ZEELAND 25 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 64 Tot méé die doage alaaf, alaaf, alaaf. - ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 prins Marnix 1 groet U goed gaan. Bouwclub De Sloebers van Onder de Mast bouwt elk jaar een grote wagen in de buitencate gorie. Ook dit jaar ziet het er weer spectaculair uit. Alles beweegt pneumatisch en elektrisch. De op bouw is bijna volledig van polyes ter. Prachtig en carnavalesk ge vormd en geverfd. Wat ons be treft een potentiële winnaar in Sas. Uit het kratje zijn ondertus sen al wat flesjes verdwenen. Wie...? Wij! 16:00 Heropening van gemeen schapscentrum de Kaaie. De inwo ners van Philippine en de vereni gingen zijn hierbij uitgenodigd. Onder auspiciën van de gemeen te Terneuzen en het Oranjefonds is ons voormalig dorpshuis veran derd in een multifunctioneel on derkomen voor jong en oud. On ze dank hiervoor. Het is prachtig. Is alles nu koek en ei? Nee dat nou ook weer niet. De Mossel- krauwers moeten onevenredig diep in de toch al kleine buidel tasten voor de zaterdagmiddag- huur. Als we het geld nu allemaal zouden verbrassen zou ik zeggen ja. Maar dat is niet het geval. Maar enfin, het bier in De Kaaie was maar €1,25 dus dat ging voor spoedig. 19:00 Toch nog thuis geraakt en een hapje gegeten. 20:00 Een delegatie van de Mos- selkrauwers gaat op bezoek bij an dere verenigingen. Zelf maak ik even pas op de plaats. De komen de week wordt een zware en ik ben al behoorlijk verkouden. 10:00 Langzame start. 12:30 Daar gaat ie weer. Aantrek ken van het prinsenkostuum. Dat kan ik ondertussen al alleen. Het zijn allemaal knopen en sluitink- jes en elastieken om de zware mantel op z'n plaats te houden. 13:00 Voorzitter Freek en zijn dochter/jeugdprinses Kimberly opgehaald samen met Annema- rie. De reis voert naar Asse nabij Brussel. Daar maakt Prins Daniël plaats voor een nieuwe. Er komen zo'n 400 mensen. Erg veel Brazili aans geklede dames vrolijken de boel op. Dat zouden we hier ook eens wat meer moeten zien! Freek presteert het ook om onze Fepiense carnavalshit op de draai tafel te krijgen. Dus met z'n allen in de polonaise door de zaal. Ge weldig! 20:30 Terug thuis in Philippine. 07:30 Ochtendroutine begint. 11:00 Verder werken aan het zeil bootje. 14:00 Naar Terneuzen om de laat ste carnavalsinkopen te doen. Spuitbussen verf, een paar prui ken, kousen en een stroomaggre- gaatje. 16:00 Rioleringsproblemen bij een klant dus daar moet ik naar toe. Dat gooit roet in het eten want we hebben tijdgebrek. Na vandaag is er echt geen speelruim te meer. 06:50 Uit bed. 08:00 M'n dagelijkse werk in de bouw voorbereid en het nodige geregeld. Nog even naar Terneu zen gereden om pvc materiaal. 11:00 Gestart met de creatie voor m'n vrouw Annemarie. Het wordt een loopwagentje met als thema 'me pomp'n bier in de pold'r' van Zeeuwse Peter. Het wa gentje vertoont het pompen van bier in de Hewigepolder op een ludieke manier natuurlijk. Op het karretje dus een aggre gaat, jetpomp, oude handpomp en tekst- en verbeeldingsmateri aal. Alles moet echt functioneren. 16:30 Weer even naar Terneuzen voor een gespek met een be drijfsadviseur. Mijn hoofd staat er niet naar. Ik zit nu in carnavals sfeer! 18:00 Snel eten en daarna verder bouwen aan het wagentje van An nemarie. Werken, werken, wer ken en aan het eind van de avond is het karretje gereed en gefoa- med. 22:30 Bouwclub M'n Broer is on dertussen ook nog bezig en hoe wel ze bijna gereed zijn is er toch ook de stress. De puntjes moeten nog op de I. We leven allemaal naar het carnaval toe, niemand uitgezonderd. 08:30 Heerlijk ontbijt met spiegel- eitjes en ham. 10:00 Piet Paulusma heeft het weer eens mis. In plaats van sneeuw is het hier nu prachtig weer. Dat wordt dus buiten spui ten zodat die nevel niet in de schuur blijft hangen. Onze hond slaapt er tenslotte. Eerst is het zeilbootje aan de beurt. De spuit bussen op de kachel gelegd zodat ze lekker warm worden en er veel druk op staat. Het foam krijgt een blauw/witte golvende kleur die aan overslaand water moet den ken. Een mosselscheepje in woeli ge baren. Het resultaat is goed. 11:30 Nu is het wagentje van An nemarie aan de beurt. Het gras in de polder wordt groen, de pomp goudkleurig, de teksten oranje. Alles is gespoten en de creaties kunnen terug naar binnen. De Hedwigepolder moet verder worden aangekleed. Genoeg uitdagingen dus. Last but not least nog een generale proef met pompend water en het stroomaggregaat. Even een paar lekjes dich ten en alles is ok. 19:45 Verzamelen in onze Narrentempel 'cafe Marinet' Daar nog even bijkletsen en gauw een borreltje en een peukje. Onze cafe bazin Nelly schenkt al tijd een zachte borrel. 20:10 We vertrekken naar stich ting Tragel in de Nassaustraat in Terneuzen. Elk jaar bezoeken we daar de verstandelijk gehandicap ten. Zij genieten op hun geheel ei gen wijze van onze aanwezigheid en animatie. Onder het genot van een hapje en een drankje maken we er elk jaar weer een leuke avond van samen met deze heerlij ke mensen. 21:00 De PZC-fotograaf en zijn vrouw doen hun intrede. De polo naise die zojuist afgelopen was doen we nog eens dunnetjes over. Voor een aantal bewoners hou den we het looptempo extra laag. Bewoners Monique, Paul, Chris tel, Cor en Trudy... bedankt! 05:00 Vertrokken naar de IJssel- hallen in Zwolle. Onze oudste zoon Meivin krijgt daar zijn on derscheiding voor de voltooide Kunduz-missie. Mooie ceremo nie. Om 15:30 weer thuis. 20:00 Op verjaardag van m'n schoonvader. De rest van de Mos- selkrauwers is naar De Kaaie om de zaal gereed te zetten voor zater dagmiddag na.de optocht. 21:45 Terug in Philippine en dit dagboek typen. Anne knapt een uiltje op de bank. 00:15 Klaar, (twee vinger sys teem) en m'n bed roept. Verrek, nog even de hond uitlaten. Het zal wel weer rustig zijn in Fepie- ne zo laat. Morgenochtend om half elf moeten we aan de bak. Verzamelen in de Narrentempel en dan naar de scholen. M'n bed zie ik dan pas rond half drie 's nachts. Wij van de Mosselkrau- wers maken er weer een prachtig carnaval van. Tot méé die doage alaaf, alaaf, alaaf. Prins Marnix 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25