MENINGEN 13 cor de jonge g-j MARlNiEgSKAZ-eeNg VHSSJM66N Asscher Prinseneilanden Banken Banken (2) Crisis Medicijnen Grafstenen Grafstenen (2) Kazerneplein Herdenking ZATERDAG 9 FEBRUARI 2013 schappij worden evenredig getrof fen, moet aan de leugendetector. Bijdragen aan de crisis? Best, maar dan evenredig. Het is duidelijk: mede onder druk van de jongere generatie is de (eens vanzelfsprekende) solidari teit tussen werkenden en niet-werkenden en tussen oudere en jongere generaties losgelaten. Dat ligt onder de ongehoorde in komensvermindering van oude ren. Ik hoop voor kabinet en jon gere generaties dat hun kinderen anders denken dan zijzelf. Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet. Piet Kraan (65-plusser) Noordsingel 60, Middelburg Gefeliciteerd meneer Asscher. U hebt de A-status bereikt met het uitkleden van de ouderen en chro nisch zieke bevolking. Daarvoor dien ik een motie in om uw func tie te hernoemen naar ministér van a-sociale zaken. Slaap zacht met uw mede salon- a-socialis ten. Wiebe Russchen N. Honighstraat 24, Vlissingen Het lijkt een ydillisch plaatje. De werkelijkheid is helaas aanders. De paarden worden met de zweep opgejaagd en komen gere geld ten val in de bochten op de smalle straten. Een schoolvoor beeld van toeristische uitbuiting van dieren. Een brief aan de am bassadeur van Tlirkije met aanbe velingen om deze situatie te ver beteren werd niet beantwoord. Jan Verschiere Park Overwater 16, Middelburg De onaantastbaarheid van het bankwezen is één van de onder werpen waaraan de burger zich mateloos begint te ergeren. Ban ken zoals ING, ABN-Amro, Fortis en nu weer SNS, die failliet dreig den te gaan, moesten gered wor den door de Nederlandse Staat, c.q. de balastingbetaler (2 februa ri). Allemaal hebben directies en raden van toezicht hun hand over speeld met riskante acties in het buitenland. Ook de Nederlandse Bank heeft als nationale waak hond gefaald in haar toezicht. Als hypotheekverstrekker zijn ze jarenlang hun boekje te buiten ge gaan door veel te hoge leningen te adviseren aan hun goedgelovi ge klanten met als gevolg dat de ze worden opgezadeld met rest schulden als ze hun hypotheek verplichtingen niet meer kunnen nakomen en hun huis moeten ver kopen. En de leidinggevenden van de banken? Die blijven bui ten schot, behouden hun hoge sa larissen of hebben hun biezen ge pakt met een buitensporige ver trekpremie. Wanneer heeft de politiek door dat het zo niet langer kan? Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Nu ik begin februari de balans op maak, kan ik me gelukkig prijzen. Mijn netto-inkomen is met 7 pro cent gedaald, maar ik heb nu via de Nederlandse staat aandelen in 2 banken. Het is even slikken. Na Bos met de bank iets meer dan 33 miljard, nu Dijsselbloem met SNS Reaal ongeveer 4 miljard. Beiden zijn lid van de PvdA. We zouden er alleen maar beter van worden. Hoeveel moest er ook al weer be zuinigd worden? De banken zijn schuldig aan de kredietcrisis, maar De Nederland se Bank moest toezicht houden. Volgens de Jager (CDA) kregen we het geld van Griekenland te rug met rente, inmiddels zo'n 20 miljard. Spekman zei het nog, ni velleren is een feest, maar de Ne derlandse belastingbetaler heeft waarschijnlijk liever een ander feestje. Hopelijk krijgen we snel nieuwe verkiezingen. Want het eind is nog niet in zicht. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Je hoeft de krant maar open te slaan of er biedt zich weer een nieuw debacle aan. Ik heb de oplossing voor 80 pro cent van de problemen. Zendt al le managers die operationeel zijn geweest en nog zijn tussen 1980 en heden naar huis en vervang ze tijdelijk voor een periode van vijf jaar door de managers die nog in leven zijn en gewerkt hebben aan de opbouw van ons land tussen 1945 en 1980. Toen was er ook een witteboordencriminaliteit, maar er was zeker geen sprake van inca pabele zakkenvullers, waarbij slechts het eigen belang prevaleer de. De oude managers stonden op de schouders van capabele docen ten in een toen nog goed wer kend onderwijssysteem. Eduard C. de Smit Vrijlandstraat 118, Middelburg Wanneer gaan de ogen open bij het kabinet? Nederland was een welvarend land, maar dat lijkt voorbij te zijn. Na een hele week commotie over de troonswisse ling is het tijd om bij iets anders stil te staan. Het steeds wisselen van naam, verpakking en uiterlijk van medi cijnen. Dit probleem wordt danig onderschat. De winst van de far maceutische industrie gaat ten koste van de gezondheid van de mens. Het uitkleden van de thuis- en be jaardenzorg. Ouderen langer thuis laten blijven maar dan zon der goed geschoold personeel. Mensen vanuit de bijstand ver plicht inschakelen in de thuiszorg zonder scholing? Wie houdt dan de controle op de medicatie? Goedkoop wordt duurkoop, zeker vanuit menselijk oogpunt gezien. B. Menu Hoefkensdijk 11Kuitaart De stenen op de openbare begraaf plaatsen in Borsele waar geen graf recht meer voor betaald wordt, worden weggehaald, gaan vanaf vandaag weggehaald worden weggehaald. Heeft de gemeente het zo druk met het onderhoud en dan speci fiek de grafstenen? Het onderhoud is nihil. En aange zien ik het graf van mijn broer on derhoud, kan ik het weten. De groep vrijwilligers is niet voor niets aan de slag gegaan. Wat le vert het weghalen van de stenen op? Helemaal niets. Kaalslag en nog minder onderhoud dan er al was. Daarnaast komt er een flinke kostenpost aan mankracht en ma terieel en tot slot de vernietiging en opruiming. Dit is doodzonde. Jammer raad. Misschien toch eens wat beter naar de burgers luisteren. Jullie zijn tenslotte onze vertegenwoor digers en dragen de stenen toch niet op de rug? Was dat laatste het geval dan zou ik er begrip voor kunnen hebben. Corrie During Strandloperstraat 24, Heinkenszand Het vernietigen van grafstenen in de gemeente Borsele is deze week begonnen. Een meerderheid van de gemeenteraad in Borsele had geen behoefte meer aan een nieu we discussie hierover. Geen behoefte betekent in dit ge val definitieve vernietiging. Op de begraafplaats midden in het gehucht Sinoutskerke zijn de eerste stenen inmiddels al wegge haald. Een prachtig kerkhof daar op Sin outskerke. Totaal onzinnig om dit kerkhof aan te tasten en daar grafstenen te vernietigen. Wanneer elders uit vandalisme graven stuk worden gemaakt spreekt iedereen er schande van. In Borsele zijn geen vandalen meer nodig. De gemeenteraad, met SGP, CDA, WD en PvdA voorop, neemt hier zelf het voor touw in. Na Sinoutskerke zullen de andere dorpen volgen. Vandalen! Wie heeft daar behoef te aan? Thijs van Damme Eendvogelstraat 84, Heinkenszand In de krant (25 januari) werd de naam bekend gemaakt van de nieuwe rotonde. Op zich leuk en orgineel bedacht. Nu is er eerder flink wat ophef ontstaan over de lokatie van een fietstunneltje onder het spoor bij de Bergweg en de Kloetingse- weg. Nu heeft iedereen kunnen lezen dat vanwege de veiligheid van de fietsers, en de nieuw te openen school, op die lokatie een tunnel tje komt. Waarom trekken ze de ze dan niet gelijk door onder het spoor? Ze zijn dan toch aan het graven en de lokatie lijkt mij er zeer ge schikt voor. Dan zijn alle partijen tevreden en kan er toch veilig overgestoken worden. A.C.Reijnhout Jacob Klaaysenstraat 8, Goes Mijn moeder zei: 'blijf maar bin nen. Buiten vliegen de pannen van de daken'. Mijn vader ging naar Ossenisse zandzakken schep pen. Mijn verhaal toen ik 11 was. Met de herdenking komt pas het echte verhaal: Familie, kennissen, buren verdronken, huisje kwijt in clusief spulletjes die na de oorlog waren aangeschaft. Hoe smakeloos en respectloos mag een regering zijn om tegelijk met de herdenking van die ramp de zee weer binnen te halen in de Hedwigepolder. Zo ver is de be schaving en respect verdwenen bij politici. Er is maar één zin die op de her denkingsdag van die ramp res pect en fatsoen voor de slachtof fers kan uitdrukken:Nooit nog 1 druppel zeewater in onze pol ders'. Overigens nog extra pijnlijk als men bedenkt dat de overleven den van die ramp nu weer slacht offer zijn van een nieuwe ramp: het kabinet Rutsom dat bejaarden wederom over de armoedegrens zet. H. Gericke Singel 65, Westdorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13