ZEELAND almanak Streefgewicht Interesse voor kluswoningen in Oostburg Record in Heinkenszand \m Pakt u Mega Jackpot? Koop vandaag nog uw Staatslot! Reorganisatie degradeert kantoor Middelburg tot loket en leidt vrijwel zeker tot verlies arbeidsplaatsen. Isaac Cuenca is een ster in wording Trekking 10 februari excellent step for your future: Jniversity College Roosevelt University College S^pesrvelt Universiteit Utrecht SPORT More information: W WW. U C T. n Kantoor KvK Terneuzen sluit door Frank Balkenende MIDDELBURG - Het kantoor van de Kamer van Koophandel in Terneu zen gaat dicht. Van het kantoor in Middelburg blijft alleen de loket functie over. De backoffice voor Zeeland komt in Rotterdam. Dat zijn volgens woordvoerder Mare Volleman van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland de gevolgen van een landelijke re organisatie van de Kamer van Koophandel en innovatiecentrum Syntens. Hoeveel banen in Zee land daarmee op de tocht staan, is nog onbekend, maar het is duide lijk dat een substantieel deel van de ruim dertig banen in gevaar is. „De regionale uitwerking van de reorganisatie vindt de komende maanden plaats", zegt Volleman. Voor wie geen plaats meer is, wordt gezocht naar een andere functie binnen de handelskamer. De Kamer van Koophandel sluit echter gedwongen ontslagen niet uit. Het personeel van de KvK-kantoren is tijdig op de hoog te gebracht van de consequenties voor Zeeland, aldus Volleman. Of de Kamer van Koophandel in het ondernemershuis in Middel burg blijft, wordt de komende maanden onderzocht. De Kamer deelt dat slechts twee jaar gele den verbouwde pand met onder meer Economische Impuls Zee land, Syntens, Recron en tot voor kort MKB Zeeland. De landelijke reorganisatie is een direct gevolg van invoering van het Digitale Ondernemersplein onder het kabinet Rutte I. De dienstverlening wordt daarmee verder gedigitaliseerd, iets waar ondernemers ook om vragen. Per januari 2014 worden de Ka mer van Koophandel Nederland, de Regionale Kamers van Koop handel en Stichting Syntens sa mengevoegd tot één zelfstandig bestuursorgaan (ZBO), dat valt on der de eindverantwoordelijkheid van het ministerie van Economi sche Zaken. Het wetsvoorstel hier voor wordt binnenkort naar de Tweede Kamer gestuurd. De fusie leidt naar verwachting tot de 'herplaatsing' van drie- tot vierhonderd medewerkers en de sluiting van circa 25 kantoren. Dat levert een jaarlijkse besparing van tachtig miljoen euro op. ZATERDAG 9 februari 2013 Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURG - Het lijkt een gat in de markt, het aanbieden van goedko pe kluswoningen in Oostburg. De belangstelling is groot. Eén gega digde heeft zich al ingeschreven. Een tweede heeft aangegeven dat te zullen doen, meldt de gemeen te Sluis. Een derde geïnteresseer de heeft een bezichtiging ge vraagd. Ook zijn er 'redelijk wat' telefonische reacties binnengeko men. Sluis en woningcorporatie Woongoed bieden de huizen te koop aan met een forse korting. De woning moet wel worden op geknapt. De toewijzing vindt be gin maart plaats. HEINKENSZAND - Leerlingen van basisschool De Poel in 's-Heer Abtskerke hebben de langste sjaal van de gemeen te Borsele gebreid. Het breiwerk meet vele honderden meters. De kinderen wonnen deze wedstrijd van De Weg wijzer in Heinkenszand, de Sandplaete in Ovezande en de Franck van Borsseleschool in Borssele. Wethouder Conny Miermans maakte de winnaar vrijdag (het was gisteren warmetruiendag) bekend. De sjaals worden verwerkt tot dekens, mutsen en kleinere sjaals voor kinderen in Roe menië. foto Willem Mieras De klanten van de slager pochten een beetje tegen elkaar. Terwijl ze kilo's vlees in hun tassen lieten glijden, schepten ze op over de vele kilo's die ze al kwijt wa ren geraakt Lichaamsgewicht weltever staan. Een werknemer hoorde het aan, terwijl ze de salami door het snijappa- raat haalde. „Bij mij zouden er ook wel wat kilootjes af mogen", begon ze. „Hoe veel weeg je dan", vroeg een klant „Ja, dat is het geheim van een vrouw hè", pa reerde ze. „Maar ik zou graag zeker vijf tien kilo willen afvallen." Tips over versier de eierkoeken en caloriearme drank vlo gen daarna door de slagerij. „Maar wat is je streefgewicht dan", richtte de klant zich opnieuw tot de verkoopster. „Zeven tig kilo", zei ze. Zo, had hij haar toch nog waar hij haar hebben wilde. Lange Noordstraat IMiddelburg WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17