Zwemtocht van Vlissingen naar Breskens krijgt vorm Schouderblessure Van der Klooster Endura Lady Force zet nieuwe stap 30 SPORT PLOECENPRESENTATIE Rabobank stelt in Bergen op Zoom vrouwenploeg voor aan de pers tijdens ploegenpresentatie. Boegbeeld Vos door Jan Dagevos MIDDELBURG - De datum voor de zwemtocht Vlissingen-Breskens is vastgesteld. De tocht over 6,2 kilo meter staat voor zondag 20 juli 2014 op het programma. Het eve nement maakt deel uit van de festi viteiten rond de viering van het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen. De details over de tocht werden vrijdagmiddag tijdens een bijeen komst van de stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 in Ter- neuzen bekendgemaakt. De zwemtocht van Vlissingen naar Breskens werd in 1968 voor het laatst gehouden. Het evenement wordt nu voor één keer nieuw le ven ingeblazen, maar het is wel een project waar veel haken en ogen aan zitten, niet in de laatste plaats vanwege het drukke scheep vaartverkeer op de route. „We moeten twee vaargeulen over", legt voorzitter Bert Roelse van de stichting zwemmen langs Walcheren uit. Samen met de zwemvereniging Scheldestroom uit Breskens tekent hij met zijn team van vrijwilligers voor de or ganisatie. „We moeten nog altijd een slag om de arm houden", stelt Roelse. „We zijn voor het doorgaan van de tocht afhankelijk MIDDELBURG - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster is tijdens de laat ste Europa Cupwedstrijd in Tig- nes geblesseerd geraakt aan zijn schouder. De kwetsuur komt de Vlissinger slecht uit. Op 18 februari begint namelijk het WK in La Molina. „Als ik een week rustigaan doe, moet ik net op tijd hersteld kun nen zijn", zei hij vrijdag. Tijdens het WK in de Spaanse Py reneeën kan Van der Klooster van de Nederlandse en Belgische autoriteiten. Daar zijn we in ge sprek mee en ik heb goede hoop dat het allemaal in orde komt, maar de vergunningen zijn nog niet binnen." Niettemin worden de voorberei dingen voor de zware wedstrijd wel in gang gezet. Zo is er op 17 augustus van dit jaar een selectie wedstrijd tussen Zoutelande en Vlissingen, over een afstand van zeven kilometer. „De tocht van Vlissingen naar Breskens is enorm zwaar en we willen vooraf wel weten wie zoiets aankan." De belangstelling van de zwem mers voor het evenement is nu al enorm, zo heeft de organisatie ge merkt. Deelnemers uit Engeland, België en Frankrijk hebben al geïnformeerd naar de mogelijk heid om deel te nemen. Roelse: „We willen zoveel mogelijk zwemmers ruimte bieden, maar er zit natuurlijk wel een limiet aan. We hopen uiteindelijk op een aantal van 150 zwemmers uit te komen. We willen in elk geval ook zoveel mogelijk Zeeuwen la ten meedoen. Het is een race die vroeger een enorme klank had. Ada Kok en Erica Terpstra hebben er aan meegedaan. We gaan er op 20 juli een drachtig feest van ma ken. Het is een uniek evene ment." zich al plaatsen voor de Paralympi sche Winterspelen van 2014 in So- tsji. Dat kan door één van zijn twee nominaties te verzilveren (op de reuzenslalom of afdaling) of door op één van de andere dis ciplines direct aan de kwalifica tie-eis te voldoen. In Tignes werd de 35-jarige Vlis singer tweede op de afdaling. Hij moest vanwege de schouderbles sure de supercombinatie van don derdag laten schieten. door Ad Pertijs BERGEN OP ZOOM - Marianne Vos heeft bij Rabobank Liv Giant twaalf ploeggenotes. Twaalf mei den die weten dat die ene wereld kampioene het bestaansrecht is van de ploeg, die Rabo na het ont hutsende Usada-rapport wel wil de blijven steunen. De top van de bank gelooft dat Vos en het vrou- wenwielrennen te vertrouwen zijn in een sport die momenteel wordt overschaduwd door het ene na het andere dopingverhaal. En dus stelde de Rabobank in Ber gen op Zoom vrijdagmiddag haar deuren open om de ploeg voor te stellen aan de pers. „Ik ben blij dat het tenue lijkt op wat we had den", stelde Heieen Crielaard, die namens sponsor Rabo zitting heeft in het stichtingsbestuur van de ploeg, met de nodige wee moed in haar stem. Vos op haar beurt gelooft in haar Marianne Vos twaalf apostelen. „Ik heb ze in het hedendaagse vrouwenwielrennen echt nodig om mijn wedstrijden te kunnen winnen. De tijd dat je het in je eentje kon, is voorbij." Maar hoezeer Vos zelf en haar nieuwe ploegleider Koos Moeren hout er ook de nadruk oplegden dat Rabo Liv Giant meer is dan de WV Marianne Vos, voor de bui tenwereld telt er maar één dame blijkt tussen alle regels door. De stichting waaronder de ploeg valt, draagt bijvoorbeeld de naam van Marianne Vos. „Ik ben er niet blij mee, maar het maakt het wel dui delijker", zegt de wereldkampioe ne. Ze is niet alleen het boegbeeld van het team, maar van het hele vaderlandse wielrennen, stelt Moerenhout. Dat boegbeeld heeft in het moun- tainbiken een nieuwe uitdaging gevonden. „Ik deed dat al als nieu weling, maar moest het opgeven omdat mijn ontwikkeling op de weg logischerwijs voorging." Nu ze op dezelfde weg eindelijk de olympische- en wereldtitel op zak heeft, wordt het volgens haar tijd om de oude liefde weer op te pak ken. Begin maart rijdt ze haar eigen wedstrijd op Cyprus. Op de weg werkt ze daaarnaast haar aloude programma af. „Ik ga dit seizoen gebruiken om er achter te komen of het mogelijk is om ook in het mountainbiken aansluiting te vin den bij de top. Dat hangt niet af van resultaten, maar van het ge voel dat ik er bij krijg. Ik geef me vervolgens twee jaar om die aan sluiting ook te maken." Uiteindelijke doel: een medaille, liefst goud op de Olympische Spe len van Rio de Janeiro. Juist van wege de olympische aspiraties van Marianne Vos blijft Rabo haar team nog zeker vier jaar trouw. „We konden het na een jaar niet maken om haar in de steek te la ten voor iets waar zij niets mee te maken had", zegt Crielaard. Om dat de bank niemand nog ver- Het Team Endura Lady Force is klaar voor het nieuwe wielerseizoen. foto Mark Neelemans door Koen de Vries TERNEUZEN - In het Skidome bij Ter- neuzen presenteerde Team Endura Lady Force vrijdagavond twintig wielrensters die staan te popelen om aan het nieuwe seizoen te be ginnen. „De groep is divers en brui send", vond teammanager en ploegleider Gerrie Sijnesael. „Met verschillende nationaliteiten, ver schillende disciplines en uiteenlo pende leeftijden." Het team is met twintig rensters groter dan ooit, maar kan dankzij extra sponsors financieel goed rondkomen. Niet alleen kwantita tief is Endura Lady Force er op vooruitgegaan. Ook kwalitatief is een nieuwe stap gezet. Deson danks blijft Sijnesael zijn forma tie zien als een opleidingsploeg. Daarom heeft hij voor Anne Terpstra een plaats ingeruimd. De in Zierikzee geboren en in Apel doorn woonachtige Terpstra wil als mountainbikester naar de Spe len van 2016. Ze moet nu tempo hardheid op de weg opdoen en kwam bij Endura terecht. Terps tra studeert medicijnen, maar is van plan zich binnenkort hele maal op haar sport te richten. Michelle Geoghegen is een ander teamlid dat wielrennen op één heeft staan. De Ierse (30) is in de winter accountant in haar thuis land, in voor- en najaar en zomer zet ze alles op wielrennen. Afgelo pen winter werd ze geopereerd aan de slagaders in beide liezen en nu wil ze werken aan een co meback. „Ze gaat twee jaar voor ons rijden. Michelle heeft een hoog niveau", weet Sijnesael. „Vol gens mij zit ze tegen het niveau van UCI-rensters aan." Margriet Kloppenburg en Shauni Corthout zorgden al voor succes nog voordat er één wegwedstrijd is verreden. Kloppenburg, een Ne derlandse met Deens paspoort, werd deze winter Deens kampioe ne veldrijden. Corthout greep de Belgische baantitel op het onder deel scratch. Wendy Venge is een andere opmerkelijke renster. Ze woont in Dordrecht, is getrouwd met tweevoudig paralympisch kampioen tandemrijden Christi an Venge uit Spanje en is goed in het aantrekken van de sprint. Daar kan haar plaatsgenote Joukje Braam dan weer profijt uit halen. De Zeeuwse inbreng komt van Anne Eversdijk, Christel Janssen, Wendy Versluis en Marquerite de Neve. De Neve (18) debuteert en is de jongste in de ploeg. De bege leiding is geheel Zeeuws. Endura Lady Force is op de val reep uitgenodigd om aan de Om loop Het Nieuwsblad mee te doen. De vrouwenploeg moet op 23 februari strijden tegen negen tien UCI-teams en enkele landen teams. De Omloop Het Nieuws blad is de openingsklassieker in West- Europa. De rensters: Anne Terpstra (Apel doorn), Natasja Nieuwenhuizen ('s- Gravenzande), Tara Gins, Femke Versti- chelen, Shauni Corthout, Elke Boulan- ger, Carolien Haers (allen België), Mar griet Kloppenburg (Denemarken), Iris van der Stelt (Numansdorp), Henriet- te Woering, Melanie Woering (beiden Rozenburg), Ines Klok (Rockanje), Joukje Braam, Wendy Venge (beiden Dordrecht), Marjolein Claessen (Hoe ven), Michelle Geoghegan (Ierland), Wendy Versluis, Anne Eversdijk (bei den Kapelle), Christel Janssen (Bigge- kerke), Marquerite de Neve (Middel burg). Begeleiding: Gerrie Sijnesael (teammanager, ploegleider), Frank Geensen (2e ploegleider en 2e meca- nieker), Bert Steenbakker (mecanie- ker), René Verhulst, Patrick van Boven en Saskia Schepens (verzorgers).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30