Ronell aan een kind Geweld bij begrafenis Belaïd in Tunesië BUITENLAND 7 Michele Obama naar begrafenis gedood meisje Veertig jaar cel 'Geen schuld aanslag* Vluchtelingen Syrië Autobommen Irak Sinds de dood van de eerste president Bourguiba zijn niet zoveel Tunesiërs op een begrafenis afgekomen. ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 Key to Recommended Cooking Methods «wrvüRcssi iW GrillorBroil I g Marinate Grill cr Broil f 2~* Skie! "te> Stir-Fry Pot Roast nier om hem 'een vorm van hoop te geven'. Het gerommel van Gonzalez en Wilson bleef niet onopgemerkt. Andere gevangenen hoorden hen en klapten uit de school. Eén ge tuige zegt Wilson zelfs kort in de deuropening van zijn cel te heb- ben gezien met de broek op de en- U kels, terwijl Gonzalez wegliep. Na- derhand geraadpleegde videobeel den zouden ook iets van het amoureuze spel hebben geregis treerd. Gonzalez wil niet zeggen of ze door Wilson onder druk is gezet zwanger te raken. Voor haar was het een nobel gebaar, geboren uit liefde. Van hem is bekend dat hij na zijn eerste veroordeling aan een andere gevangene schreef'de wereld een kind te willen geven'. „Ik moet minstens iets van rrle- zelf achterlaten", aldus Wilson. Het vonnis in zijn zaak was des tijds opmerkelijk voor de staat New York. Meer dan zestig jaar was de doodstraf er niet gegeven. Het is ook de vraag of die ooit wordt uitgevoerd, maar dat weer houdt de advocaten van de cop kil ler, zoals hij in de media is ge noemd, er niet van te proberen zijn straf omgezet te krijgen naar levenslang. Wegens procedurefou ten is het eerste vonnis opzij ge schoven en in de aanloop naar een nieuw proces proberen de raadsmannen gedaan te krijgen dat er geen doodstraf kan worden opgelegd omdat Wilson verstan delijk beperkt zou zijn. SWANSEA Twee blunderende Britse huur moordenaars moeten mini maal veertig jaar de cel in. Voor een moord, besteld door een louche zakenman, klopten ze aan bij het verkeerde huis en staken ze een onschuldige jongen dood. TEHERAN Iran heeft gisteren betrokken heid ontkend bij de zelfmoord aanslag vorig jaar op de lucht haven van de Bulgaarse stad Boergas, waarbij vijf Israëli sche toeristen omkwamen. Is raël beschuldigde Teheran er van achter de aanslag te zitten. GENÈVE Elke dag ontvluchten 5000 Syri sche burgers hun land. Dat zegt de VN. Sinds de burgeroor log twee jaar geleden begon in Syrië, zijn meer dan 787.000 Sy- riërs weggevlucht. De meesten gingen naar Turkije, Libanon en Jordanië. BAGDAD Ten minste 26 mensen zijn gis teren in de Iraakse hoofdstad Bagdad gedood door ontploffin gen van een reeks autobom men. Volgens de politie en hulpverleners gingen er onder meer bommen afin voorname lijk sjiitische delen van de stad. CHICAGO - First lady Michelle Oba ma woont vandaag de begrafenis bij van het doodgeschoten meisje Hadiya Pendleton. De 15-jarige majorette trad onlangs nog op bij de inauguratie van president Ba- rack Obama. Ze werd vorige week doodgeschoten toen ze met vrien den schuilde voor de regen in Chi cago. De politie vermoedt dat de schutter zich heeft vergist. De dood van Hadiya heeft olie op het vuur van de wapendiscussie in Amerika gegooid. Zie ook Spectrum: Lastig te temmen liefde voor wapens TUNIS - De Tunesische premier Ha- madi Jebali herhaalde gisteren zijn voornemen om een nieuwe rege ring te vormen van partijloze tech nocraten. Een recordaantal mensen kwam naar de begrafenis van oppo sitiepoliticus Chokri Belaïd. Volgens Jebali is een regeringswis sel de enig mogelijke weg na de moord op Belaïd, hoewel Jebali's eigen partij,-het islamistische En nahda, tegen is. De nieuwssite Tu- nisie Numerique meldde gisteren dat Ennahda overweegt toch ak koord te gaan. Volgens Jebali hoeft het parlement dit niet goed te keuren, omdat hij slechts de re geringsleden vervangt en niet het kabinet ontbindt. Tegelijkertijd met Jebali's politie ke spel gingen zeker 50.000 T\ine- siërs gisteren de straat op. Ze be wezen de laatste eer aan Chokri Belaïd. De seculiere linkse politi cus, woensdag vermoord, werd be graven in de wijk Jebel al-Jalloud, waar hij woonde en werd doodge schoten. Sinds de dood van de eer ste Tunesische president Habib Bourguiba, in 2000, waren niet zo veel Tunesiërs op een begrafenis afgekomen. De demonstranten op de begraaf plaats, riepen leuzen tegen de po litieke islam en Ennahda. In de buurt raakten groepen uit de rou wende menigte slaags met de poli tie. Ook in andere steden waren schermutselingen, zoals in Gafsa, waar een groep betogers met ste nen en benzinebommen gooide. Veel mensen verdenken de rege ring van betrokkenheid bij de moordaanslag. Belaïd verwoordde voor veel Hine- siërs de angst dat radicale mos lims Tlinesiërs de vrijheden wil len afnemen die zij met de revolu tie van begin 2011 -juist hadden verworven. Zij verdenken Ennah da ervan bij Belaïds gewelddadige dood betrokken te zijn. 100 procent paard resten van zieke koeien en scha pen waren verwerkt. Dat leidde tot de beruchte 'gekke koeienziek te' onder vee en later ook tot een nieuwe en dodelijke variant van de Ziekte van Creutzfeldt-Jakob bij mensen. Wereldwijd overle den 216 mensen aan deze ziekte waarvan 167 in Groot-Brittannië en drie in Nederland. Het gesjoemel met paardenvlees is geen bedreiging voor de volks gezondheid. Volgens de Britse schaduwminister van Milieu, Ma ry Creagh (Labour), is het jongste schandaal een gevolg van bezuini gingen op de controle en het dere guleren van productieprocessen in de vleesindustrie. Vakbonden bevestigen dat de laatste jaren 743 banen van vleescontroleurs zijn geschrapt, met alle gevolgen van dien. Zo brachten voedseltesten van het ministerie van Justitie aan het licht dat in halalmaaltij- den die islamitische gedetineer den in Britse gevangenissen wer den voorgeschoteld, 'sporen' van varkensvlees zaten. Ook de sjieke British Horse Socie ty (BHS) heeft zich in de paarden- vleesdiscussie gemengd en briest dat een overheidsbezuiniging de nationale databank voor paarden de nek heeft omgedraaid. Het tra ceren van de dieren zou daardoor nagenoeg onmogelijk zijn gewor den. Daarnaast waarschuwt de BHS dat dubieuze paardeneigena- ren hierdoor een 'extra' paarden- paspoort hebben kunnen regelen. „Zonder centrale database kun nen paarden nu twee paspoorten hebben; eentje mét de gegevens over de medicatie die het dier Vlees dat volgens de etiketten af komstig is van koeien, blijkt in veel dievriesgerechten in Groot-Brittannië eigenlijk afkom stig te zijn van een paard, illustratie De Persdienst heeft gekregen en eentje zonder. Die laatste kan, als de tijd daar is, aan het slachthuis worden over legd", aldus de BHS in een verkla ring. Zo kan paardenvlees, dat ei genlijk niet geschikt is voor de slacht, toch voor consumptie in de handel worden gebracht. Start ->*» CU A3 AmiFWftooel CtwdrPaRoes A»-Flanken SjteRrt» At Ground Beel 8*fto«Sew Soda ft» it Chuck Eye Rossi A3.Ai Shod ft t» Meek Tend» G'-.KI Beef for Sn el Shot ftta Gï Ground Baef Sta» Staak H! Bar* Steal Flmk Steak Rode Crowd 6 inade Skirt E2 Top Round Roast Round Sleek Boeom Round Roael Ey« Round Steak Cubed Staak Ë3 Ground Beet Cubes tor Kabobe Ft Shank Ctoas Cut F2 Grand Beef Boef for Stew n Brisket m £>e soma Steal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7