1,5 Nieuw parkeersysteem pas in 2014 ingevoerd Op inentingsplek kan tumor groeien KRAS.NL 3 22 SCHOUWEN-DUIVELAND Gemeente ruimt hakenkruisen op Dorpsraad Scharendijke teleurgesteld in houding van gemeentebestuur en 'voelt zich bedonderd'. 2/3/4 dgn Op naar DRENTHE INCLUSIEF waarom zou je meer betalen gymzaal, geen dorpshuis Wel door Melita Lanting scharendijke - Woningbouwver eniging Zeeuwland wil twee ton steken in het opknappen van de gymzaal Scharendijke. Daarmee blijft een sport voorziening voor het dorp behouden. Daarnaast gaat het huidige dorpshuis De Putmeet tegen de vlakte. Een nieuwe gemeenschapsruimte komt er niet meer. De dorpsraad moet na de opknapbeurt van de gymzaal zelf zorgdragen voor be heer en exploitatie. De gemeente draagt daaraan niets bij. Dit voor stel kreeg de dorpsraad Scharen dijke gisteren voorgelegd door wethouder Gilles Houtekamer en directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland. „Ja, wat zal ik zeg gen", zegt Erik Rouw van de dorpsraad. „We waren eigenlijk best wel boos. Dat we die twee ton van Zeeuwland zouden krij gen wisten we wel, maar waar is het deel van de gemeente? Daar van zie ik nu niets terug. Ie wordt bedonderd waar je bij zit." Rouw refereert aan de tekst van wethouder Gilles Houtekamer in de commissievergadering van donderdag. Daarin zei hij dat 'de gemeente en Zeeuwland een groot bedrag beschikbaar willen stellen om de leefbaarheid een im puls te geven'. Volgens Houtekamer steekt de ge meente wel indirect geld in het voorstel, want een onderdeel van de afspraken is dat Zeeuwland en de gemeente hun juridische strijd bijl begraven. De gemeente ziet af van een claim van ruim 130.000 euro om de vooruit betaalde huur penningen terug te vorderen op Zeeuwland. De woningbouwver eniging op haar beurt ziet af van een claim van ongeveer twee ton richting gemeente vanwege ver borgen gebreken. „Ja dat is gemak kelijk weggeven door de gemeen te", sputtert Rouw. Hij consta teert dat het dorp geen cent extra in handen krijgt. „We hebben meermalen te horen gekregen dat het blijft bij twee ton." De twee ton die nu beschikbaar komt is het bedrag dat Zeeuwland had ge reserveerd voor onderhoud van De Putmeet voor de komende ja- Anderhalfjaar geleden sloot dorps huis De Putmeet in Scharendijke van de ene op de andere dag. De oorzaak was de slechte vloer door betonrot, waardoor gebruik te gevaarlijk was. ren. Rouw constateert ook dat de gemeente er ten onrechte vanuit gaat dat Scharendijke geen behoef te heeft aan een gemeenschaps ruimte. Dat klopt volgens hem niet. „Nee, in tegendeel, alleen hebben we het politieke spelletje mee moeten spelen en daarom ge probeerd zelf wat oplossingen aan te dragen." Daarom kwam de dorpsraad met het plan zelf een soort gymzaaltje neer te zetten. Daarmee zouden in ieder geval al le beweegclubs de draad weer op kunnen pakken en ook de kinde ren niet meer in de bus hoeven. De gemeente zou jaarlijks 25.000 euro moeten bijdragen in het ex ploitatietekort. Dat wilde de ge meente niet. Of de dorpsraad de nu geboden oplossing ziet zitten moet de ko mende weken duidelijk worden. Benoit Cleary probeert voor zijn kat Maximiliaan nog te redden wat er te redden valt. Maximiliaan heeft een tumor tu ssen de schouders. door Joeri Wisse zierikzee - Automobilisten die een bezoekje brengen aan betaald par keerterreinen in Zierikzee en de Westhoek kunnen op z'n vroegst volgend jaar gebruikmaken van nieuwe parkeerapparatuur waar mee achteraf kan worden betaald. Eigenlijk was het de bedoeling om alle ruim zeventig parkeer automaten in de gemeente al dit jaar te vervangen, maar de ontwik keling van nieuwe apparatuur ver loopt langzamer dan verwacht, zegt Rien Heutink van de ge meente Schouwen-Duiveland. Met het nieuwe systeem worden nummerborden van auto's gere gistreerd via een camera. Voor ver trek moet het kenteken worden ingevoerd op de betaalautomaat, die vervolgens het parkeerbedrag uitrekent. Het is de bedoeling dat dit bedrag ook met een pinpas kan worden voldaan. Bezoekers die niet betalen, krijgen automa tisch een boete thuis. Het systeem wordt momenteel in de omgeving van Amsterdam ge test. Als dit goed verloopt, kan de gemeente dit jaar nog wel de aan besteding voor de koop van nieu we apparatuur in gang zetten. Het nieuwe systeem is alleen ge schikt voor grote parkeerterrei nen. Voor betaalde plaatsen langs de kant van de weg, moet ook in de toekomst vooraf een kaartje worden gekocht. De gemeente on derzoekt nog hoe dit het beste kan worden aangepakt. De vervanging van de parkeer automaten wordt betaald uit het mobiliteitsfonds. Dit potje wordt jaarlijks gevuld met de parkeerin- komsten. Doorgaans levert dit de gemeente 1,25 miljoen op. Door het wat teleurstellende seizoen, kwam er in 2012 ongeveer 70.000 euro minder binnen. Ze dachten er goed aan te doen, Benoit Cleary en Iris Strauven uit het Bel gische Bredene. Hun vijfjaar jon ge kat Maximiliaan kreeg twee jaar geleden een inenting tegen leukemievirus. En nu heeft hij precies op de plek waar de spuit tussen zijn schou derbladen ging een joekel van een tumor. Maximiliaan heeft een ge netische afwijking, die ervoor zorgt dat een prikkelende injectie de ontwikkeling van tumoren op de injectieplaats bevordert. „Die renartsen zijn nog niet zo lang op de hoogte van dit verschijnsel", vertelt dierenarts Johan de Vos. „In Amerika is een groep specialis ten opgericht, die verschillende vaccins en de wijze van vaccine ren bij katten heel kritisch be kijkt. Heel veel artsen enten tus sen de schouderbladen, maar dat is nu juist een heel lastig operabe le plek. Het zou veel handiger zijn om injecties te geven op een plek waar eenvoudiger is te opereren, zoals bijvoorbeeld de achterpoot." In Nederland worden katten niet meer ingeënt tegen leukemie. In België wel, omdat veel steden kampen met zwerfkatten met leu kemie. „Onze dierenarts in België heeft hem twee keer geopereerd. De eerste keer haalde hij een tu mor zo groot als een kleine ge haktbal weg. Maar later bleek dat de kanker ook al ónder zijn schou derbladen zat", vertelt Cleary. Een zoektocht op internet leidde hen naar Terneuzen. De Vos be handelt Maximiliaan nu met che- motabletten. „Een operatie komt voor hem te laat. Met medicijnen proberen we de tumor te stabilise ren. Hij is zelfs al een centimeter kleiner geworden. Maar Maximili aan zal nooit meer kankervrij zijn. Zolang we met medicijnen de tumor kunnen onderdrukken, heeft hij nog een prima leven." De Vos hamert er op dat kattenei genaren zich de '1-2-3-theorie' ei gen maken. „Als er een maand na de inenting nog een groeiend bob beltje op de entplek zit, ga dan naar de dierenarts. Doe dat ook als de bobbel al groter dan twee centimeter is. En als een klein bobbeltje na drie maanden nog niet weg is, dan moet je ook langs komen. Anderzijds moet er bij dierenartsen meer het besef ko men dat ze niet moeten vaccine ren als het niet per se nodig is of andere injecties toedienen." verblijf in het luxe 4-sterren Hotel Lubbelinkhof in Odoorn ontbijtbuffet Hotel beoordeeld met een 8+ Zie: www.kras.nl «b BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 1 zi/n p.p., tenzi/ anders vermeld. Prijzen zi/n exclusief reserveringsk Een hakenkruis op een poort aan het Lange Pad in Zierikzee is vrijdagmid dag verwijderd door de gemeente. zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland heeft gisteren ha kenkruisen verwijderd van onder meer een poort in de binnenstad van Zierikzee. De zogeheten swa stika's waren deel van een spoor van witte graffiti dat rondom de Touwbaan is achtergelaten. Met de witte verf is ook geklie derd op verkeersborden en bank jes. Ook een brievenbus en het ge denkplaatje van de Beatrixboom moesten er aan geloven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84