<r i E i I i i i <L Sinkegroep zoekt een allround monteur WERKEN 5 GELDKWESTIES EP allround monteur a3 ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 werknemer mag dan geen klan ten van zijn oude baas meene men of benaderen. „Denk niet te lichtzinnig over een concurrentiebeding. Het is een misvatting dat werkgevers zo'n artikel voor de vorm erin zet ten en hun werknemers er niet aan houden", waarschuwt Van Gelderen. Ga dus niet zomaar ak koord met een concurrentiebe ding. Helaas zal het niet altijd luk ken een werkgever ervan te over tuigen het beding te vergeten. Probeer in zo'n geval te onder handelen over de omschrijving van de werkzaamheden, de om vang van de regio of de periode. „Soms lukt het om zo de scherpe randjes eraf te halen", zegt de ar beidsrechtadvocaat. Wie spijt heeft van het onderte kenen van een concurrentiebe ding, omdat hij bij een concur rent wil gaan werken, doet er ver standig aan met zijn baas te over leggen. Soms is een werkgever be reid het concurrentiebeding te negeren of te versoepelen. Leg de werkgever uit waarom hij zich geen zorgen hoeft te maken over jouw nieuwe baan. Wil de werkgever niet bewegen, dan is een gang naar de rechter een uiterste stap. Daarbij is het ui teraard van belang of de werkne mer ontslagen is of zelf weg wil. Een concurrentiebeding negeren, is niet slim. De rechter kan im mers een forse boete opleggen: Van Gelderen: „Meer dan 1.000 euro per dag is geen uitzonde ring." reageren? geld@depersdienst.nl Ilk wil mijn uitvaartverzekering op zeggen. Kan ik het gespaarde deel uit laten betalen? Bij een dergelijke verzekering houwt u geen spaarpot op. Als u de verzeke ring opzegt, zijn uw uitvaartkosten niet langer gedekt en bent u in prin cipe de inleg kwijt U kunt daarom beter de polis premievrij maken. Dan betaalt u geen premie meer. Het al betaalde bedrag blijft gereserveerd en wordt na overlijden aan de nabe staanden uitgekeerd. Soms kunt u een uitvaartverzekering afkopen. Dat houdt in dat een deel van de op gebouwde waarde wordt uitgekeerd. Afkopen kost wel geld en de afkoop- waarde is lager dan wat u betaald heeft aan premies. Heeft u een koop som-uitvaartverzekering? Dan krijgt u ook een deel van uw ingelegde geld (de afkoopwaarde) terug van de verzekering. Hoeveel u terugkrijgt, hangt af van na hoeveel jaren u de verzekering opzegt. 2 Ik wil voorkomen dat ik dubbel be taal. Geldt het provisieverbod in zake de nieuwe regeling rond een fi nancieel adviseur ook voor lopende producten? Nee, daar hoeft u niet bang voor te zijn. Het provisieverbod geldt niet voor lopende producten als u het contract voor 1 januari 2013 heeft af gesloten. Voor deze contracten hoeft u dus ook niet opnieuw te be talen. Voor (een deel van) de dien sten heeft u immers al betaald via een provisie of een uurtarief. 3U stelt dat de verzekerde bij beëin diging van een overlijdensrisicover- zekering nog recht heeft op de premie- pot Maar een overlijdensrisicoverzeke- ring heeft toch geen spaarelement? Bij de meeste overlijdensrisicoverze- keringen betaalt u gedurende de he le looptijd dezelfde premie, hoewel de kans op overlijden natuurlijk stijgt naarmate u ouder wordt. Als u jong bent, betaalt u dus eigenlijk te veel. Die te veel betaalde premie stort de verzekeraar in een premie- pot. Als u ouder wordt en het be drag dat u betaalt te laag is, vult de verzekeraar dat weer aan met het geld uit die spaarpot. Als u uw over- lijdensrisicoverzekering stopzet, heeft u volgens de wet recht op het bedrag dat in de premiepot zit. -Tir WWW MOttfttKCftWCM *1 Bij het maken van zo'n plan voor alweer een nieuwe onderneming, zette hij alles wel goed op een rijtje. Dat deed hij zelfs zodanig, dat hij ermee in de finale kwam van de ondernemersplannenwedstrijd Zuid-Nederland van de Kamer van Koop handel. „Het plan was een tooi op internet aan te bieden, waarmee bij wijze van spreken de bakker om de hoek binnen een kwartier een mooie website heeft. En dan gemakke lijker en beter dan met de tools die daar voor nu al op internet verkrijgbaar zijn. Helaas is dat plan nog niet tot uitvoering gekomen. Het was gebaseerd op veel inves teren van eigen tijd. En daaraan heeft het tot nu toe ontbroken." Er zijn ook andere redenen om een idee voor een eigen bedrijf goed op papier uit te werken. In bepaalde gevallen willen overheden van je weten wat je van plan bent, voordat ze een vestigingsvergunning afgeven. Ook zijn banken heel nieuwsgie rig naar de financiële onderbouwing van het bedrijfsidee. De Rabobank vindt het hebben van een doortimmeerd ondernemingsplan niet di rect doorslaggevend voor het wel of niet verlenen van een krediet aan een starten de ondernemer. Het bestaan van een door dacht businessplan wel bij tot een goed overwogen beslissing. „Een goed uitgewerkt plan geeft ons in elk geval wel de overtuiging dat er serieus is nagedacht over de bedrijfsvoering. Ook helpt het mede te bepalen hoe groot het ri sico is dat de bank loopt, als er een krediet wordt verstrekt", aldus woordvoerder R. Loman van Rabobank Nederland. „Maar bij zo'n afweging is zo'n ondernemings plan niet alleen bepalend. Daarbij speelt namelijk een heel complex aan factoren een rol. Dat is bij elk bedrijf en zelfs in el ke regio weer anders." Ook in 2012 is ons materieel ge groeid. Mede daarom hebben we in onze werkplaats per direct plaats voor een ervaren met kennis uit de praktijk, die be grijpt dat de Sinkegroep niet kan leven van stilstand en dat hij daar om een belangrijke schakel is bij al ons (onjgeplande onderhoud Wij bieden je een prettige werksfeer en een salaris wat bij de functie en je ervaring past Voor verdere informatie kun je bel len of mailen met Wilco Sinke: 06 - 53383016 ws@sinkegroep.ni Solliciteer zo snel mogelijk per brief of mail als je interesse hebt in deze afwisselende baan Nishoek 38a 4416 PE Kruiriingen Telefoon 0113 - 382160 www.sinkegroep.nl Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Wilco Sinke van Sinkegroep. De advertentie staat op pagina 8 van deze bijlage. Waar komt de monteur te werken? De nieuwe werknemer komt terecht op de werkplaats van Sinkegroep in Kruiningen. Sinkegroep houdt zich voornamelijk bezig met sloop, recy cling en transport. Op de werkplaats werken 75 andere collega's met een ge middelde leeftijd van 40 jaar. Wat houdt het werk van de monteur in? De monteur krijgt een werkweek van veertig uur. Aangezien wij bezig zijn met verschillende dingen in ons be drijf moet de monteur allround te werk gaan. Zo zal hij soms werken aan een vrachtauto, graafmachine of tril plaat. Zo lang het een machine is, houdt de monteur zich er mee bezig. Het is een afwisselende baan waarbij zowel geplande als onverwachte werk zaamheden aan bod komen. Zo is het onderhoud aan machines bij de Sinkegroep gepland. Maar als er iets kapot gaat, moet de monteur dat ook kunnen repareren. Je moet bij deze baan dus wel flexibel zijn. Waar bent u naar op zoek? Wij zijn op zoek naar een sociale colle ga die goed bij ons op de werkvloer past. Hij zal met elke collega goed moe ten kunnen werken. Papieren zijn bij ons niet heel belangrijk, werkervaring daarentegen wel. Onze nieuwe collega moet een potige man zijn want het werk dat hij gaat doen is zwaar. Ook moet hij niet bang zijn om vies te worden. Een no nonsense monteur die niet bang is om de handen te laten wap peren. We zoeken iemand van tussen de 20 en 45 jaar. Wanneer moet de nieuwe man beginnen? De monteur kan zo snel mogelijk aan de slag. Hij is van harte welkom bij ons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45