Nieuw Vlissings plan voor cruiseterminal Oostkapelle krijgt dit jaar opnieuw een Glazen Huis 20 WALCHEREN GROENBEHEER Meisje (15) slachtoffer zedenzaak WELKOM VLISSINCEN - Een 15-jarig meisje uit Vlissingen is vorige week zater dag het slachtoffer geworden van een zedenmisdrijf, aldus de politie. Het misdrijf is 's avonds laat ge pleegd op het Bossenburghpad in Vlissingen. De politie bracht het misdrijf pas gisteren naar buiten omdat er eerst overleg gevoerd moest worden met het Openbaar Ministerie. Volgens de politie fietste het meis je rond 23.00 uur in de omgeving van de draaibrug in Oost-Sou burg. Daar werd ze aangesproken door een man met een negroïde uiterlijk. Deze man, ongeveer 1,70 meter lang, was rond de 20 jaar oud en gekleed in een zilverkleuri ge jas. Uit opmerkingen die de man maakte, terwijl hij met het meisje praatte, leek het erop dat hij wist wie zij was. Dit heeft bij het meis je ook het vertrouwen in de man gewekt, zo maakte de politie be kend. De twee gingen samen, via West-Souburg/Westerzicht, door naar Vlissingen. Het delict is ge pleegd ter hoogte van de skate- baan op het Bossenburghpad. De politie hoopt dat mensen de twee hebben zien lopen en/of fïet- Inwoners van Aagtekerke zorgen ervoor dat de boomspiegels van een aantal bomen op het Dorpsplein jaarlijks sen of de verdachte herkennen. worden voorzien van fleurige bloemen door ze in te zaaien, foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINCEN - Tien jaar lang mogen jaarlijks tien cruiseschepen afme ren in de Buitenhaven van Vlissin gen. De gemeente Vlissingen, de bedrijven Finsa en Vesta en Ha venschap Zeeland Seaports zijn dat overeengekomen. De kade bij Finsa wordt aange past. De kosten daarvan worden betaald door de provincie en de gemeente, zo blijkt uit een voor stel van de gemeente aan de le den van de raadscommissie ruim te. Het dagelijks bestuur van de gemeente maakt echter nog niet openbaar om welke bedragen het gaat omdat het werk nog moet worden aanbesteed. Maart vorig jaar kwam het Vlis- singse college met een soortgelijk voorstel naar de commissie. Toen bleek echter dat voorstel nog heel wat losse eindjes had. Zo was er bijvoorbeeld wel gesproken met Finsa, eigenaar van de kade, maar nooit met Vesta terwijl dat bedrijf toch ook gebruik maakt van de ka de waar cruiseschepen mogen af meren. Volgens het dagelijks bestuur van de gemeente ligt er nu een voor stel dat voor iedereen acceptabel is en dat ervoor kan zorgen dat met enige regelmaat grote cruise schepen Vlissingen aandoen. Zo wordt het huurcontract met Vesta voor de grond omgezet in een erf pachtovereenkomst voor de duur van zestig jaar. Dat biedt volgens het college het bedrijf meer zeker heid en nodigt ook uit om nieu we investeringen te doen. Zee land Seaports wil in de haven een meerpaal aanleggen zodat ook schepen van langer dan 140 meter daar kunnen afmeren. Als Finsa hindert ondervindt van een crui seschip, worden de kosten daar van vergoed door het havenbe drijf. Ook is afgesproken dat de Vlissingse de enige haven in Zee land is waar grote cruiseschepen mogen afmeren. Het havenschap is ook bereid om de liggelden voor cruiseschepen te verlagen zo dat ze concurrerend zijn met de havengelden in de omliggende Vlaamse havens. Als blijkt dat de belangstelling van rederijen voor Vlissingen groeit en er meer dan tien sche pen per jaar willen afmeren, dan gaat het havenbedrijf onderzoe ken of de kade bij Finsa verlengd kan worden, zodat daar meer ruimte komt om af te meren. De leden van de Vlissingse com missie ruimte bespreken dinsdag het voorstel. Veere op zoek Badhotel Domburg heeft hard gewerkt aan de realisatie van een geheel nieuwe keuken en inrichting van restaurant Zee&Land. Op zondag 17 februari a.s. houden we open huis, tussen 14.30 en 16.30 uur bent u van harte welkom! Domburgseweg la, 4357 BA Domburg Voor parkeren volg de borden P-terrein Irma I II op 150 meter afstand van het hotel. www.badhotel.com Badhotel Domburg door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - De kogel is door de kerk: ook dit jaar komt er een Gla zen Huis in Oostkapelle. De organi satie Stichting Oostkapelle Steunt (SOS), maakte dit vrijdag bekend. Hoewel het geld van het eerste Glazen Huis voor Serious Re quest nog steeds binnendruppelt, staat het plan voor het tweede al in de steigers. Susanne Coppoolse van de organi satie: „Het eerste Huis en alles er omheen is nu geëvalueerd en we hebben definitief besloten dat er een tweede in Oostkapelle komt. Het was zo'n waanzinnig succes afgelopen jaar, dat we eigenlijk niet anders konden dan doorgaan. We staan te springen om weer te beginnen." „We willen het dit jaar wat bre der aanpakken. Het zou leuk zijn als we alle Veerse acties kunnen verzamelen. Misschien nog wel breder, voor Walcheren of zelfs Zeeland. Als we van tevoren we ten welke acties er zijn, kunnen de dj's daar aandacht aan schen ken in hun radio-uitzendingen", vertelt Susanne. De organisatie zal de komende maanden de actie verder invullen. Susanne: „De locatie van het Huis is nog niet bekend. Het kan op de zelfde plek, maar daar zijn we nog niet uit." Ook de bezetting van het Huis is nog een open vraag. Komen de drie 'oude' dj's terug? Slechts één of misschien twee van hen of treedt er een heel nieuwe ploeg aan? Susanne kan daar geen ant woord op geven. „We gaan nu de exacte invulling van de actie ver der uitwerken." Vorig jaar betrokken Hans Burgs, Reinier Wondergem en Jeroen Burgs de week voor kerst zeven dagen het Glazen Huis, zonder vast voedsel. De actie groeide rap uit tot een groots evenement waarbij de verre omgeving van Oostkapelle betrokken raakte. Toen de deur van het huis op maandagavond 24 december van slot ging, gaf de teller het record bedrag van 112.011.70 euro aan. Die teller staat op dit moment nog op 116.187.96 euro, maar er druppelt nog steeds geld binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20