Uitspraak biedt houvast bij herstructurering Fracties hikken aan tegen extern onderzoek voor stadhuismuseum Dievegge had auto vol buit SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Nut Genoegen gaat de boer op Jaarvergadering Vrouwen van Nu Knutselmiddag op de kinderboerderij Oliebollen actie streekkoor Ruach. Suze Groeneweglaan 91 Vlissingen ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 Vele lege plekken en hoog gras op camping Bona Fide. In april gaat de camping weer open voor de 50 laatste gasten, foto Pieter van der Laan RENESSE - „Een zegetocht", zo noemt advocaat Ronald Klei van de bewoners van Bona Fide de overwinning bij het gerechtshof in Den Bosch. „En het is altijd leuk als je een juridische overwin ning haalt", zegt hij. Maar de zegetocht heeft twee kan ten, erkent hij onmiddellijk. Voor het overgrote deel van de oud-be woners zal het waarschijnlijk niets meer uithalen. Zij zijn in middels vertrokken en op kosten gejaagd. Toch is Klei wel content met de uitspraak. Het is voor zo ver bekend de eerste keer dat in een dergelijke kwestie uitspraak is gedaan. „Duidelijk is wel dat de rechter heeft bepaald, dat als er sprake is van herstructurering, je met een goed plan moet komen en uitzicht moet hebben op uit voering." Daaraan ontbrak het in het geval van Bona Fide. De bewo ners moesten al weg, zonder dat er hele concrete plannen lagen en er zicht was op uitvoering. Klei is door verschillende advoca ten in Nederland benaderd over deze zaak omdat zij met vergelijk bare kwesties bezig zijn. Of de uit spraak ook nog tot vervolgstap pen zal leiden zoals bijvoorbeeld het verhalen van kosten is nog on duidelijk. Klei heeft nog niet met al zijn 144 cliënten die de zaak aanspanden, gesproken. Hoe het nu verder gaat met de plannen voor Bona Fide is ook vol komen onduidelijk. Woordvoer der André van Leeuwen was vrij dag onbereikbaar. De telefoonlijn van zijn bedrijf - Herikerberg bv - was dood. Wel duidelijk is dat de gemeente inmiddels in gesprek is met Bouwfonds over een intentie overeenkomst voor het ontwikke len van woningbouw en recreatie in Renesse in een wat groter ge bied. Dan gaat het onder meer om de ontwikkeling van het ge bied bij de oude toeristenkerk De Ark en ook Bona Fide valt daaron der. Voor deze ontwikkeling moet worden samengewerkt met de verschillende eigenaren. ZON N EMAI RE De vereniging tot Nut en Ge noegen gaat vrijdag 15 fe bruari de boer op. De leden brengen dan een bezoek aan melkveebedrijf Van der Helm aan de Gaanderse weg en het agrarische bedrijf Klompe en Van der Linde aan de Kapteinsweg. Om 19.00 uur verzamelen in de kantine van Klompe, Kap teinsweg 4. BROUWERSHAVEN De afdeling Brouwershaven van Vrouwen van Nu houdt woensdag 20 februari haar jaarvergadering in het Ton- nenmagazijn in Brouwersha ven. Na het formele gedeelte en de huldiging van een aan tal jubilarissen wordt een verkoping gehouden. Na de pauze volgt een gezelschaps spel. De vergadering begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Woensdag 20 februari is het weer knutseltijd op de Zie- rikzeese kinderboerderij De Punt. Kinderen kunnen die middag aan de slag met 'play-mais'. De knutselmid dag op de kinderboerderij aan de Scheldestraat begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Ouders of begelei ders zijn welkom. De koffie staat klaar. OOSTERLAND Zaterdag 16 februari 2013 houdt streekkoor Ruach van 10.00 uur tot 15.00 een olie bollenactie op verschillende dorpen op Schouwen Duive- land. De oliebollen kunnen ook besteld worden en wel via 06-51643474. Ze worden gratis thuisbezorgd. Opha len kan ook: Burg. vd Have- straat 64. De opbrengst is be stemd voor het concert van Ruach en Gerald Troost. t -I GOES - Een 37-jarige vrouw uit Boxtel is donderdagmiddag in Goes aangehouden en naar Toren- tijd gebracht op verdenking van winkeldiefstallen. Een medewerk ster van een kledingzaak in de Ganzepoortstraat in Goes herken de tegen 14.15 uur de vrouw als ie mand die eerder in de winkel ge stolen had. De vrouw zei dat haar identiteitsbewijs in haar auto lag. Op de parkeerplaats bleek de auto vol te liggen met grote tassen met boodschappen, boeken en kleding. Deze woning is te bezichtigen tijdens de Open Huizen op: Do. H-2 10.00 tot 11.00 uur Vrij. 15-2 15.00 tot 16.30 uur Za. 16-2 10.30 tot 12.00 uur Mooie twee-onder-1 kapwonlng met garage. Gelegen in de fraaie wijk Rosenburg aan een rustige straat met speelveld om de hoek. Voor meer informatie: M2Mafeetars.nl. door Ali Pankow Bieden vanaf 197.500,- k.k. ZIERIKZEE - De gemeente praat al jaren over de wens het Stadhuismu seum te verzelfstandigen. De frac tie van Leefbaar Schouwen-Duive- land (LSD) is daar geen voorstan der van. „Noem mij één voorbeeld van een successtory van verzelf standiging", zei Robbert Lievense in de commissie Samenleving en Bestuur. Verder gaf hij aan dat LSD grote moeite heeft met een extern on derzoek waaraan een prijskaartje van 35.000 euro hangt. „We heb ben zelf mensen in huis die een visie voor jaren kunnen schrij ven." Ook de fracties van WD en SGP hikken aan tegen het onder zoek. Dat is reden voor LSD voor dit onderdeel van het voorstel met een amendement te komen in de raadsvergadering van februa ri. Waar de SGP evenals LSD niet staat te trappelen het Stadhuismu seum op eigen benen te zetten, toont de WD zich overigens wel groot voorstander van verzelfstan diging. „Verricht binnenshuis een simpel onderzoek. Als daaruit blijkt dat verzelfstandiging niet het gewenste resultaat oplevert, hoef je verder geen geld aan een extern bureau uit te geven", zei Kees van den Berge (SGP). Vol gens wethouder Wim Stouten kan de eigen organisatie best veel, maar ontbreken voor zo'n mu- seumonderzoek tijd en specialis me. Hij benadrukte dat verzelf standiging niet per definitie leidt tot besparing. „Het exploiteren van een museum is geen kerntaak van de gemeente", memoreerde Petri d'Anjou (PvdA) de achterlig gende gedachte. Ad Schouw (CDA) bepleit namens zijn fractie bij het onderzoek toch zeker ook de nota 'Schouwse musea: een heid in diversiteit' te betrekken. Wethouder Stouten zag daar het nut niet van in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83