Internationale school is overbodig ZEEUWS-VLAANDEREN 19 commentaar Verbinding Uitslaande brand schuur Koewacht Sluis krijgt sportpromotor Zeeuwse Peter belaagd U rijdt nu 'Wostburg' binnen TOCH IN DIALECT CARNAVALSKRAKER ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 Karla Peijs werd giste ren feestelijk uitge luid. Een goed mo ment om de balans op te maken. Heeft ze in haar rol als commissaris van de ko ningin veel betekend voor Zee land? Die vraag is niet zo een voudig te beantwoorden. Op de valreep lijkt de komst van de marinierskazerne zeker ge steld. Een aardige opsteker. Maar het is lastig om een lijst met vergelijkbare prestaties te produceren. Het is de vraag of een commis saris op dergelijke acquisities afgerekend moet worden. Het is zeker zo belangrijk dat ze Zeeland buiten de deur repre senteert. Dat heeft ze zonder twijfel op overtuigende wijze gedaan. Het belang daarvan is evident, maar lastig meetbaar. Heeft ze steken laten vallen? Haar optreden was niet altijd even overtuigend, maar beklij vende blunders heeft ze niet begaan. Daarom slaat de ba lans duidelijk door naar de goede kant. Niet in de laatste plaats dankzij haar kernkwali teiten: Peijs is de koningin van de verbinding en de relati verende humor. koewacht - In een dubbele schuur aan de Emmabaan bij Koe wacht heeft vrijdagavond een uit slaande brand gewoed. De mel ding van de brand kwam even na negen uur binnen. Blusvoertui- gen uit Koewacht, Hulst en Zuid- dorpe zijn ingezet, plus een hoog werker uit Hulst, een watertank wagen uit Terneuzen en een wa tertankwagen uit het Belgische Stekene. In de niet al te grote dubbele schuur stonden (landbouwma chines en materialen, maar er za ten geen dieren in. Een beperkte hoeveelheid asbestdeeltjes van dakplaten is op het omliggende perceel terecht gekomen, maar niet verder verspreid. Om 22.25 uur was de brand onder controle. oostburc - De gemeente Sluis krijgt een sportambassadeur. Die moet de jeugd aan het sporten zien te krijgen en de gemeente vertegenwoordigen bij sportevene menten. De naam van de ambassa deur wordt maandag 25 februari bekend op een congres in mfc De Keure in Sluis. Sportverenigingen kunnen er meedoen aan work shops als 'jeugdparticipatie', 'om gaan met motorisch minder vaar dige kinderen' en 'samen blijven sporten' (tips voor vrijwilligers voor het omgaan met (pro bleemkinderen. Aanmelden voor het congres kan tot 15 februari via a.hinte@welzijnencultuur.nl of 0117 457050. ANALYSE door Raymond de Frel philippine - De Internationale School in Philippine is een school zonder kinderen. Nou ja, op drie na dan. Op extra overheidsgeld hoeft de school voorlopig ook al niet te rekenen. Er moet snel iets gebeuren, anders dreigt het Engelstalige onderwijsproject op basisschool De Stelle in schoon heid te sterven. Kinderen van buitenlandse werk nemers van bedrijven in de Ka naalzone krijgen er Engelstalig on derwijs. Het Terneuzense CDA- raadslid Jack Begijn maakte zich begin 2012 al eens sterk voor de school, die in 2010 is opgericht. Hij kreeg de voltallige gemeente raad achter zich; iedereen vond dat het project van scholengroep LeerTij meer tijd verdiende om te kunnen groeien. Een stuurgroep met vertegenwoordigers uit het onderwijs, bedrijfsleven en de ge meente moest meer gelegenheid (en het liefst ook geld) krijgen om de school onder de aandacht te brengen. Althans, dat zou de stuurgroep moeten doen. Begijn constateert dat de groep het voorbije jaar maar bar weinig heeft gedaan om het project levensvatbaar te ma ken. Het streven moet namelijk een definitieve status zijn, als stichting. Het ministerie geeft daarvoor alleen toestemming als er binnen vijfjaar zicht is op tach tig leerlingen. De stuurgroep gooit er met de pet naar, concludeert Begijn. Nadat de gemeenteraad zijn steun gaf, kwamen de vertegenwoordigers nauwelijks meer bij elkaar. Dood zonde, ze laten daarmee een kans liggen. Uit onderzoek bleek name lijk dat in potentie 260 leerlingen uit de regio's Gent en Terneuzen de Internationale School kunnen bezoeken. En van de 77 benader de bedrijven wilden er 42 hun buitenlandse werknemers aanbe velen om hun kind(eren) naar de school te sturen. Tel daarbij ook nog eens op dat een internationa le school een prima randvoorwaar de is voor werknemers en bedrij ven om zich in de Kanaalzone te vestigen en je hebt een aantal aar dige argumenten om het project te ondersteunen. Toch zitten er nog steeds maar drie kindjes op de Internationale School. Waar al die anderen naar toe gaan? Naar 'gewone' basisscho len en per bus naar een internatio nale school in Antwerpen. De school in Antwerpen is voor ouders een reden om in Hulst, en tot spijt van Begijn niet in de ge meente Terneuzen, te gaan wo nen. Uit die busritjes blijkt dat het ontbreken van een internatio nale school in de Kanaalzone voor buitenlandse werknemers geen onoverkomelijk probleem is. De wens van Begijn om de school te verhuizen naar Terneuzen om zo meer leerlingen te trekken, snijdt dan ook geen hout. Als buiten landse werknemers hun kind niet in Philippine op een internationa le school doen, waarom dan wel een paar kilometer verderop in Terneuzen? Wie vanuit het bui tenland in Zeeuws-Vlaanderen komt wonen, zal het worst zijn of de school in Terneuzen, Hoek of Phillipine staat. Het gaat om de voorziening, niet om een kilome tertje meer of minder. Begijn wil dat burgemeester Jan Lonink een samenwerking met de internationale school in Gent aankaart. Als dat leidt tot een ge zamenlijke internationale school, dan is de grote stad Gent een veel logischere vestigingsplaats dan Terneuzen. Dat accepteren en da gelijks een bus met leerlingen vanuit Terneuzen naar Gent laten rijden, is pas echt een internatio nale gedachte. Wat is mooier dan actie voeren met carnaval. Pim Allonsius (15) grijpt zijn kans. De leerling van De Rede doet 20 mei mee met de beklim ming van de Mont Ven- toux voor het MS- fonds. Op de leurdag in Sas van Gent, maandag, gaat hij leuren om zijn 500 euro te vergaren. Kijken of iedereen nog niet platzak is. Alsof Justin Bieber zelf even op basis school De Geule in Terneuzen was. Maar het was toch echt Zeeuwse Peter, alias Bennie Hek, in het echt Edy van Driel, die na afloop van een optreden op zijn oude school werd belaagd door zo'n honderd verklede leerlingen. Ze wilden allemaal een handtekening van hem. Dat hij daar gisterochtend zijn carnavalslied „Me pomp'n bier in de polder' kwam zin gen, was een eerbetoon aan zijn oude juf Tilly de Schepper die er nog steeds les geeft. De stemming zat er meteen in; iedereen zong uit volle borst mee. foto Mark Neelemans Vorig jaar deed carnavalsclub De Zwalpeiers uit Oostburg het voor het eerst: tijdens carnaval eigen plaatsnaamborden met de naam Wostburg' over de offi ciële exemplaren plakken. Toen troubadour Piet Brakman vorige week de sug gestie deed om dorpen in West-Zeeuws-Vlaanderen van plaatsnaamborden in het dialect te voorzien, wisten De Zwalpeiers dan ook direct wie hen dit jaar kon assisteren. Brakman (rechts) kon er wel om lachen en toonde zich gister middag een waardig helper van voorzitter Theo Dierikx. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93