Vriendschap is de basis voor succes SPORT 33 Miljoenenboete Atlético Madrid Vier op een rij voor Cavendish in Qatar Goud Höfl-Riesch op super combinatie Haase naar halve finales Zagreb Meerman blijft bij Nieuwland ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 Marvin van Heek in actie tijdens een training in het Oostenrijkse Kitzbuhel, waar hij later tijdens de World Cup ten val kwam en niet finishte. foto Alexander Klein/AFP intussen op zijn Nederlandse paspoort. In de Franse ploeg was de concurrentie (te) groot, in Nederland ontvingen ze hem met open armen. De skivereniging, naarstig op zoek naar een succesvol uithangbord, denkt dat hij de enige is die de Olympische Spelen van Sochi kan halen. Waardoor hij nu zijn eerste volledige World Cup seizoen kan draaien, al zoekt hij voor komend seizoen naarstig sponsors. Grolsch kan niet, trouwens. „Reclame voor alcohol mag niet in het skiën." Maar skiërs mogen het wel drinken. En daar door is het bergrestaurant van de Van Heeks in Val Thorens het enige dat Grolsch van de tap serveert. „En sinds dit jaar verko pen we ook kroketten. Mijn vader en ik heb ben ze in Nederland gegeten en daarna heeft hij ze besteld." René Banierink door Len Wolters VLISSINGEN - De officiële fusie tus sen de zwemverenigingen Luctor et Emergo en De Stormvogels tot De Zeeuwse Kust is nog maar twee weken oud. Toch deed de ploeg al van zich spreken op het NK van vo rige week. De estafetteploeg zorg de voor succes door naar een Ne derlands record bij de junioren te zwemmen op de 4x200 meter vrij. Gebroederlijk zitten ze naast el kaar in de kantine van het Vrij- burgbad in Vlissingen, de thuisba sis van zwemvereniging DZK. Tom van Eisen (16 jaar), Casper Zwier, Jonathan Davidse, Fhilip van Moll (allen 15 jaar) en hun 53-jarige coach Albert Onderdijk zorgden afgelopen weekeinde voor een aantal geweldige resulta ten op het Nederlands kampioen schap. Brons op de 4x100 meter wisselslag, goud op de 400x100 meter vrij en goud op de 400x200 meter vrije slag met een Neder lands record. Een prestatie van formaat die nog lang in het geheugen van de jon gens zal blijven hangen. Bijna alle maal weten ze de exacte eindtijd van het kampioenschapsrecord nog uit hun hoofd: 8.00.55. Alleen Zwier kan er niet meer op ko men. „Dat jullie dat nog precies weten", zegt hij lachend tegen z'n clubgenoten. „Ik wist dat het iets met acht, nul, nul, nog iets was, maar precies wist ik het echt niet meer." Kwaliteit en vriendschap zorgden ervoor dat alles op zijn plek viel. „Dat laatste is onze kracht", vertelt Jonathan. „Als je je maatje als eerste aan ziet tik ken, krijg je zo'n adrenalinekick om het karwei af te maken." Vanaf augustus leefden de zwem mers al naar het NK toe. Onder- dijk trainde zijn pupillen vijf keer per week om ze klaar te stomen. Iets wat qua hoeveelheid trainin gen nog meeviel. „Onze tegen standers trainen zo'n twee keer per dag. Dat doen wij niet." Jonathan is verreweg de bijde handste van het stel en vertelt la chend hoe zijn weken voor het toernooi eruit zagen. „We moes ten op onze voeding letten en on ze rust pakken. Feestjes sloeg ik over, maar ik at wat ik wilde. Die frikadellenbroodjes zijn veel te lekker." De zichtbaar relaxte indruk die Jo nathan nu heeft, had hij ook op het NK. „Jonathan vindt alles leuk", vertelt Onderdijk. „Of hij nou vierde of eerste wordt, het kan hem niks schelen. Plezier is zo'n grote factor bij hem. Bij alle maal overigens. Maar Jonathan slaat soms een beetje door in de manier waarop hij wedstrijden be nadert." Niet iedereen van de esta fetteploeg is even ontspannen. Tom wil nog wel eens te veel druk op zichzelf leggen, meldt zijn coach. „Ik probeer dan rustig te blijven en aan leuke dingen te denken", zegt Tom. „Gelukkig is de druk weg als ik in het water lig." Dat bleek inderdaad zo bij de 4x200 meter vrij. „Ik zie die jon gens week in week uit trainen", vertelt coach Albert Onderdijk. „Dan weet je dat zenuwen niet nodig zijn en dat deze drie medail les erin zaten." Philip: „Maar je moet het dan ook maar doen op dat ene moment." De vreugde was dan ook erg groot na het behalen van het Ne derlands record. „Het was de per fecte race", vertelt Jonathan. Cas per onderstreept de gedachte van zijn compagnon. „Opeens schal den onze namen door de speakers en werd er verteld dat we een kampioenschapsrecord hadden ge zwommen. Dat was geweldig. Ze ker omdat dat puur als een verras sing kwam." MADRID De Spaanse voetbalclub Atlé tico Madrid is vrijdag veroor deeld tot een boete van 9,88 miljoen euro. Volgens de rechter in Madrid is de club een overeenkomst uit 2010 over de verkoop van televi sierechten aan mediabedrijf Mediapro niet nagekomen. Atlético zou de rechten in 2012 hebben verkocht aan een andere firma. De club, die momenteel tweede, gaat in beroep tegen de uit spraak. DOHA De Britse wielrenner Mark Cavendish heeft in stijl de Ronde van Qatar op zijn naam geschreven. De sprin ter van Omega Phar- ma-QuickStep boekte vrij dag in de slotetappe zijn vierde zege op rij en verze kerde zich daarmee tevens van de eindzege. Barry Mar kus mengde zich wederom in het sprintgeweld en ein digde als derde. Cavendish werd ook eindwinnaar. SCHLADMING De Duitse skiester Maria Höfl-Riesch heeft vrijdag bij de wereldkampioenschap pen het goud veroverd op de super combinatie. Ze troef de in het Oostenrijkse Schladming de Sloveense fa- voriete Tina Maze af op de combinatie van afdaling en slalom. Maze, de wereldkam pioene op de super-G, mocht wel het zilver in ont vangst nemen. Voor de Oos tenrijkse Nicole Hosp bleef het brons over. ZAGREB Tennisser Robin Haase heeft vrijdag de halve fina les bereikt van het ATP-toer- nooi in Zagreb. De Haagse prof rekende in de kwartfi nales in drie sets af met de Duitser Philipp Petzschner: 6-4 3-6 6-0. Hij kreeg der tien kansen op een service break en benutte er zes. Haase staat voor de vijfde keer in zijn carrière in de halve finale van een ATP- toernooi. MIDDELBURG Huib Meerman blijft ook vol gend seizoen hoofdtrainer van voetbalvereniging Nieuwland. De oefenmeester uit Arne- muiden is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zater dag-derdeklasser uit Nieuw- en Sint Joosland. Nieuwland is aan een sterk seizoen bezig. De ploeg staat momenteel op de vijfde plaats in de der de klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33