Peijs rekent op behoud gevangenis Torentijd ZEELAND 19 Verbinding Recordpoging golftoernooi q commentaar MIDDELBURG AfeJiei Ziïveihcoid Goudsmid aof 22 ting-partners.nl Brakstraat 30 Monumentaal (kantoor) pand met tuin en vrije ach terom in het centrum. Vraagprijs 449.000.- k.k. ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 aansluiten in de lange rij en geduld koesteren, foto's Lex de Meester Karla Peijs uit CDA-huize: Jan Peter Balkenende (met moeder), Ben Bot, Piet Hein Donner, Gerrit Braks en Jack de Vries. Sybille Dekker (WD) was ook van de partij. Oud-Defensieminister Hans Hil- len liep rond met de bescheiden trots van iemand die hét cadeau van het feestje heeft bedacht: hij bood Peijs in 2011 de marinierska zerne aan. Minister Ronald Pla- sterk van Binnenlandse Zaken, die Peijs tijdens de Statenvergade ring had moeten toespreken, was te laat. Op tijd waren wel de verte genwoordigers van gemeenten, bedrijfsleven en kennisinstituten. Het tekent Peijs dat ze in het aan schijn van al die autoriteiten twee gewone Zeeuwen in het zonnetje zette. Groenvoorziener Benny van de Voorde uit Middelburg en mos- selfeestvrijwilliger Wim van En gelenburg uit Yerseke kregen de Commissarispenning. Het was de laatste officiële daad van Karla Pe ijs, die daarmee ook alle Zeeuwen wilde bedanken voor hun harde werk voor Zeeland. De staande ovatie die haar daarop ten deel viel was meer dan ge meend. Benny van de Voorde (I) uit Middelburg en Wim van Engelenburg uit Yer seke kregen voor hun inzet voor de samenleving de Commissarispenning voor bijzondere verdiensten uit handen van Karla Peijs. Karla Peijs werd giste ren feestelijk uitge luid. Een goed mo ment om de balans op te maken. Heeft ze in haar rol als commissaris van de ko ningin veel betekend voor Zee land? Die vraag is niet zo een voudig te beantwoorden. Op de valreep lijkt de komst van de marinierskazerne zeker ge steld. Een aardige opsteker. Maar het is lastig om een lijst met vergelijkbare prestaties te produceren. Het is de vraag of een commis saris op dergelijke acquisities afgerekend moet worden. Het is zeker zo belangrijk dat ze Zeeland buiten de deur repre senteert. Dat heeft ze zonder twijfel op overtuigende wijze gedaan. Het belang daarvan is evident, maar lastig meetbaar. Heeft ze steken laten vallen? Haar optreden was niet altijd even overtuigend, maar beklij vende blunders heeft ze niet begaan. Daarom slaat de balans duidelijk door naar de goede kant. Niet in de laatste plaats dankzij haar kernkwaliteiten: Peijs is de koningin van de ver binding en de relativerende hu mor. door Marcel Modde MIDDELBURG - Scheidend commis saris van de koningin Karla Peijs vertrouwt er op dat de Middel burgse gevangenis Torentijd voor Zeeland behouden blijft. Peijs put die hoop uit een gesprek met staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie, zo zei ze vrijdag in de buitengewone ver gadering van Provinciale Staten ter gelegenheid van haar afscheid. „De staatssecretaris zei dat ik me moest laten verrassen. Sluiting zou me niet verrassen, dus..." En het vastgoeddebat in de Twee de Kamer mag dan wat de mari nierskazerne betreft in het voor deel van Vlissingen zijn uitgeval len, helemaal zeker is het pas wan neer de eerste handtekeningen zijn gezet, waarschuwde Peijs voor een nog onverwacht konijn uit de hoge hoed. „Laten we dus de allergrootste haast maken, zo dat niemand meer iets kan verzin nen wat er nog tussen kan ko men. Laten we snel onomkeerba re stappen nemen." In het symposium 'Onbegrensd Zeeland' na afloop van de Staten vergadering, brak de scheidend commissaris een lans voor inten sievere samenwerking van Zee land met Vlaanderen. „Het is een regio die in staat moet zijn tot een gemeenschappelijke agenda, omdat veel van de maatschappelij ke en economische opgaven ver bonden zijn aan de delta. Het is gewoon één gebied." In dat licht liet Peijs ook blijken niets op te hebben met de opschaling van provincies in landsdelen, zoals mi nister Ronald Plasterk beoogt. „In die scenario's worden nieuwe grenzen getrokken die ons hele maal niets opleveren." De Vlaamse minister-president Kris Peeters ziet wel wat in een verdere toenadering tot Zeeland in het bijzonder en Nederland meer algemeen. De economische belangen raken volgens hem steeds meer verstrengeld. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B.J. Meijering d.d. 6-02- 2013 blijkt, dat t.v.v. onderlinge ver zekering maatschappij ZLM U.A. is gedagvaard RENÉ WISSE, geboren op 20-12-1989, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terecht zitting van de Kantonrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant van 13-05-2013 om 10.00 uur aan het adres Kousteensedijk 2 te Mid delburg. Bij dit exploot wordt o.m. ge- eist veroordeling tot betaling van een som geld. R. Wisse kan een afschrift verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 088-3314500 088-3314500 MIDDELBURG - Sporters in Actie en BurgGolf willen op 6 april het grootste eendaagse golftoernooi ter wereld houden. Het record staat op 1584 golfers. Het streven is om er nu 3000 te laten spelen op de acht banen van BurgGolf, waaronder die in Middelburg. In schrijven kan vanaf nu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19