Slechthorenden vrezen beperking keuzevrijheid boortoestellen Op tijd beginnen is met 27 al een hele klus BINNENLAND 5 4 dagen Drenthe voor een spotprijs! za 9 februari Audiciensvereniging Audinet vreest uitholling en verloedering van het audiciensvak. Onderzoek naar verdachte anti-acnepil Recordvangst drugs: 13 miljoen euro OM eist 18 jaar cel tegen Ajaxhooligan Bolletjesslikker krijgt hartstilstand op A27 Terreurvizier op Nederland' Hampshire Hotel - Bieze Borger PostNL brengt zegels met troonswisseling korting cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 alleen vandaag boekbaar! ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 BRUSSEL - Het valt niet mee, 27 lid staten op één lijn krijgen. Het lukt soms al niet om de horde op tijd binnen te krijgen. Donderdagmid dag moet de top om drie uur be ginnen. De Ierse premier zit dan echter nog met een crisisklus in Dublin. De top begint met zes uur vertraging. Snel blijkt dat de lei ders focussen op 's lands eigenbe lang. Om half één 's nachts schorst Van Rompuy de vergadering. Hij begint afzonderlijke gesprekken, ook met Rutte. Die wil zijn 1 mil jard korting niet kwijt Om half ze ven legt de EU-president eindelijk een voorstel neer. Om tien uur wordt een compromis gemeld. Er wordt geschorst, Hollande doet eenpowernap. Opgefrist worden om half drie de onderhandelingen hervat De gesprekken duren voort, tot het akkoord om half vijf: er is een etmaal onderhandeld. door Joep Trommelen HOUTEN - De Nederlandse Vereni ging voor Slechthorenden (NWS) is een meldpunt begon nen voor klachten over het sinds 1 januari geldende vergoedingssys teem voor hoorhulpmiddelen. De NWS wil dat systeem een kans geven maar verneemt dat mensen nu minder te kiezen hebben. Voor hoortoestellen geldt sinds begin dit jaar een eigen bijdrage van 25 procent. Wel kunnen nu ook mensen met hoorverlies aan één oor een vergoeding krijgen en dat vindt de NWS winst. Maar GAIN, de vereniging van fa brikanten van hoortoestellen, stelt dat een half miljoen mensen in hun keuzevrijheid wordt be perkt. Een protocol verdeelt men sen nu automatisch over vijf cate gorieën hoortoestellen. Daarin is volgens GAIN te weinig ruimte voor maatwerk. Voorzitter Hans van Pagee liet eerder weten zich zorgen te maken over de combina- tie van het nieuwe systeem met meer marktwerking en bezuini gingen. Hij stelt ook dat het^proto- col te weinig rekening houdt met de specifieke eisen van mensen met een baan. Op kantoor of in de fabriek gelden bijvoorbeeld an dere omstandigheden dan thuis. Audiciensvereniging Audinet vreest 'uitholling en verloedering van het audiciensvak', schreef ze aan minister Schippers van VWS. Professor Wouter Dreschler, ver bonden aan het AMC in Amster dam en betrokken bij de ontwik keling van het protocol, is minder somber. Volgens hem kan een au- dicien nog steeds volop kiezen. UTRECHT DEN HAAG Er komt een Europees onder zoek naar de Diane-35 pil. Dat meldde het Europese genees middelenagentschap EMA. Dia ne-35 wordt voorgeschreven om acne te verlichten bij vrou wen. Vorige week werd de pil in Frankrijk uit de schappen ge haald, omdat de afgelopen 25 jaar vier vrouwen zijn overle den na het slikken van de pil. De politie nam donderdaga vond ongeveer 6500 kilo hasj in beslag in Honselersdijk (Zuid-Holland). De politie liet weten te verwachten daarmee een, voor Haagse begrippen, re cordvangst te hebben gedaan. De waarde bedraagt zo'n 13 mil joen euro waard. Er is niemand aangehouden. De politie kwam de drugs op het spoor na tips. AMSTERDAM HOOGBLOKLAND Als het aan het Openbaar Minis terie ligt, krijgt een 29-jarige Ajaxfan 18 jaar cel voor dood slag op een 24-jarige man in Amsterdam. De officier van jus titie houdt hem ook verant woordelijk voor poging tot doodslag op drie anderen en vuurwapenbezit, bleek giste ren tijdens het proces bij de rechtbank in Amsterdam. Een 34-jarige bolletjesslikker heeft gisteren bij een tanksta tion langs de A27 bij Hoogblok- land een hartstilstand gekre gen nadat een bolletje was ge knapt. De man, afkomstig uit Antwerpen, ligt in kritieke toe stand in het ziekenhuis. Zijn 29-jarige reisgenote, eveneens uit Antwerpen, is aangehou den. Dat meldde de politie. OSLO Nederlandse en Noorse militai re installaties worden mogelijk op de korrel genomen door ter roristen. Die waarschuwing heeft de Navo vorige week doen uitgaan. Het Noorse leger heeft na grondig onderzoek donderdag besloten het drei gingsniveau te verhogen. Mili tairen zijn in verhoogde staat van paraatheid gebracht, meld den Noorse kranten gisteren. Een woordvoerder van het mi nisterie van Defensie laat we ten dat de waarschuwing voor Nederland geen reden is het dreigingsniveau aan te passen. „Dreigingsniveau A is inge steld, het laagste niveau van de schaal. Dit houdt alleen in, dat verscherpte waakzaamheid wordt gevraagd en verder is er niets dramatisch aan", legt een woordvoerder van het ministe rie van Defensie uit aan de krant Dagbladet. 1/ 3 overnachtingen incl. ontbijt 4/ Gratis fiets- en wandelroutes Gratis Wi-Fi en parkeren In de hunebedhoofdstad van NL. rekenfouten' Premier Rutte leidt het delegatieoverleg tijdens de Europese Top in Brussel, foto Jerry Lampen/ANP DEN HAAG PostNL heeft gisteren twee postzegels gepresenteerd ter ere van de troonswisseling. De eerste velletjes met de laatste zegel van koningin Beatrix en de eerste postzegel van koning Willem-Alexander rolden giste ren bij Koninklijke Joh. Ensche dé in Haarlem van de pers. Uit eindelijk komt er een perma nente zegel van de koning. van46fr per persoon, per arrangement De nieuwe postzegels 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5