PZC Karla Peijs zwaait af Onderhoud bruggen blijkt heikel punt Vlamingen doen het voor het eerst op hun 17e Nederland houdt miljard korting op de EU-afdracht. Premier Rutte was tevreden na de lange EU-top. O Droog en zonnig 4 C Check de compleet vernieuwde menukaart. amadore.nl/stefanos Reserveer nu: oitS-418019 DE STELLING UW MENING 511 reacties Ik ben gek op carnaval Word ook abonnee! 8 711688 555547 ZATERDAG 9 februari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 34 los nummer 2,70, abonneeprijs 1,02 EU-korting behouden brussel - Nederland heeft zijn jaarlijkse korting van miljard eu ro op de afdracht aan Brussel we ten te behouden. Nederland krijgt vanaf volgend jaar een vaste jaarlijkse korting van 728 miljoen euro. Naast deze korting krijgt Ne derland ook een andere jaarlijkse korting, gebaseerd op de afdracht van de btw aan Brussel. Volgens Nederlandse berekeningen gaat het hierbij om 359 miljoen euro. Dat maakte premier Mark Rutte vrijdagmiddag bekend na mara- thonoverleg in Brussel over de EU-meerjarenbegroting 2014- 2020. Op het laatste nippertje wist Rutte het eerste bedrag nog met zo'n 45 miljoen euro te verho gen, nadat 's ochtends het leeu wendeel was toegezegd. De pre mier had voor de top herhaalde lijk benadrukt de korting niet te willen inleveren. Bij een ander onderdeel van de be groting moet Nederland 80 mil joen euro per jaar inleveren. Het gaat daarbij om een vermindering van de vergoeding die Nederland krijgt voor het innen van Europe se douane- en landbouwheffin- gen. Die vergoeding wordt ver laagd van 25 naar 20 procent. pagina 4 en 5: 'Rutte niet bang voor fouten' pagina 18 en 19: Pink Panther wuift Karla uit De marine was nadrukkelijk aanwezig vrijdag bij het afscheid van Karla Peijs als commissaris van de koningin van Zeeland. Commandant der Zeestrijd krachten vice-admiraal Matthieu Borsboom (midden), hier vergezeld door oud-minister van Defensie Hans Hillen, bood Peijs in het licht van de komst van de marinierskazerne naar Vlissingen de 494 pagina's dikke Kroniek der Zeemacht aan. Het boek behandelt gedenkwaardige gebeurtenissen uit vijf eeuwen Nederlandse marinegeschiedenis, foto Lex de Meester delft - Kleine gemeenten zijn niet in staat om zelf goed brug gen en viaducten te onderhou den. Door een gebrek aan kennis en politieke wil leidt dit nu al tot problemen. Om gevaarlijke situa ties te voorkomen, zou toezicht op provinciaal niveau plaats moe ten vinden, bepleit Frans Bijlaard, hoogleraar staalconstructies aan de TU in Delft. Veel bruggen en viaducten in Nederland zijn in de jaren vijftig en zestig van de vori ge eeuw gebouwd en naderen nu het einde van hun levenscyclus. pagina 2 en 3: 'Miljoen nodig' brussel - Vlamingen worden ge middeld vanaf hun zeventiende seksueel actief. Dat is eerder dan de Vlamingen die nu 65-plus zijn, zij werden pas op hun 21ste ont maagd. Dat blijkt uit een represen tatief onderzoek van de universi teiten in Gent en Leuven. Voor de 'Sexpert'-studie zijn ruim 1800 Vlamingen van tussen de 14 en 80 jaar ondervraagd over hun seksleven. Het is de eerste wetenschappelijke bevolkingsstu die over seks in Vlaanderen. De Nederlandssprekende Belgen zijn erg tevreden over hun seks leven en doen het gemiddeld één keer per week. Ik heb medelijden met de Groningers Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 8 en 9 E^NS M 18% oneens 82% Ga naar www. pzcni/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1