Spookduel FC Zwolle zorgt voor onrust Istvan Bakx baalt na zoveelste tegenslag Vitesse-coach Rutten zwijgt na tumult Indoortrail in Goes krijgt een vervolg ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 pakt mountainbike door Herman Nijman Marianne Vos poseert bij haar eigen foto. De beste wielrenster ter wereld gaat zich nu ook op het mountainbiken storten, foto Bas Czerwinski/ANP trouwd in de sport, eist de spon sor wel duidelijke huisregels en maatregelen die moeten voorko men dat het ook bij Team Vos mis loopt. Wat overtuigde de bank dat vrouwenwielrennen niet net zo verziekt is als dat bij de mannen? Crielaard: „Bij vrouwenwielren nen hebben we een ander gevoel. Het is een andere league dan die bij de mannen", zegt Crielaard, die onthutst reageert op alle ver halen die naar buiten komen. „Je kunt je toch niet voorstellen dat deze leugen onder onze ogen ze ventien jaar lang kon voortbe staan." Met Vos en haar twaalf apostelen hoopt Crielaard de wie lersport op een betere manier te kunnen dienen. door Barry van der Hooft APELDOORN - Na slechts 122 minu ten in het shirt van FC Den Bosch moet Istvan Bakx al een pas op de plaats maken. Bij de aanvaller uit Vlissingen is een nekhernia gecon- statëerd, die hem sowieso de ko mende zes weken buitenspel zet. „Dit is toch niet te geloven", vertel de Bakx vrijdag. „Dit weekend gaan we verhuizen van Apeldoorn naar Den Bosch. Ik mag alleen een paar kleine doosjes tillen." Na het faillissement van AGOW vond Bakx onderdak bij Den Bosch, de club waarvoor hij ook in het seizoen 2010/2011 uitkwam. Vorige week vrijdag deed hij als invaller ruim een half uur mee te gen Go Ahead Eagles (1-0-winst), maandag speelde hij tegen FC Eindhoven (3-1-zege) negentig mi nuten. „Tijdens die wedstrijd kreeg ik een duw. Daarna had ik even uitvalsverschijnselen aan mijn linkerarm. Daarna ging het wel weer, maar in de dagen erna bleef ik last houden van mijn lin kerhand. Donderdag heb ik nog getraind, daarna is een mri-scan gemaakt/'Daarbij kwam de nek hernia aan het licht. De specialist, bij wie hij zich op 20 februari op nieuw moet melden, vertelde tot opluchting van Bakx dat een ope ratie niet direct nodig is. „Ik moet nu zes weken volledige rust hou den. In het gunstigste geval kan ik rond 20 maart weer wat doen. Een wedstrijd voetballen kan dan waarschijnlijk pas weer in april. Ik dacht bij Den Bosch een nieu we start te maken en dan krijg je dit weer. Ik baal hier enorm van en hoop dat het uiteindelijk alle maal een beetje meevalt." door Gerard Borgman ARNHEM - Vitesse-trainer Fred Rut ten zat vrijdagmiddag voor de eer ste keer op de praatstoel na de tur bulente week bij FC Hollywood. Voorafgaand aan het thuisduel met PSV schoof de coach aan voor het wekelijkse persuurtje. Daarin ontweek hij echter inhoudelijke vragen over de gesprekken die hij in de voorgaande dagen voerde met zijn spelersgroep en met alge méén directeur Erwin Kasakows- ki. „Ik begrijp vanuit het stand punt van de media dat er veel brandende vragen zijn", sprak Rutten vrijdag tegen de massaal uitgerukte media. De lucht is ge klaard. We hebben de afspraak ge maakt dat we niet naar buiten tre den over de inhoud van het ge sprek. We gaan verder en focus sen ons op de wedstrijd tegen PSV." Voor televisiecamera's voeg de Rutten daar even later aan toe dat zijn onvrede niet was gestoeld op het uitblijven van versterking, maar op de gebrekkige communi catie in met name de mislukte transfer van Leerdam. De nieuwste soap bij Vitesse plaatst de ontmoeting met de kop loper uit Eindhoven onder een vergrootglas. Naar buiten toe zijn de rijen gesloten bij de Arnhemse club, maar alleen door goede re sultaten kan de rust terugkeren. „We spelen nog dertien zeer inte ressante wedstrijden, waarin heel veel punten te vergaren zijn." Rutten wilde vrijdag zijn opstel ling niet verklappen, maar gaf wel aan dat de van de Afrika Cup te ruggekeerde Wilfried Bony zal starten. „Ik ben hartstikke blij dat hij terug is." ZWOLLE - PEC Zwolle is vrijgepleit van bijzondere voorvallen tijdens de oefenwedstrijd tegen Werder Bremen, een maand geleden. Dat is de voornaamste conclusie na een dag vol schreeuwende krantenkop pen en een onderzoek ingesteld door voetbalbond Uefa. De geruchtenstroom komt los in de maand na het oefenduel, dat tij dens het trainingskamp in het Thrkse Belek is afgewerkt. Uitgere kend in een periode waarin Euro pol meldt dat er bij zeker 680 voet balwedstrijden op allerlei niveaus sprake is geweest van match- fixing. De Duitse Bild-Zeitung schreeuwt om het hardst. Die krant beweert dat er voor de wed strijd in Tlirkije abnormaal hoge bedragen zijn ingezet. Niet eens zozeer op de uitslag, maar op het gegeven dat er minstens vier doel punten vallen. Als dat klopt, is het dus een spookwedstrijd ge weest. In de praktijk is niets min der waar. PEC Zwolle en Werder Bremen spelen op een vrijdagmid dag voor tweehonderd kijkers een duel waarin het aantal kansen groot is. Daarom is de uitslag (2-2) helemaal niet gek. Op de doelpunten valt niets aan te mer ken. Er zit maar één echt opval lend moment in de wedstrijd. Scheidsrechter Ihsan Erhan Sönmez geeft Werder Bremen net voor rust een strafschop en dat lijkt helemaal nergens op. Joey van den Berg is de dader en hij gelooft zijn ogen niet. „Ik dacht meteen aan omkoping", zegt de voormalige PEC Zwol- le-aanvoerder in het AD. De Duitse reacties na de wed strijd tegen PEC Zwolle zijn an ders van toon. Voorzitter Klaus Fi- libry zegt in de Kreiszeitung dat er geen onderzoek is ingesteld en er geen aanknopingspunten zijn. „Dit is voor ons volkomen nieuw." Technisch directeur Ge rard Nijkamp van PEC Zwolle heeft ook een idiote strafschop ge zien. „Maar je maakt mij niet wijs dat je een 2-2 gelijkspel zo in sce ne kan zetten." Tot die slotsom komt de Uefa ook. Storm in een glas water, meer is het niet. MIDDELBURG - De Indoortrail in de Zeelandhallen in Goes krijgt in 2014 een vervolg. Vooralsnog zet de organisatie van het hardloop evenement in op zaterdag 11 janua ri. „In principe wordt dat de da tum, maar we zijn nog wel afhan kelijk van de motorcross, dat even eens van de grond gebruik maakt", vertelt Michel Schrier. De Indoortrail werd dit jaar voor het eerst gehouden en trok zo'n 500 atleten naar de Zeelandhal len. „Dat aantal hopen we te over treffen. We willen ook iets voor scholieren doen en zijn ook bezig met een mountainbikewedstrijd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89