Wietteelt nü oppakken ZEEUWS-VLAANDEREN Leutvorsten aan de macht Interesse voor kluswoningen in Oostburg m Oppositie gemeenteraad Hulst wil 'onderste steen boven' rond onderhandelingen over supermarkt. Pakt u de Mega Jackpot? c Koop vandaag nog uw Staatslot! Isaac Cuenca is een ster in wording Bells Of Youth; pop met een folkrandje excellent step for your future: Roosevelt 1LCR www.ucr.nl Trekking 10 februari #\\°en SPORT ZATERDAG 9 februari 2013 CULTUUR 1 University College Roesevelt Universiteit Utrecht Lange Noordstraat. Middelburg Wethouder ontkent toezegging door Eugène Verstraeten HULST - De MCD supermarkt in Kapellebrug is nooit uitbreiding toegezegd als het bedrijf zich ook in de Hulster binnenstad zou vestigen, volgens wethou der Diana Van Damme-Fassaert. Ze spreekt daarmee tegen wat supermarkteigenaren Danny en Eric Mangnus beweren. Van Damme-Fassaert verdedigde zich donderdag tegenover een kri tische gemeenteraad. „Zo'n toe zegging kan er niet zijn, want zo iets zou dan eerst in het college van B en W moeten komen." Ze voegde toe dat wel is gevraagd of de gebroeders Mangnus een super markt in de binnenstad willen be ginnen. „In een tweede gesprek kwam vervolgens de eis op tafel dat ze dan wel medewerking wil len voor een forse uitbreiding in Kapellebrug." De oppositiepartijen namen geen genoegen met deze uitleg. Ze wil len weten hoe de onderhandelin gen precies zijn verlopen. „De on derste steen moet boven komen", betoogde Annelies Hegger (Pro gressief Hulst), die over de kwes tie een raadsenquête wil houden. Daarvoor is echter een meerder heid van de raad nodig en dat zit er niet in. Burgemeester Jan-Frans Mulder zal nu onderzoeken hoe het wette lijk zit met zo'n enquête. Mulder: „Het gaat hier om vertrouwen. Dit mag ook niet zo blijven leven. Is het niet via een raadsenquête, dan moeten we bekijken hoe we dit in een andere vorm kunnen af kaarten." In afwachting daarvan werd beslo ten de supermarktvisie aan te houden tot in maart. Mogelijk wordt het stuk nog wat aange past. De visie is omstreden.B en W willen supermarkten 'beper ken' tot 1500 vierkante meter, maar de AH-eigenaar in Hulst en anderem vinden dat te weinig. Oppositiepartijen willen onderne mers de vrije hand geven en kre gen daarvoor bijval van collegepar tijen in de commissie Ruimte. Tot ontsteltenis van Ronny Roctus (Algemeen Belang Groot Hulst) bleek daar niets meer van in de ge meenteraad. De gelederen waren weer gesloten binnen de coalitie om de groei van supermarkten in te perken. HULST - Hulst is voor vier dagen in handen van de leutvorsten. Burgemeester Jan-Frans Mulder (onder, tweede van links) droeg gisteren in Vogelwaarde de macht over aan de prinsen carnaval van De Kloorianen, De Lamsoren, De Vo- gelpiek, De Djerken en aan de prinses carnaval van d'Ossekoppen. Vandaag geeft hij de symbolische sleutels aan de hoogheden van De Kriekeputters, De Steense Ratten, De Kauter Mollen en De Vossen, foto Camile Schelstraete OOSTBURC - Het lijkt een gat in de markt, het aanbieden van goedko pe kluswoningen in Oostburg. De belangstelling is groot. Eén gega digde heeft zich al ingeschreven. Een tweede heeft aangegeven dat te zullen doen, meldt een woord voerster van de gemeente Sluis. Een derde geïnteresseerde heeft een bezichtiging gevraagd. Ook zijn er 'redelijk wat' telefonische reacties binnengekomen. De ge meente Sluis en woningcorpora tie Woongoed bieden de huizen te koop aan met een forse korting. De woning moet wel worden op geknapt. Het doel is een aanzet te geven tot verbetering van het wo ningbestand in Oostburg. De toe wijzing vindt begin maart plaats. TERNEUZEN - Terneuzen moet nü werk maken van legale wietteelt. Minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) heeft gemeenten opgeroe pen voor 1 april met concrete plan nen te komen. Terneuzens PvdA- raadslid Frank van Oorschot heeft die oproep overgenomen en daagt het college van B en W in schrifte lijke vragen uit om actie te onder nemen. Volgens Van Oorschot is dat hard nodig, omdat de illegale wietteelt - met alle brandveilig heidsrisico's en criminaliteit van dien - wellicht tiert in de gemeen te Terneuzen. Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 91