Auto puilt uit van gestolen goederen Landschapseffectrapport over Veerse Meerhotel I I 29 ,r^ Bij 'Zeg buur' hoefje niet op je tenen te lopen KRAS.NL. 22 WALCHEREN Tholen steunt behoud Torentijd Leien zitten weer vast DAG Uitsluitend geldig op DEAL za. 9 FEBRUARI 2/3/4 dgn Op naar DRENTHE INCLUSIEF waarom zou je meer betalen GOES - Een 37-jarige vrouw uit Boxtel is donderdagmiddag in Goes aangehouden en naar Toren- tijd gebracht op verdenking van winkeldiefstallen. Een medewerkster van een kle dingzaak in de Ganzepoortstraat in Goes herkende tegen 14.15 uur de vrouw als iemand die eerder in de winkel gestolen had. De ver koopster had in 2012 al eens aan gifte gedaan van winkeldiefstal len tegen de vrouw. De te hulp geroepen politie kreeg na overleg met de officier van jus titie toestemming om de vrouw 'buiten heterdaad', dat wil zeggen zonder directe aanwijzing naar een misdrijf, aan te houden. De vrouw zei dat haar identiteits bewijs in haar auto lag. Op de par keerplaats bleek de auto vol te lig gen met grote tassen met bood schappen, boeken en kleding. Met toestemming van de vrouw is de auto overgebracht naar het politie bureau. Daar is hij door de agen ten doorzocht. Diverse goederen in de auto ble ken van diefstal afkomstig. Inmid dels is van vier winkels in het cen trum van Goes een aangifte opge nomen. De goederen waarvan dui delijk werd uit welke winkels die kwamen, zijn door de agenten te rugbezorgd. tholen - Als laatste in Zeeland heeft de gemeenteraad van Tho len donderdag een motie aangeno men waarin de wens tot behoud van Torentijd in Middelburg wordt uitgesproken. Dat gebeurde op initiatief van de SGP. De motie werd unaniem gesteund. De wens wordt kenbaar gemaakt aan de minister. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Noord-Beveland wil ruim 22.000 euro steken in een landschapseffectrapportage over het Veerse Meerhotel dat ontwik kelaars Zeeuwse Lagune BV en Cor- deelgroep aan de Veerse Gatdam willen oprichten. De gemeenteraad krijgt de vraag voorgelegd of dat onderzoek er moet komen in de vergadering van donderdag 14 februari. De ge meente wil onderzoek naar de re latie met de directe omgeving, het effect op Zeeland en de in vloed op de Vlaamse kust Noord-Beveland wil het onder zoek laten uitvoeren door het Col lege van Rijksadviseurs, bestaan de uit de Rijksbouwmeester, de Rijksadviseur voor Landschap en Water en de Rijksadviseur voor Infrastructuur en Stad. De ge meente wil ook de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed erbij betrekken gezien de. nabijheid van monumentaal Veere. De vas te stedenbouwkundige adviseurs van bureau Rothuizen zullen het vooronderzoek leiden. Om het onderzoek onafhankelijk te houden, wil de gemeente dit betalen ad 22.225 euro. Aan ver volgonderzoeken dienen de hotel bouwers wel mee te betalen. Het eerste vervolgonderzoek wordt een eigen toetsing van de finan ciële onderbouwing en -haalbaar heid. De gemeente wil dat exter ne deskundigen studie maken van de doelgroep- en marktanaly se die de ontwikkelaars hebben gemaakt en de geschatte bouwkos ten ad 85 miljoen. Volgens het Pro vinciale Kwaliteitsteam en de wel standscommissie van de gemeen te 'dient een hotelaccommodatie in het Veerse Meer een icoon te zijn in de zin van een autonoom vormgegeven object, prikkelend, curieus en met veel allure'. De ontwikkelaars presenteerden op basis daarvan in januari een ont werp van een hotel- en apparte mententoren van 165 meter hoog, op een basis van 37 vierkante me ter, gebouwd op een kunstmatig eiland. VLISSINGEN - Twee mannen van loodgieters-, leidekkers en koperslagersbedrijf Jobse uit Middelburg inspecteren het dak van het torentje van de watertoren in Vlissingen. Volgens eigenaar Peter Noorlander van de toren waren tij dens een storm rond de jaarwisseling leien en zinkwerk los gegaan. Vrijdag lieten de mannen van Jobse zich door een kraan omhoog tillen om de schade te herstellen en meteen de rest van het dak te inspecteren. Noorlander verhuurt de watertoren aan toeristen. De to ren staat ook te koop. foto Henk Kloosterziel Vandaag bij KRAS.NL v.a. V verblijf in het luxe 4-sterren Hotel Lubbelinkhof in Odoorn ontbijtbuffet Hotel beoordeeld met een 8+ Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm rijzen zijn p p tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusieI reserveringsk door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Ze komen maar één keer per maand zo'n anderhalf uur bij elkaar, maar het zijn heel waar devolle sociale contacten. Dat blijkt bij een bezoek aan de lotge notengroep die onder de noemer 'Zeg buur, mag ik jou wat vragen' bijeenkomt in grand café Willem aan de Nassaulaan in Middelburg. De lotgenotengroep voor mensen met een psychische aandoening komt elke eerste donderdag van de maand bijeen. Deze keer zijn er maar twee van de in totaal acht deelnemers. De groep wordt sinds najaar 2009 begeleid door preventiewerker Claudine Wattel van Indigo, maar bestond al lan ger. Het initiatief voor de oprich ting kwam van een bewoner van de wijk Nieuw Middelburg. Hij haalde Indigo erbij met de vraag om ondersteuning. Deze initiatief nemer is nog steeds één van de acht deelnemers, maar tijdens de ze bijeenkomst niet aanwezig. De begeleiding door Indigo wordt be taald door de gemeente Middel burg, zoals alle activiteiten van In digo. Tijdens de maandelijkse ochten den wordt gesproken over allerlei onderwerpen. Het kan gaan over problemen waar de deelnemers in het dagelijks leven tegenaan lo pen. Het voordeel van deze groep is dat 'je hier niet op je tenen hoeft te lopen, hier wordt niet zo veel van je verwacht' en dat 'je hier onder gelijken bent', zegt één van de deelnemers. Maar het gaat in de groep ook over de dingen die wél goed gaan, zegt de ander. „We zijn meer dan 'een zieke'. We willen ook focussen op din gen die goed gaan." Het is voor de deelnemers belangrijk elkaar maandelijks te ontmoeten. Ze zien elkaar overigens ook buiten de bijeenkomsten om of ze heb ben contact via mail en telefoon. Deze maand begint in Dauwen- daele een tweede groep 'Zeg buur'. Hier zijn de samenkomsten elke derde donderdag van de maand, van 11.00 tot 12.30 uur in het Ontmoetingscentrum in het winkelcentrum. Deelname is gra tis. Aanmelden kan bij Indigo: 0118-625113.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22