Ciovanca en New Cool Collective naar Vlissingen Film by the Sea vertoont Broken CULTUUR 27 Bells Of Youth, vanavond te zien in Razzmatazz in Oost-Souburg, speelt pop met een folkrandje. AGENDA ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 vlissingen - New Cool Collective sluit dit jaar het Bevrijdingsfesti val in Vlissingen af. De band, on der leiding van saxofonist Benja min Herman, speelt een aansteke lijke mix van jazz, dance, latin, sal sa, afrobeat en boogaloo. Het festival, zondag 5 mei op en rond het Bellamypark, heeft het programma voor het hoofdpo dium inmiddels compleet. Behal ve New Cool Collective (23.00 uur) treden de Belgische glam- rockgroep The Van Jets (15.00 uur), de achtkoppige skaformatie Bazzookas (17.00 uur), de Amster dam Klezmer Band (19.00 uur) en zangeres Giovanca (21.00 uur) op. Eerder was al bekend dat rapper Dio, als een van de landelijke Am bassadeurs van de Vrijheid, Vlis singen zal aandoen. Hij luidt om 13.00 uur het programma in. Naast de grote acts op het hoofd podium zijn er podia voor muziek talent uit Zeeland (Sena Talent Stage) en dance (Liberty Dance). Het invulling daarvan wordt vol gende maand bekend. Traditiegetrouw begint de dag om 12.00 uur met de Van Rand wijklezing in de Sint Jacobskerk. In de lezing, gegeven door promi nenten, staan de begrippen vrij heid en verdraagzaamheid cen traal. Wie dit jaar de lezing ver zorgt, wordt pas later onthuld. VLISSINGEN - 'Film by the Sea door het jaar' presenteert komende week de avantpremière van Bro ken van regisseur Rufiis Norris. Het verhaal gaat over de elfjarige Skunk, wier leven van de ene op de andere dag verandert wanneer ze getuige is van de brute mishan deling van haar buurjongen Rick. De gebeurtenis maakt een einde aan de onschuld in het leven van de vrolijke Skunk. Haar huis, buurt en school, de plekken waar ze zich ooit zo veilig waande, zijn verraderlijk en onvoorspelbaar ge worden. Broken is maandag 11 februari om 20.00 uur te zien in CineCity Ter- neuzen en dinsdag 12 februari om 14.00 en 19,30 uur in CineCity Vlissingen. Liever oprecht dan mooi door René de-Dreu OOST-SOUBURG - Vijf meiden ko men elkaar tegen op de rockacade mie in Tilburg en het klikt met een. Los van allerlei muziekprojec- ten die ze op de academie moeten volgen besluiten ze op basis van die vriendschap, en buiten dat schoolse om, samen wat muziek te maken. En ook dat klikt. Vijf stemmen die elkaar mooi en har monieus aanvullen en songs waar in de vijf verschillende karakters een eigen plek kunnen innemen. Akoestische muziek die drijft Op de zang en het teruggrijpen op een traditie van melodieuze pop liedjes. Al snel treden ze als Bells Of Youth met nog geen handvol nummers op. De reacties zijn en thousiast en de vijf vriendinnen vinden een doel in het uitbou wen van het repertoire, dat ze aan vullen met eigen songs. Het jaar daarop volgen de optredens elkaar snel op en verschijnt een eerste EP New Days, september 2012). Mooie liedjes, knap gearrangeerd, en muziek die past bij een intie me setting. „Het blijkt een goede formule te zijn om vanuit vriendschap te mu siceren", vertelt Leonie Bos. „Je geeft elkaar de ruimte om de mu ziek te kleuren. Samen geven we vorm aan wat we gemakshalve re- tro-indie-pop noemen. Het 'retro' gaat terug naar het genre waar Crosby, Stills, Nash Young, maar ook Simon Garfunkel in thuishoren. Het 'indie' verwijst meer naar het onbestemde en de eigenzinnige invulling die we er aan geven. Natuurlijk is het pop waar een folkrandje aan kleeft. Dat heeft met de akoestische be nadering te maken, maar net zo goed met de muzikale invloeden waarmee we behept zijn." Behalve zangeres is Bos, samen met Hellen Vissers, de belangrijk ste leverancier van de songs. Het feit dat Vissers de liedjes schrijft op de piano en Bos op gitaar, le vert al een aparte benadering en sfeer. „Bij het schrijven gaat het toch vooral ook om iets dat vanuit een gevoel ontstaat en oprecht moet zijn. Pas dan kan het vorm krijgen en kan een melodie gaan leven. Hellen en ik komen met een lied, maar het invullen en het arrangement maken we met z'n vijven. Daardoor groeit een num mer en gaan we door tot we het 'gaaf vinden. Achteraf kun je zeg gen of het ook 'mooi' is, maar het is niet de insteek om alleen maar mooie liedjes te maken. Als het dan 'mooi' is, dan wel met een rauw randje." Leonie Bos werkt met de vier an deren aan nieuwe nummers die op een volledig album moeten ko men. De release daarvan is ge pland voor begin 2014. In april ver schijnt er, los van dat album, een nieuwe single met videoclip. Tus sen de optredens door staat 2013 dus vooral in het teken van dat nieuwe album. Marcia Savelkoul (zang en percussie) en Estelle Stijkel (zang en gitaar) zitten ook nog in rockband The Jacks met on der anderen bassist Joost van Haaren (ex-Krezip). Bells Of Youth is ook 'indie' (inde pendent) omdat de band zonder platenmaatschappij werkt. Alles gaat nog in eigen beheer. „We zijn een typische do-it-yourself band. Dat bevalt ons prima. Met het maken van een album wordt dat misschien een ander verhaal, maar we hebben ervaring genoeg om veel zelf te regelen. Er is altijd nog zoiets als sponsoring en crowdfunding. Zo lukte het ook om de eerste EP te maken. Er zijn wel gesprekken, maar voorlopig concentreren we ons op de mu ziek." Bells Of Youth, vanavond in Razzma tazz, Oost-Souburg, Aanvang: 21.00 uur. Bells Of Youth, met rechts zangeres Leonie Bos: „Het blijkt een goede formule te zijn om vanuit vriendschap te musiceren." Meer agendanieuws vindt u op onze website. ZATERDAG 9 FEBRUARI Meliskerke Toneelvereniging 'Serooskerke' brengt plattelandskomedie 'Eerlijk of heerlijk', Verenigingsgebouw Ons Huis, 20.30 uur Middelburg Akoestisch optreden Sjoek!, De Drvkkery, 15.30-16.45 uur Jong Mannenkoor Salomo en Florian Voices in Concert, Koorkerk, 19.30 uur Blof in Concert: 'Later als ze groter zijn? (uitverkocht), Schouwburg, 20.00 uur Huiskamerjazzconcert zangeres Mar griet Sjoerdsma, Eigenhaardstraat 29, 20.00 uur Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', Theatergroep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Codarts Symphony Orchestra met Mahler, Mozart en Strauss, Zeeuwse Concertzaal 20.00 uur Optredens Gharib (mix van Arabische protestmuziek en mysterieuze Indie) en Zeeuwse singer-songwriter Ries de Vuyst, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Singer-songwriter Otis Gibbs, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Toneelvoorstelling Jaontje is het niet', Toneelvereniging De Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Oostkapelle Jaaruitvoering Brassband Crescendo, De Halve Maan, 19.30 uur Oost-Souburg Concert 'Van Bach tot Streisand' door Jan Vayne en Petra Berger, Historische Kerk, 20.00 uur Bells Of Youth, Podium Razzmatazz, 21.00 uur Renesse Concert 'Roest': Ierse folk met intieme ballads en uptempo songs, zangeres Cle mentine, Dorpshuis, 20.15 uur Terneuzen An afternoon collection of fine music - classic edition, De Pit, 15.00-20.00 uur (gratis entree) Harkoh Wubs vertoont twee van zijn laatste documentaires en zingt met zijn Nederlandstalige band Het Brandt. Porgy en Bess, 19.30 uur Vlissingen Arsenaal DiscoNight in sfeer van 70's en 80's, Arsenaaltheater, 22.00 Zaamslag 'Vreeswijk de Andersons', Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Smartlappenfestival met het live-or kest van De Nacht van de Natte'Zakdoek, Popcultura Brogum, 21.00 uur ZONDAG 10 FEBRUARI Burgh-Haamstede Optreden Ivar Oosterloo, 4e bij The Voice of Holland 2012. Hotel Bom, 14.00 uur Goes Sludgy Sunday: Doomdogs Monster- tone Starve, Podium't Beest, 15.30 uur Middelburg Dikkie Dik en z'n vriendjes, Dirk Schee- Ie, Schouwburg, 14.00 uur Ragazze Kwartet - Het 'Strijkplanken kwartet in serie KinderKlassiek, Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Rock Session met als speciale gast Andrew Elt, Café 't Schuttershof, 17.00 uur Ouwerkerk Herdenkingsconcert 'Kerend Tij', Mid delburgs Kamerkoor, Watersnoodmuseum, 14.00 uur Sint Anna ter Muiden Martijn Kooiman (cello) en Rien Bal kenende (piano) spelen werken van Brahms en Rachmaninov, NH Kerk, 15.00 uur Terneuzen Klassiek Open Haard Concert met Apollo Ensemble, Porgy en Bess, 15.00 uur Zierikzee FiZi Muziekmatinee: Scaldis Jazzband, Podium De Weverij, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 87