooi. 13:00 De stoottroepen verschij nen ten tonele. Voorzitter Freek, raadslid Jeroen en jeugdnar Cint- ha. Samen verwerken we het foam op de gelaste onderzijde zo dat er overslaande golven ont staan. 15:00 Er verschijnt nog een Mos- selkrauwer, Erik D'hondt. Hij en Freek hebben beiden de keizerlij ke status. Die verdien je als je drie jaar aaneengesloten prins carna val van Philippine bent. Daar ga ik ook voor. Samen brengen we een bezoek aan twee bouwclubs. Voor allemaal een biertje om het vochtverlies op te vangen. Bouw club M'n Broer bouwt dit jaar een heuse wagen. Vorig jaar mislukte hun wagen, maar dit jaar zal het foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98