Legerstichting moet Axelse Vlakte verlaten Streef gewicht Verraderlijk glad CARNAVAL 2013 18 ZEEUWS-VLAANDE almanak naar her. Jong en Vanafvandaag zien veel Zeeuws-Vlaamse plaatsen er tot woensdag heel anders uit. De leut regeert er uitbundig. Praalwagens en loopgroepen trekken door de straten. Bandjes dweilen van hot oud verkleedt zich als non, boef of koe. Gisteren is in de regio al proefgedraaid. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl EP WESTDORPE - Legerstichting Gene ral Armygreen Foundation (GAF) moet na negentien jaar het terrein op de Axelse Vlakte verlaten. Met de nieuwe eigenaar, de Beelen Groep, is afgesproken dat het ge bied aan de Finlandweg 1 maart ontruimd moet zijn. „We beginnen dit weekeinde met de voorbereidingen", meldt voor zitter Jo van Kemseke uit Hei kant. Hij neemt afscheid met wee moed. Zijn stichting waarbij 125 liefhebbers met legervoertuigen zijn aangesloten uit heel zuidwest- Nederland, is in 1994 op de Axel se Vlakte neergestreken. „'Als we er tien jaar kunnen zit ten, is het mooi', dachten we. Het is negentien jaar geworden. Dat we er weg moeten, komt toch nog hard aan. We hebben er heel mooie activiteiten gehouden." Het Nederlandse leger oefende er met helikopters ter voorbereiding op uitzending naar Afghanistan. GAF-leden waren oefenvijanden. Dienstplichtigen gingen er op her haling. De Napoleon-associatie ge bruikte het gebied om veldslagen na te bootsen. En de Nationale Re serve hield er chauffeursopleidin- gen. De GAF heeft nog geen nieu we locatie. De traditionele Paas-rit vertrekt dit jaar vanuit Heikant. Wat sloop- en recyclingfïrma Bee len met het acht hectare grote ter rein gaat doen, is nog onbekend. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense klanten van de slager za ten een beetje tegen elkaar te pochen. Terwijl ze kilo's vlees in hun boodschap pentassen lieten glijden, schepten ze op over de vele kilo's die ze al kwijt waren geraakt Lichaamsgewicht welteverstaan. Een werknemer hoorde het aan, terwijl ze de salami door het snijapparaat liet gaan. „Bij mij zouden er ook wel wat ki lootjes af mogen", begon ze. „Hoeveel weeg je dan", vroeg één van de klanten. Ja, dat is het geheim van een vrouw hè", pareerde ze. „Maar ik zou graag zeker vijftien kilo willen afvallen." Tips over ver sierde eierkoeken en caloriearme drank vlogen daarna door de slagerij. „Maar wat is je streefgewicht dan", richtte de klant zich opnieuw tot de verkoopster. „Zeventig kilo", zei ze. Zo, had hij haar toch nog waar hij haar hebben wilde. HULST - Vooral in het oosten van Zeeuws-Vlaanderen was het vrijdagochtend verraderlijk glad. Op de hoek Hoge Weg-Achtste Verkorting bij natuurgebied Groot Eiland ten westen van Hulst kwam een automobilist in een slip terecht. Hij raakte een landbouwvoertuig. Zijn auto vloog in brand. De bestuurder kon op tijd wegkomen en ook nog wat spullen redden, foto Camile Schelstraete ZATERDAG Maikel Harte Het personeel van de toekomstige Regio nale Uitvoerings dienst Zeeland (RUD) is teleurgesteld in het provinciebestuur, omdat het straks vanuit het stadhuis in Terneuzen moet werken. Nu werkt het grootste deel nog in Middelburg. Ze zijn er bedroefd en zelfs woedend over. Het is als Zeeuws-Vlaming wrang te moeten constateren dat vorig jaar de medewerkers van het ROC tegen een verhuizing naar Zeeuws-Vlaanderen waren en nu zijn er dus milieu-ambtena ren die moeilijk doen. En dat terwijl Zeeuws-Vlamingen de rit andersom wel (makkelijk) maken. Wat is dat toch? We zijn 'het landje apart', maar zo apart toch ook weer niet? Er heersen geen enge ziektes en van dominees zoals die ds. Quist op Tholen heb je ook geen last. Als argument tegen de verhuizing wordt nu ge bruikt dat het voordeel van een goedkopere verhuizing naar Terneuzen verdampt door extra reiskosten en extra reis tijd. Met de auto is het een half uurtje en de bus stopt voor het stadhuis. Dat valt dus wel mee. En ik hoop dat die extra reiskos ten niet voornamelijk door de Westerscheldetunnel worden veroorzaakt Straks gaat een ver huizing van provincieambtena ren niet door, omdat die ambte naren van de provincie tol moe ten betalen. Dat zou echt de we reld op zijn kop zijn. Wat mij wel een beetje steekt is, is dat het provinciebestuur niet pu bliekelijk reageert. Toen Zeeuws-Vlaanderen een eigen vlag presenteerde stond Karla Peijs op haar achterste poten. Andere bestuurders hebben Zeeuws-Vlaanderen weieens Calimero-gedrag verweten en ik herinner me Toine Poppel- aars die openlijk het 'eilandden- ken' in de provincie hekelde. Nou, als dit geen staaltje eiland- denken is, dan weet ik het niet meer. De provincie protesteert terecht bij het Rijk tegen cen tralisatie van rijksdiensten. Dan is het ook terecht dat men eigen diensten decentraliseert, dat moeten haar ambtenaren ook begrijpen. Maar die willen dus niet naar Zeeuws-Vlaande ren. Noem je die dan eigenlijk ook weigerambtenaren? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Leutfeest al uit startblokken waarde heeft dit jaar niet één Prins Carnaval. Ook niet twee, maar liefst drie: linksboven Prins Heerlijk (Stefan de Schrijver), rechts Prins Wiekus (Jos van Jo- le) én onder Prins Pico (Jurgen Buysrogge). „Wel zo gemakkelijk", vindt Stefan de Schrijver die ook voorzitter van carnavalsstichting De Lamsoren is, „want we kunnen de taken nu over drie man verdelen. Want een Prins heeft het ra- zenddruk." Ze waren allen al eerder in hun ééntje Prins Carnaval, dus ze we ten wat ze moeten doen. Of het voor herhaling vatbaar is, durft Stefan de Schrijver nog niet te zeggen. „Laten we eerst maar eens carnaval gaan vieren." Eén ding is alvast zeken Lamswaarde heeft - zo goed als zeker - een primeur in Zeeuws-Vlaanderen. Wie weet volgen er meer. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92