REIZEN 17 Navelstaren boven op een berg brengt rust en zelfinzicht. Dat bewezen oosterse wijzen al eeuwen geleden. Voor een kalmerende wellnesservaring hoefje tegenwoordig niet ver te reizen. In het Sauerlandse Winterberg leer je al in een weekeinde de weg naar je binnenste ik. L ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 Klankmassage op een Duitse bergtop DUITSLAND m Berlijn Keulen Winterberg door Arnoud Cornelissen Het geluid van de klank schaal verliest zich in een waaier van steeds hogere tonen die langzaam weg sterven. Het is warm in de kleine kamer. Dan klinkt een helder belletje. De klankmassage is voorbij. „U heeft een die pe ontspanning bereikt. Ik merkte dat aan de resonantie van de schalen", complimen teert de therapeute, terwijl ze een glas wa ter aanreikt. „De effecten van de massage kunnen nog wel even aanhouden. Voelt u zich wel in staat om auto te rijden?" Bui ten gaan de stappen inderdaad wat zwe vend. Tegelijkertijd dringt het besef door, dat ook in de bovenkamer enige lichtheid in het bestaan is gekomen. Steeds meer Nederlanders gebruiken een korte of langere vakantie om geestelijk bij te tanken. In 2010 gingen al zo'n 25.000 landgenoten speciaal voor dat doel naar Duitsland. In het Sauerlandse Winterberg bieden steeds meer toeristische verblijven rustreizen aan. Lekker een weekeinde of een weekje aan jezelf werken en de inner lijke balans herstellen. Het aanbod vari eert van sporten als wandelen en biken, tot aan een complete kuur volgens de tra ditionele Chinese medicijnleer, ook wel TCM genoemd. Vorig jaar opende het Oversum zijn deu ren. Dit luxe hotel, gebouwd in de vorm van een ei, is voor een groot deel gericht op het nieuwe bewegings- en wellnesstoe- risme. En in het vooral bij Nederlanders geliefde vakantiecomplex Hapimag, is sinds enige tijd al een compleet centrum ingericht, inclusief een Chinese na- tuurarts, cursussen tai chi en qi gong en een luxueus saunacomplex met zwembad. Het menu in het wokrestaurant is zelfs he lemaal afgestemd op de dieetadviezen van de TCM-arts. Voor welke reden je hier ook komt, alles begint met de basisdiagnose van de Chine se arts. Een korte vragenlijst, een vinger aan de pols en een blik op de uitgestoken tong, is voor dokter Lin voldoende een oor deel te vormen over iemands gezondheids toestand. „Hoeveel drinkt u?", vraagt ze. Ik denk aan het afgelopen weekend dat als erg gezellig geboekstaafd kon worden en antwoordt naar waarheid. Ze schudt haar MEER WETEN? Winterberg ligt op iets meer dan 3 uur autorijden van Utrecht. Met de trein vanaf Utrecht doe je er ruim 4 uur over. Op www.winterberg.de vind je meer informatie over de activitei ten en accommodaties in Winter berg en omstreken. Meer weten over de zoutgrot en de breath- walk? Kijk dan op www.salzgrot- te-winterberg.de of www.breath- walk.de. Deze reis is mede mogelijk ge maakt door het Duits Verkeersbu reau (www.germany.travel) en Hapimag resort Winterberg (www.hapimag.com/de/winter- berg-hochsauerland.htm) De zoutgrot in Haus Sonnenschein is een kamer gevuld met zoutkristallen. foto boven: Mediteren midden in de natuur. foto's Ferienwelt Winterberg wordt alleen de exploitant van de machi ne wijzer van. De natuur is de beste therapeut, vinden ve len in Winterberg. De bossen en bergen geven rust. Daarbij is de lucht zo schoon, dat je je alleen van ademen beter voelt. Laat staan als je dat ook nog eens combi neert met yogaoefeningen en momenten van meditatie. Breathwalk heet het dan. Je kunt het ook simpeler houden. Gewoon 's morgens vroeg opstaan zodat je in alle stil te kunt genieten van de zon die opkomt over de 'duizend bergen van Sauerland'. Kijkend naar het spel van licht en wolken. Opgaan in dat onbegrijpelijk mooie univer sum. Niets dan de ruimte en de rust van de natuur, met het zachte gekwetter van de vogels als achtergrondmuziek. Niets an ders is meer belangrijk. Domweg gelukkig in Winterberg. reageren? W reizen@depersdienst.nl hoofd en zegt: „Ik bedoel water. Drinkt u genoeg water?" Met mijn koffieconsump- tie denk ik een heel eind te komen. Weer verkeerd. Geduldig legt ze het uit: „Het lichaam heeft behoefte aan zuiver water. Twee tot drie liter per dag." Haar uiteinde lijke diagnose is geruststellend. „U heeft een zeer sterke pols. U zou alleen iets va ker rust moeten nemen. Maar wat zou u gezond zijn als u niet zoveel koffie dronk!" Het is iets om over na te denken. In de fitnesszaal van Landhaus Fernblick liggen de matjes al klaar. „Gewoon in je ei gen tempo meedoen", adviseert yogalera- res Monika Stammer de nieuwkomers. Ontspannen liggen gaat goed, evenals de visualisatie van een knalgeel koolzaadveld. Ik heb meer problemen met de gymnas tische serie oefeningen die me, ondanks de lieflijke naam Zonnegebed, toch doen denken aan driloefeningen uit de dienst tijd. Onderwijl moet je dan ook nog eens contact zoeken met je innerlijke zelf. Veel simpeler is het dan je spieren warm te laten wrijven op de tafel van de Thaise masseuse. Zij wrijft, rolt, plukt, knakt en rekt de luie spieren in het lijf. Afdeppen met een hete handdoek en je staat lichame lijk verfrist weer buiten. Er zijn meer mogelijkheden om passief je conditie verbeteren. Bijvoorbeeld in de zoutgrot in Haus Sonnenschein in Elke- ringhausen. Een kamer is gevuld met zout kristallen uit onder meer de Himalaya die zorgen voor een klimaat dat zich kan me ten met de schoonste zeelucht. Hier ko men zelfs copd-patiënten op aanraden van het ziekenfonds. Voor mensen zonder ademhalingsproblemen biedt een verblijf van drie kwartier vooral zeer aangename rust in comfortabele ligstoelen. Het is een heel wat betere therapie dan de zogenoemde magneetveldbehandeling, die je ondergaat liggend op een vibreren de stoel met van kleur wisselend licht en een ingeblikt computerdeuntje. Daar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65