Eén platform hartzorg komt stap dichterbij AFSCHEID Symposium over Natura 2000 18 ZEELAND I I Cdk Karla Peijs vertrok vrijdag zoals ze zes jaar geleden werd begroet: met een staande ovatie. makelaar Anna Paulownaplein 5 Goes Ze moeten bereid zijn een cultuuromslag tot stand te brengen. funda ■PHHHHpPI Aan de rand van het trum van Goes is het luxu- feuze 'Residentie Stadspark gesitueerd. Op de begane grond van dit complex bieden wij een royaal 4-kamer appartement met panoramisch uitzicht op het NIEUWE VRAAGPRIjS dMr m?» «Ifl i Vraagprijs 274.000,- k.k. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURC - Nog eind dit jaar ho pen de Zeeuwse ziekenhuizen hun afdelingen voor hartzorg samen te voegen tot één Platform Cardiolo gie Zeeland. Dat zei Philip Rademaker, cardio loog van ZorgSaam in Terneuzen en het Cardiologie Centrum Zee land in Middelburg, gisteren tij dens het symposium over de toe komst van de zorg in Zeeland. In het platform gaan de huidige vak groepen cardiologie van Zorg Saam Zeeuws-Vlaanderen en die van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) samen. Ze zul len werken volgens gezamenlijke uitgangspunten en protocollen. Dat moet leiden tot een hartzorg die beter, doelmatiger, toegankelij ker, transparanter en betaalbaar der is. Goede communicatie on derling en met de patiënten staat voorop. Het ADRZ bekijkt hoe de vak groep cardiologie opnieuw kan worden ingericht, liet woordvoer der Dick Bosscher van het ADRZ weten. Communicatieproblemen binnen de vakgroep cardiologie van het ADRZ leidden er eind vo rig jaar toe dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg daar ingreep. De zorg voor patiënten kwam in gevaar, luidde het oordeel. Tot juni mogen de zes cardiologen daarom alleen nog onder supervi sie van hun collega's in het Am- phia Ziekenhuis werken. Met de openstelling van acht vaca tures, binnenkort, begint ADRZ met een schone lei. Ook de huidi ge zes cardiologen moeten op nieuw solliciteren, zegt Bosscher. ADRZ kijkt nadrukkelijk niet al leen naar de vakbekwaamheid. „Het moeten goede cardiologen zijn, maar ook belangrijk is of de sollicitanten passen in het profiel dat we binnen het ziekenhuis ont wikkeld hebben. Ze moeten goed kunnen communiceren en bereid zijn een cultuuromslag tot stand te brengen." Cultuurverschillen tussen 'Goes' en 'Vlissingen' zul len er wellicht blijven, maar ze mogen geen invloed hebben op de dagelijkse processen, bena drukt Bosscher. De directie van het ADRZ heeft nog geen gesprek gevoerd met de vereniging Hartpatiënten Neder land, die naar aanleiding van de problemen bij het Ruwaard van Putten Ziekenhuis een landelijk meldpunt instelde. Daar kwamen ook over het ADRZ verhoudings gewijs veel klachten binnen. Bos scher: „Vorige week zijn ze bij het Ruwaard geweest. Wij wachten af." Samenwerking was ook in de an dere toespraken op het sympo sium in De Mythe het sleutel woord. Zo'n honderd vijftig zorg professionals waren afgekomen op het programma. Dick Bosscher, woordvoerder ADRZ Het personeel van de toekomstige Regio nale Uitvoerings dienst Zeeland (RUD) is teleurgesteld in het provinciebestuur, omdat het straks vanuit het stadhuis in Terneuzen moet werken. Nu werkt het grootste deel nog in Middelburg. Ze zijn er bedroefd en zelfs woedend over. Het is als Zeeuws-Vlaming wrang te moeten constateren dat vorig jaar de medewerkers van het ROC tegen een verhuizing naar Zeeuws-Vlaanderen waren en nu zijn er dus milieu-ambtena ren die moeilijk doen. En dat terwijl Zeeuws-Vlamingen de rit andersom wel (makkelijk) maken. Wat is dat toch? We zijn Tiet landje apart', maar zo apart toch ook weer niet? Er heersen geen enge ziektes en van dominees zoals die ds. Quist op Tholen heb je ook geen last. Als argument tegen de verhuizing wordt nu ge bruikt dat het voordeel van een goedkopere verhuizing naar Terneuzen verdampt door extra reiskosten en extra reis tijd. Met de auto is het een half uurtje en de bus stopt voor het stadhuis. Dat valt dus wel mee. En ik hoop dat die extra reiskos ten niet voornamelijk door de Westerscheldetunnel worden veroorzaakt. Straks gaat een ver huizing van provincieambtena ren niet door, omdat die ambte naren van de provincie tol moe ten betalen. Dat zou echt de we reld op zijn kop zijn. Wat mij wel een beetje steekt, is dat het provinciebestuur niet publieke lijk reageert. Toen Zeeuws- Vlaanderen een eigen vlag pre senteerde stond Karla Peijs op haar achterste poten. Andere be stuurders hebben Zeeuws- Vlaanderen weieens Calimero- gedrag verweten en ik herin ner me Toine Poppelaars die openlijk het 'eilanddenken' in de provincie hekelde. Nou, als dit geen staaltje eilanddenken is, dan weet ik het niet meer. De provincie protesteert te recht bij het Rijk tegen centrali satie van rijksdiensten. Dan is het ook terecht dat men eigen diensten decentraliseert, dat moeten haar ambtenaren ook begrijpen. Maar die willen dus niet naar Zeeuws-Vlaanderen. Noem je die dan eigenlijk ook weigerambtenaren? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns MIDDELBURG - Stichting De Leven de Delta organiseert voor maart het symposium Natura 2000: zin en onzin. Sprekers gaan in op de gevolgen van de natuurregels op het Westerschelde-estuarium. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 18.00 uur en is in de Filmzaal van de Abdij in Middelburg. ZATERDAG Maikel Harte Wie vrijdag persoonlijk afscheid wilde nemen van Karla Peijs als commissaris van de koningin in Zeeland, moest Pink Panther wuift Maar zie, alles klopte: de kazerne verhuist naar Vlissingen, het the ma uit The Pink Panther dat de blazers speelden, klonk opgewekt en de rose accenten in Peijs' kle ding sloten daar prachtig bij aan. Een lunch met Statenleden, een Statenvergadering, een sympo sium en een receptie: je mag als commissaris van de koningin in Zeeland niet zomaar weg. De be zieling, de charme en de betrok kenheid van Peijs bij lief en leed in Zeeland werden uitvoerig ge prezen. Waarnemend Statenvoor- zitter Goos Roeland wilde graag door de vingers zien dat het er in de vergaderingen van de Staten van Zeeland af en toe een beetje rommelig aan toe ging. Dat gevoel moet Peijs zelf ook hebben gehad getuige haar gevleugelde uit spraak 'En dan gaan we nu over tot de wanorde van de dag'. Het symposium ging over Onbe grensd Zeeland. De Vlaamse mi- nister-president Kris Peeters prees de grenzeloze inzet van Peijs. Haar collega Wim van de Donk van Noord-Brabant kwam met een doordenkertje: „Alleen een delende delta kan vermenig vuldigen." Peijs zelf schilderde een rozige toekomst voor Zeeland in de Vlaams-Nederlandse delta. Het afscheid van Peijs als commis saris van de koningin trok veel oud-bewindslieden, vooral van door Ben Jansen MIDDELBURG - Je moet de gok maar durven wagen: een blazers ensemble van de Marinierskapel uitnodigen op het moment dat de komst van de marinierskazerne naar Zeeland nog allerminst zeker is. De muziek die de zes muzikan ten vrijdag in de Statenvergade ring bij het afscheid van commis saris van de koningin Karla Peijs speelden, had voor velen onge twijfeld in mineur geklonken als de Tweede Kamer woensdag een ander besluit had genomen. De CDA-prominenten waren nadrukkelijk aanwezig bij het afscheid van partijgenoot Karla Peijs. Onder hen oud-ministers Hillen (I), Donner (r) en voormalig premier Balkenende (m) met moeder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18