Finale belooft spanning De Strandloper kampioen Scheffers doorbreekt hegemonie Kerkhove Uit het niets een nationale held SKIËN •32 SPORT Ze moeten zelf hun ski's prepareren. Dat is niet goed, ik heb daar iemand voor. zierikzee - Na vier weken van schiftingsrondes begint vandaag- het serieuze werk met de finale van het driebanden klein toer nooi om de Graanbeurstrofee. In het clubhuis van de organise rende vereniging begint om 10.00 uur de slotdag van het toernooi. In twee poules van elk vier spe lers gaan acht finalisten voor de hoofdprijs en de wisselbeker strij den. De titelverdediger Kees Vermeu len is er niet meer bij, hij ging er net als de nummer twee en drie van vorig jaar vroegtijdig uit. Mischa Schouwenburg, vorig jaar vierde, is de enige finalist van toen die er nu ook bij is. De andere kanshebbers zijn de Schouwenaren Philip van der Ma le, Piet Verschure, Wim van der Welle, Ad van der Werf, Hans Coomans en Joop de Fouw de Fouw uit Colijnsplaat en Ellen Riemens uit Goes. De winnaars van de poules spelen om de titel. De anderen voor plaatsing. .zierikzee - De Strandloper/ Gins- terveld is kampioen geworden in de tweede klasse van de Zierikzee- se zaalvoetbalcompetitie en pro moveert naar de eertse klasse. Het team uit Haamstede/Renesse was duidelijk het gehele seizoen de sterkste ploeg. Toch was het nog nagelbijten in de wedstrijd tegen Stella Boys/'t Centrum 2. De tweede helft be- "gon met een 3-2-voorsprong voor De Strandlopers, maar met nog vier minuten speeltijd op de klok gebeurde er van alles in Sportcen trum Onderdak. Stella Boys verzette zich heftig. Met nog een minuut speeltijd was het 5-5 en het bestuur van Ziezavo dacht dat de beker weer terug kon in de kast. Pas in de laatste seconden scoorde Strandloper het kampioensdoel- punt. Met nog twee wedstrijden te gaan rkan Airpack, ondanks de 4-2-over- winning op Via Adviseurs, de kampioen niet meer inhalen. Mo torenboys is in de mineur doordat het met 5-7 verloor van FC Kerkwerve/Oliegeultje. Het team van Wim Tamerus gaf vorige week al een ruime voorsprong uit handen en ook nu gebeurde het zelfde. Hiermee staan ze laatste en in de degradatiezone. In de eerste klasse kreeg kam pioen IJtama het nog erg moeilijk tegen ASZ. Pas in de slotfase van de wedstrijd kreeg IJtama grip op de wedstrijd door individuele foutjes van de ASZ-verdediging: 6-2. Stella Boys/'t Centrum maakte géén fouten tegen Verf&Wand Zierikzee: 8-1. Mede door doelpuntenmachine Robin Provoost walste Van Oeveren/WIK/Kort met 12-1 over Knock on Wood heen, die zonder wisselspelers en een vervangende keeper aantrad. Davy Scheffers toont trots zijn bekers, foto Pieter van der Laan zierikzee - Na een zeven jaar du rende regeerperiode heeft tennis ster Lesley Kerkhove de kroon moeten doorgeven. Freestylesur- fer Davy Scheffers werd vrijdag in Zierikzee uitgeroepen tot sporter van het jaar op Schouwen-Duive- land. Voor de Zierikzeeënaar was het een zoete zege na drie opeenvol gende tweede plaatsen. Die plaats was nu voor Kerkhove. Kitesurfster Annelous Lammerts maakte het pod\um compleet. De aanmoedigingsprijs ging ook naar de surfsport: Esmée van Drielen uit Scharendijke kreeg deze aange boden. .De prijs voor sportploeg van het jaar kwam in handen van de tafel tennissers van Scaldina. Het team dat kampioen in de eerste klasse werd en voor het eerst in de club historie promoveerde naar de hoofdklasse is een uitvloeisel van het jeugdteam dat vijf jaar gele den sportploeg van het jaar werd. De penning van verdienste werd uitgereikt aan Theo de Looze die zich sinds 1972 inzet voor handbal vereniging Delta Sport en sinds 1983 voor de wielerronde van Zie rikzee. De organisatieprijs was voor bil jartvereniging De Graanbeurs voor de organisatie van de jaarlijk se Graanbeurstrofee en het NK li- bre vijfde klasse. De estafetteploeg van DZK timmert hard aan de weg. foto Ruben Oreel Marvin van Heek over zijn landgenoten. Ineens was hij nationaal sportnieuws, nu bijna anderhalve maand geleden. Op zaterdag 15 december 2012 stortte Marvin van Heek zich als een kogel naar beneden op de World Cup-afda ling in het Italiaanse Val Gardena. Om zich zelf aan de meet terug te vinden op de acht ste plek, tussen alle groten der aarde op dit koningsnummer van de skisport. Een Ne derlander in de top tien van een World Cup-afdaling, dat was nog nooit eerder ver toond. Hij was bovendien de eerste Neder lander sinds Harald de Man in 1998 die World Cup-punten pakte. Maar achter de streep stond geen enkele Ne derlandse journalist hem op te wachten. Wel een paar Fransen, waaronder Emma nuel Bunoz van Le Dauphiné, de regionale krant van de Savoie. Het is het gebied waarin ook Val Thorens ligt, de plaats waar Marvin van Heek op groeide. „Het was een bijzondere prestatie, eentje die ook ik niet had verwacht. Natuur lijk, Marvin heeft talent, hij zat niet voor niets bij de regionale selectie. Maar de Fran se nationale ploeg, dat was net een stapje te ver", zegt de verslaggever. Dus boekte Van Heek zijn grootste succes als lid van de Nederlandse ploeg. Bunoz weet een beetje van zijn Nederlandse roots. „Hij stamt toch af van een textielfamilie? Precies. Dat weet ik. Maar meer ook niet." Van Heek is niet de enige Franse Nederlan der. Steven Theolier heeft een Nederlandse moeder en, opvallender, zijn grootvader is wielrenner en Tourwinnaar Jan Janssen. „Ik heb hem vorig jaar nog proberen over te ha len ook naar Nederland over te stappen. Maar afgelopen jaar heeft hij enorme pro gressie gemaakt, paar keer top vijftien in de World Cup en nu gaat het niet meer gebeu ren." Hoewel Van Heek intussen voor Nederland uitkomt, gaat hij toch een beetje zijn eigen gang en trainde in de voorbereiding met het Franse team. Hij heeft ook een geheel ei gen begeleidingsstaf. „Ik ben goed op de snelheidsnummers en de andere Nederlan ders meer op de technische nummers. Dat vraagt een andere training en andere bege leiding. Op dit niveau moet je professional zijn. De Nederlanders moeten zelf hun ski's prepareren. Dat is niet goed, ik heb daar ie mand voor. Het is een specialiteit en boven dien moet je daar geen kopzorgen over heb ben." Sinds zijn succes in Val Gardena is de ver houding met de Fransen wel veranderd. „Als één van de Fransen al een afdaling heeft gemaakt en ik vraag waar de lastige punten zitten, krijg ik nu steeds vaker geen antwoord." Hij zoekt nu een ander buitenlands team om mee samen te werken. „Jé kunt in deze wereld niets in je eentje. Bijna alle landen werken samen, wisselen beelden en kennis uit. Dat moet ik ook doen." Marvin en zijn vijfjaar oudere broer Kevin zijn 'snelle jongens'. Kevin was aanvankelijk een talentvol autocoureur, net als zijn vader trouwens, en streed met huidige Fi-toppers als Vettel, Hamilton en Grosjean in de For mule Renault. Hij droeg daarbij zijn roots uit, want een van de sponsors was Grolsch. „Maar autosport werd te duur voor mijn va der." Het geld werd vervolgens geïnvesteerd in de ski-loopbaan van Marvin. „Mijn vader wist dat ik op school niet zo fanatiek was. Toen ik zeventien was kreeg ik de keus: skiën of studeren. Nou ja, ik wist het antwoord wel en hij wist het ook wel." Marvin excelleert in de snelheidsnummers als de afdaling. In Wengen noteerde hij on langs de zevende plek qua topsnelheid met 158,4 km per uur, slechts drie km per uur onder het wereldrecord. Aanvankelijk skiede hij als Fransman, maar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90