Klaassen en gemeente praten weer over Panda Kibeo opent zevende kinderdagverblijf 1 20 SCHOUWEN-DUIVELAND JURIDISCHE STRIJD OM CAMPING Alaaf!!!!! Bewoners Bona Fide halen gelijk bij hoogste rechter, maar dat stemt niet tot vreugde. Het merendeel is al weg. 44 Mensen zijn vertrokken naar campings waar ze niet gelukkig zijn." Zuid-Holland bouwt busstation N59 t 1 Meisje (15) slachtoffer van zedenmisdrijf CARNAVAL VIERENHALF JAAR BONA FIDE door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - De gemeente Schouwen-Duiveland en onderne mer Herman Klaassen werken sa men om een nieuwe vaste ligplaats voor duikschip Panda aan te leggen in de haven van Den Osse. Een kort geding dat afgelopen donderdag tussen de gemeente en Klaassen zou dienen over de ligplaats van de Panda bij de recht bank in Middelburg is op het laat ste moment opgeschort. „Met mijn advocaat heb ik een schik kingsvoorstel ingediend om een steiger voor mijn schip aan te leg gen", zegt Klaassen. „Mits de raadsleden instemmen, gaat de ge meente akkoord met dit schik kingsvoorstel." De gemeente was aanvankelijk be zig met een plan voor een nieuwe steiger waar zowel de Panda als de twee marineschepen die tot voor kort in de haven van Scharen- dijke lagen een plaats konden krij gen. Voor dit project wilde de ge meente Europese subsidie aanvra gen. Daar wilde Klaassen niet op wachten. Volgens hem heeft de gemeente beloofd een alternatie ve plek aan te bieden zodra de ha ven van Scharendijke, waar Klaas sen al meer dan twintig jaar ligt, per januari werd geprivatiseerd. Omdat Klaassen niet te spreken was over een tijdelijk alternatief op de Middelplaathaven en een plek in Den Osse nog niet zeker was, bleef hij na de jaarwisseling op z'n oude plek liggen. De Water sportvereniging Scharendijke die daar nieuwe ligplaatsen voor jach ten wilde aanleggen, spande daar op -met succes- een kort geding aan om het duikschip weg te krij gen. In reactie daarop kondigde Klaassen een kort geding aan te gen de gemeente, omdat hij met die partij afspraken had gemaakt over een nieuwe ligplaats. Nu er gesproken wordt over al leen de aanleg van een steiger voor de Panda, is de rechtszaak voorlopig van de baan. Zowel Klaassen als wethouder Wim Stouten benadrukken dat er nog wel verdere afspraken moeten worden gemaakt. „Dat er een schikking zou zijn is misschien een beetje te ruim ge meten", reageert Stouten. „Maar we hebben een inspanningsver plichting en de insteek is dat er een oplossing komt in de haven van Scharendijke." Daarbij vindt Stouten het belangrijk dat er een huurovereenkomst voor langere tijd wordt gesloten, zodat de ge meente de investeringen via het havengeld kan terugverdienen. Overigens is Klaassen van me ning dat De Panda nooit uit de ha ven van Scharendijke had wegge- moeten, omdat de oude havenver ordening nog van kracht is. „Dat heeft de gemeente ook toegege ven." Volgens Stouten is de veror dening inderdaad nog tot 1 maart van kracht. „Dat konden we pas regelen nadat de akte voor de pri vatisering was getekend." ACHTHUIZEN - De provincie Zuid-Holland legt een nieuw knooppunt voor openbaar vervoer aan op Goeree-Overflakkee. Bij de afslag van de N59 naar Den Bom mel en Achthuizen (Schaapsweg, N498) komt een busstation waar alle bussen uit de omgeving sa men komen. Reizigers kunnen vanaf daar overstappen op de snel- dienst richting Rotterdam of op de lokale buslijn. Onduidelijk is nog of de interli- 'Hier is alleen maar sprake van verliezers' door Melita Lanting RENESSE - Echt heel boos is hij niet meer, een soort berusting overheerst vooral. Jan van Ringe- lenstein is een van de ongeveer vijftig bewoners van camping Bo na Fide/De Karavaan in Renesse die stand heeft gehouden. Daar waar eens 567 caravans stonden op keurig onderhouden plaatsen, is nu sprake van leegte, chaos en slecht onderhoud. Her en der staat nog een caravan, het zijn de laatste der mohikanen sinds de huidige eigenaar de bewoners sommeerde te vertrekken om plaats te maken voor luxe huisjes. Na de Middelburgse rechter heeft nu ook het gerechtshof in Den Bosch geoordeeld dat de eigenaar dit nooit had mogen doen. De ei genaar had eerst een plan moeten maken dat grote kans op uitvoe ring had. In september 2009 kregen de kam peerders van Bona Fide een brief op de mat. De camping was ver kocht en ze moesten vertrekken. Onder de bewoners brak paniek uit. Voor veel mensen was er geen alternatief. De caravans wa ren te oud om geaccepteerd te worden op een ander terrein of men kon de kosten voor verplaat sing niet betalen. De nieuwe eige naar - Euro Investors III bv uit Middelburg - wilde samen met Herikerberg bv luxe chalets op Bo na Fide plaatsen. Daar was markt voor en volgens woordvoerder André van Leeuwen zou de ge meente destijds wel snel instem men met de plannen omdat er sprake was van kwaliteitsverbete ring. Dat bleek ijdele hoop. De ge meente eiste concrete plannen en waarschijnlijk moest het bestem mingsplan worden gewijzigd. Ondertussen staken de bewoners de koppen bij elkaar en richtten een bewonersvereniging op. Ze besloten de juridische strijd aan te gaan. Maar niet alle bewoners hadden daar de moed voor. Ze gre pen de kans om de caravan aan een opkoper te verkopen aan of vertrokken naar elders. De leeg loop op Bona Fide kwam al snel op gang en daarmee de teloor gang. Leeggekomen plaatsen wer den met de grond gelijk gemaakt, het groen weggehaald. Ook het onderhoud laat steeds meer te wensen over, zegt Van Ringelen- stein. „Er gebeurt nog heel wei nig. Ik heb zelf geen douche in mijn caravan, maar bijna alle doucheruimten zijn inmiddels verdwenen. Wat er nog is wordt minimaal schoongemaakt. Als je een vlieg doodslaat, zit de bloed vlek er een week later nog." Het weerhield de eigenaar er niet van vorig jaar de prijzen flink te verho gen. We zijn van ruim 1700 naar 1980 euro gegaan. We moeten nu zelfs betalen voor het gebruikvan het wegennet op de camping", zegt hij. Van Ringelenstein blijft desondanks staan. „Mijn ouders staan er ook en op zich is Renesse heerlijk. En je kunt op geen ande re camping terecht. Die va mij is 15 jaar oud." Jan van Ringelenstein In september 2009 kregen de be woners van camping Bona Fide te horen dat ze weg moesten. Een maand later klopten de cam- pinggasten bij de gemeente op de deur om hulp, maar die zei niets te kunnen doen. Bij de start van het seizoen 2010 bleek een derde van de bewoners vertrokken. ZIERIKZEE - Aan de vooravond van het carnavalsweekend hield RK-basis- school Willibrordus in Zierikzee gistermiddag al een intern feestje om een beetje in de stemming te komen. Spiderwoman, een Oosterse prinses, een to verheks, een Indiaan, gevangenisboeven en tal van andere fraai uitgedoste figu ren hosten vrolijk achter elkaar in polonaise, foto Pieter van der Laan door Piet Kleemans ners vanuit Zierikzee ook op het nieuwe busstation zullen stoppen. Het station komt tussen de hoofd rijbaan en het tankstation. Op het nieuwe terrein worden ook par keerplaatsen en fietsenstallingen aangelegd, zodat reizigers ook op een ander manier dan het open baar vervoer hun reis kunnen ver volgen. In 2013 vindt de aanbeste ding plaats. Zodra de vergunnin gen rond zijn, wordt begonnen met de werkzaamheden. ZIERIKZEE - Kinderopvangorganisa tie Kibeo spreidt haar vleugels ver der uit op Schouwen-Duiveland. Volgende maand wordt het zeven de kinderdagverblijf van Kibeo op het eiland geopend. Het kinderdagverblijf wordt - sa men met de buitenschoolse op vang en de peutergroep - geves tigd in het pand van OBS Binnen de Veste aan de Raamstraat in Zie rikzee. Kinderen van 8 weken tot 4 jaar oud komen bij elkaar in één groep. De dreumesen kunnen zo leren van de oudere peuters en peuters vinden op hun beurt ba by's vaak heel interessant. Het kin derdagverblijf beschikt over een ruime buitenspeelplaats. Kibeo drijft met de komst van de nieuwe in totaal zeven kinderdag verblijven op Schouwen-Duive land, waarvan er vier in Zierikzee gevestigd zijn. Verder* zijn er Ki- beo-kinderdagverblijven in Oos- terland, Burgh-Haamstede en Nieuwerkerk. Concurrent KOOS heeft drie kinderdagverblijven in Zierikzee en verder vestigingen in Burgh-Haamstede, Bruinisse, Scharendijke en Renesse. Het nieuwe kinderdagverblijf van Kibeo opent 4 maart. In september 2010 zegt eigenaar niet langer te willen wachten op de gemeente en een verhuurpark te beginnen met caravans. In augustus 2010 stapt de bewo nersvereniging naar de rechter. In juni 2011 volgt uitspraak: bewo ners mogen blijven. Februari 2013. Bewoners winnen ook hoger beroep VLISSINGEN - Een 15-jarig meisje uit Vlissingen is vorige week za terdag het slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf, aldus de politie. Het misdrijf is 's avonds laat gepleegd op het Bossenburgh- pad in Vlissingen. Volgens de poli tie fietste het meisje rond 23.00 uur in de omgeving van de draai brug in Oost-Souburg. Daar werd ze aangesproken door een man met een negroïde uiterlijk. Het leek alsof hij wist wie het meisje was. De twee gingen samen, via West-Souburg/Westerzicht, door naar Vlissingen. Het delict werd gepleegd ter hoogte van de skate- baan op het Bossenburghpad. 'r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82