SPORT Cuenca maakt voor het eerst deel uit van de wedstrijdselectie bij Ajax. De talentvolle speler komt van Barcelona. ff Él Van Heek uit het niets een nationale held Istvan Bakx baalt van nieuwe tegenslag Sparta blijft koploper na zege Immers terug in basis Feyenoord Ijshockeyers niet naar de Spelen De Bruijn redt het niet in GP 1 >1 T' ZATERDAG 9 februari 2013 SPORT SPORT ALMERE Sparta heeft de koppositie in de eerste divisie met verve verdedigd. Het won bij Al- mere City met 0-3. Vlissin- ger Jeremy de Nooijer viel vijf minuten voor tijd in bij de Rotterdammers. MW en Helmond Sport blijven in het spoor. De Limburgers wonnen moeizaam met 1-2 bij Excelsior. Helmond Sport versloeg met 4-2 Dor drecht, waar Wilmer Kouse maker mocht invallen. ROTTERDAM Lex Immers keert zondag in de thuiswedstrijd tegen AZ terug in de basisopstelling van Feyenoord. De Haagse middenvelder is weer be schikbaar na een schorsing. Tonny Vilhena, die tegen Willem II op de plek van Im mers speelde en twee keer scoorde, staat daardoor weer op zijn eigen plek. Ruud Vormer zal waar schijnlijk weer op de bank plaatsnemen. Voor de rest is de selectie fit. BIETIGHEIM De Nederlandse ijshock eyers kunnen een olym pisch avontuur vergeten. Oranje verloor vrijdag in het kwalificatietoernooi in Duitsland opnieuw, nu van Oostenrijk. De eindstand van 1-6 was bovendien ont luisterend. Deelname aan de Spelen van Sotsji is daardoor niet meer mogelijk. Nederland had in de ope ningswedstrijd tegen de fa voriete Duitsers ook al verlo ren. AMSTERDAM Het is biljarter Jean Paul de Bruijn uit Hulst niet gelukt door te dringen tot de kwart finale van het eerste Grand Prix-toernooi van dit kalen derjaar. In Amsterdam strandde De Bruijn tegen Harrie van de Ven. De uitschakeling volgde na dat beide spelers op 40-40 gelijk eindigde in 28 beurten en er een barrage volgde die door Van de Ven werd ge wonnen. Daarmee was het verhaal voor De Bruijn uit Cuenca is ster in wording Isaac Cuenca in actie tijdens de training van Ajax. De Amsterdamse club heeft de 21-jarige spits voor de rest van dit seizoen gehuurd van Barcelona, foto Robin Utrecht/ANP door Geert Langendorff AMSTERDAM - Veel hoefde Isaac Cuenca niet te laten zien om Frank de Boer te overtuigen van zijn klasse. De coach van Ajax con stateerde na enkele balcontacten van de huurling van Barcelona dat ware klasse zich niet verloo chent. Zondag zit de Catalaan bij de selectie voor het competitie duel met Roda JC. Een beter wel kom in Amsterdam kon de voet baller zich niet wensen. Cuenca arriveerde afgelopen weekeinde in stilte op Schiphol. In afwachting van zijn medische keuring bleven zijn voetbalschoe nen onaangeraakt in de hoek lig gen. Normaliter vormt een onder zoek in het ziekenhuis slechts een formaliteit. Bij de 21-jarige vleugelaanvaller lag dit iets an ders. Een MRI-scan van zijn ge wrichten kon eventueel voor pro blemen zorgen. Hij revalideerde voor de winterstop van een zware knieblessure. Toen de artsen niets zorgwek kends constateerden, trad Cuenca uit de anonimiteit. Hij kreeg het shirt van Ajax uitgereikt door di recteur voetbalzaken Mare Over- mars en maakte voor het eerst zijn opwachting op De Toekomst. Amper op het veld van de indoor- hal won hij direct een paar ziel tjes voor zich. Behalve een puike conditie beschikte Cuenca over balgevoel. Hij vond de kruising vrijwel onmiddellijk. Als De Boer hem zondag speelmi nuten geeft, dan moet blijken in hoeverre hij tot de zomer een meerwaarde kan zijn voor Ajax. Het publiek zal in elk geval veel van hem verwachten. Beelden op YouTbbe, massaal aangeklikt, la ten een ster in wording zien. En zijn statistieken liegen er even min om. Met zeventien optredens vorig seizoen in de Primera Division schaart Cuenca zich bij de elite in zijn leeftijdsgroep. Vanuit Rosmalen meldt Peter Goedbloed met een meer dan ge middelde interesse het debuut van Cuenca te gaan bekijken. De voorzitter van Fan Club Barcelo na, de grootste 'penya' buiten Ca- talonië, legt al vier decennia een vergrootglas op de verrichtingen van de club. De komst van Cuenca is hem dan ook niet ontgaan. Voor een afgang vreest hij geen seconde. „Toen ik hem bij Barqa voor het eerst zag spelen, dacht ik: 'We hebben er weer één." Goedbloed, van origine een Zeeuw, voorspelt een vermakelij ke periode voor de liefhebbers. Hij raadt hen aan goed op te let ten, want Cuenca vormt geen overbodige ballast bij Barcelona. „De concurrentie daar is moor dend", stelt hij. „Dan zeg ik niets teveel. Zelfs David Villa merkt dat wekelijks. De verwachting is dat hij (Villa) in de zomer vertrekt. Zijn plek op de bank kan worden ingenomen door Cuenca. Die jon gen kan overal in de voorhoede spelen." De Boer kan naast de Catalaan over 21 fitte spelers beschikken voor het duel met Roda JC. Van daag beslist hij wie zich morgen mogen melden. Opties te over. Zo keert Niklas Moisander terug van een schorsing en Thulani Serero ongeschonden terug van de strijd om de Afrika Cup. Ryan Babel is nog wel enige we ken uit de roulatie (knie). Op Da vy Klaassen (lies) wordt dit sei zoen helemaal niet meer gere kend. Hij mag zich richten op de voorbereiding om volledig te her stellen. De ruime keuzemogelijkheden ko men Ajax niet slecht uit. Deze maand speelt de club zes wedstrij den in alle competities. In de ere divisie wil De Boer geen punten verspelen om in maart za sterk mogelijk voor de dag te komen in de topper tegen FC Twente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29