12 MENINGEN brieven Ouderen Roken Watersnood Watersnood (2) Watersnood (3) Natuur educatie Troonswisseling Dorpsplan Zorg Bouwput Bouwput (2) Troonwisseling (2) Jongeren Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De staat verdrukt, de wet is logen/De rijkaard leeft zelfzuch tig voort/Tot op't merg wordt d'ar- me uitgezogen/En zijn recht is een ijdel woord. De Internationale, 3e couplet, me neer Samsom. Zo voelen wij ge pensioneerden ons na je knieval voor de parelkettinkjes en diaman ten oorhangertjes. Van AOW en pensioen mogen wij 100 tot 150 euro per maand 'inleveren'. De AOW-vakantietoeslag van 400 euro mogen wij bijna hele maal rechtstreeks overmaken aan meneer Wiegel en consorten. In de crisisjaren '30 was je waar schijnlijk de SDAP uitgeslingerd! Nu maar afwachten wat de beloof de, nog zwaardere rooftocht van volgend jaar ons gaat kosten. De levensvreugde van vele oude 'bouwers' van Nederland gaat naar de maan, maar heeft meneer Samsom daar een boodschap aan? Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Er wordt weer veel tijd verspild aan het onderwerp roken. Wat moet er op het pakje komen te staan? De kleine cafés krijgen waarschijnlijk ook weer een rook verbod. Dat bekokstooft de advo caat van de duivel, met andere woorden, de regering. Als alle ro kers zouden stoppen, dan komt er een crisis bovenop. De accijns op tabakswaren is schrikbarend hoog, zo ook op brandstof, alcoho lische dranken en vergeet de lote rijen en casino's niet. Veel daar van gaat in de staatskas. Men zou beter de kostbare tijd aan andere problemen kunnen wijden in plaats van straks weer rechtzaken voeren tegen kleine ondernemers, terwijl er al een uit spraak ligt. Ter nadere informa tie-ik ben een niet-roker, maar er ger me mateloos aan het geneu zel. Riet Bolier Kerkstraat 21, Hoedekenskerke Als er weer onverhoopt een wa tersnood komt zoals in 1953, dan zouden er meer banen op de A58 opengesteld moeten worden, vindt minister Schultz. Dat kan door flexibele vangrails. Het kan nog eenvoudiger. Sluit aan de Brabantse kant van de A58 de noordkant voor het inkomend verkeer af en stel vanaf Vlissingen de noordkant van de A58 beschik baar voor het verkeer dat Zeeland uit wil. Dan zijn er in één keer vier uitgaande rijstroken beschik baar en gaat er ook geen kostbare tijd verloren om de flexibele vang rails aan te passen. Raymond van den Boom, Arendstraat 10, 's Heer-Arendskerke Rampenplannen werken het best onder normale condities, maar een ramp is geen normale toe stand. Bij overstroming helpt het niet om meer ruimte op de we gen te maken door vangrails weg te nemen. Bij een overstrojning begin je met een auto bitter wei nig. Een vluchtweg door een tun nel is sterk af te raden. Het lijkt mij het beste om dat deel van de bevolking dat kans loopt ooit door een watersnood ramp getroffen te kunnen wor den, te voorzien van een stevige rubberroeiboot om op tijd zich zelf in veiligheid te kunnen bren gen. De rampenplanmakers, kun nen zich dan bezighouden met het tegenhouden van de ramptoe risten. Het beste is nog om de mensen de middelen te verschaf fen om zichzelf te redden. Dan kan het geld wat daarvoor nodig is, uitgespaard worden op de heel ingewikkelde meestal niet goed werkende maatregelen, waarop ie dereen dan moet vertrouwen. J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke In 1953 schoten volgens verschil lende onderzoeken veel van de verantwoordelijke autoriteiten vreselijk tekort. Het boek van Kees Slager is hiervoor een uitste kende bron. Burgers moesten zich zelf en anderen redden. Staaltjes van heldenmoed werden door duur is geworden. We moeten het zelf maar betalen. Dan lees ik dat uit een onderzoek blijkt dat 75 procent van de topinkomens in de zorg werkzaam is. Zij hebben in ieder geval goed voor zichzelf gezorgd. De verhoging van de pre mie gaat naar de topinkomens in de zorg, die ons vertellen dat dit geld - helaas - allemaal is opge gaan aan hun salaris en dat wij - helaas - ons produkt niet krijgen. Namelijk thuiszorg, waarvoor wij allemaal betalen. Welke burger pikt nou zoiets? Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Ruim een jaar nadat het bestuur van stichting MICMEC Walche ren besloot 'de stekker er uit te trekken' hebben de gemeenten een deel van de taken natuur- en milieueducatie overgedragen aan Terra Maris, en wel de uitleen van leskisten aan het basisonderwijs. Er wordt volgens de krant in de brief van dhr. de Graaf niet ge sproken over activiteiten voor an dere doelgroepen, zoals voortge zet onderwijs en volwassenen. Blijkbaar wordt dit geminimali seerde takenpakket voldoende ge acht. Terra Maris zal worden be- Betaalbare woningen voor jonge ren kan door een permanente woonbestemming in te voejen, ook in het buitengebied. We doen alles voor de toeristen en weinig voor de oorspronkelijke bevolking. Willen we een heel jaar de drukte om ons heen van het toerisme? Is de grens nog niet bereikt? Denk aan onze natuur en de overbelasting die door het als maar toenemende toerisme plaats vindt. Genieten kan nog wel in de win ter, als er rust, ruimte en frisse lucht is. Zo lang het duurt. Marcel Falhaber Halve Maanstraat 30, Oostkapelle Dat de opmerkingen van de heer Lubbers schadelijk zouden zijn voor het imago van de kroonprins is onzin. Natuurlijk vraagt men zich af hoe hij het zal doen als hij is ingehuldigd. Maar dat deed men ook bij de vorige troonswis seling. Het zou bij alle terugblik ken interessant zijn om de reser ves die toen in de media vermeld werden, nog eens naar voren te halen. Ik herinner me nog leven dig de waarschuwingen voor die eigenzinnige, stampvoetende driftkop, die bovendien liep aan Herdenking in Oosterland van de Watersnoodramp, foto Dirk-Jan Gjeltema sommigen vertoond. Anno 2012 horen we van de verantwoordelij ke autoriteiten (minister, CdK, dijkgraaf, burgemeesters, veilig heidsregio) dat er nog steeds geen evacuatieplan is. Volgens CdK me vrouw Peijs zal de A58 het eerst onder water staan. Zij adviseert de burgers naar oost-Vlaanderen te vluchten. Hoe verzint ze het! Dat zal dan in een duikerspak moeten, want de Westerschelde- tunnel zal het eerst onder water staan. Kortom, van de 'verant woordelijke autoriteiten' hoeven we voorlopig niets te verwachten. Het is nog steeds: redt uzelf en liefst ook nog anderen. Rob Swaak Statenhove 17, Middelburg taald uit de opbrengst van de Mi lieuwinkel. Dit pand is begin ja ren 90 gekocht door MICMEC voor 90.000 gulden en is nu ver kocht door de gemeenten voor on geveer 150.000. MICMEC kreeg half zoveel subsidie dan de ande re Zeeuwse NMEcentra, dus de Walcherse gemeenten zaten al voor een dubbeltje op de eerste rij, en nu voor niets. Of zijn er nog andere plannen voor natuur-, milieu- en duurzaamheidseduca tie? Els van de Kerkhof Park de Griffioen 7, Middelburg Deze week kregen we bericht dat onze zorgverzekering weer om hoog is gegaan, omdat de zorg zo duur is geworden. Tevens kregen we bericht dat we geen thuiszorg meer krijgen, omdat de zorg té Een oplossing voor minder ver keer in de Dorpsstraat te Oostka pelle is veel minder toeristen. Een rondweg is te duur. Gevolg: min der uitlaatgassen, minder ergernis op de weg en dus betere leefbaar heid. Het is niet zo dat meer toe risten leidt tot meer werkgelegen heid, want dat besteden we uit aan oost-Europeanen. dent, m.u.v. Obama als 'burgers' voor te stellen. Daarbij stelde hij expliciet koninklijke mensen bo ven de burgerij. Zijn dweperig pa thetische betoog vol van idolatrie van ons koningshuis en zijn verte derende hemelse spraakwijze maakten hem bijna heilig. Ik weet niet of het Vaticaan meege- keken heeft. Het is tijd voor een totale herbezinning. Paleizen kun nen dan dienen als rusthuizen voor daklozen. De kostuums naar de plaatselijke toneelverenigin gen. Jan Op het Veld Zwanenlaan 25Kamperland De ramp met de SNS-bank noemt men een debacle voor het land en kost iedere Nederlander 220 euro. De falende directeuren zijn be kend en ontslagen. De Middelburgse raad benadert de zaak van de bouwput, als een vuiltje op het blazoen. Een vuiltje wat weggepoetst moet worden maar wel iedere Middelburger 350 euro gekost heeft. De wethouder deed, volgens zijn woorden, al leen maar wat de raad wou. De raad stemde in met de colle ge-voorstellen. De verantwoorde lijken zijn niet (meer?) te vinden. Een gemeentedienst stelde toch het contract met de aannemer op? Iemand, met kennis van zaken, moeten de Middelburgers kun nen aannemen, zette zijn handte kening er onder namens die bur gers? Iemand controleerde vervol gens het geleverde werk? Waarom blijft die iemand onbekend? Ps, in het stationsgebied ligt er nog een, financieel, smeulende bom. J. W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen de leiband van haar vader en die niets gemeen had met haar sym pathieke, met iedereen meeleven de, moeder. Den Haag moest zich op het ergste voorbereiden. Als je nu de krant leest, is het allemaal toch erg meegevallen. L Ph. Westhoff Poppenroedestraat 8, Middelburg - De monarchie is nu dagelijks on derwerp. Die is met haar regentes ke structuren niet meer van deze tijd. Zij kan niet meer bindend ge noemd worden in een huidige op alle fronten steeds verder frag menterende samenleving. Lof over onze aftredende konin gin! Vergeten we haar obstructie van Margriets huwelijk (1966) en haar onethische manoeuvres daar in? Dit veroorzaakte toen bijna een kabinetscrisis (Cals). Enkelen trouwden met niet geheel vlekke loze Duitsers. Ons volkslied praat immers over Duits bloed. Schnabel (CPB) durfde een presi- Op zo'n mooie lokatie is het een stoute gedachte in de put een paar keten neer te zetten en daar het stadsbestuur te laten intrek ken en het hekwerk te verhogen. Het trapje aan de zijkant van de put zal beheerd worden door ver tegenwoordigers van de sociale minima die deze put hebben mo gen voorfinancieren. Het enige theaterstuk is van slecht acterende bestuursleden die een groteske wa(a)nvertoning laten zien en waar de toeschou wers hun entreegeld niet terug krijgen. Met alle respect: wie van deze acteurs durft zijn kop nog te laten zien als je dit op je palmares hebtmogen bijschrijven. Hier moeten koppen vallen en wel zo veel tot de put vol is. Het was weer eens ons geld waar de be stuursleden mooi weer mee speel den, terwijl sociale voorzieningen worden afgeknabbeld. Heb zelfs Middelburgers horen beweren dat er 's avonds Chinezen uit de put komen kruipen, zo diep is hij. Abko Paauwe 's-Heer Hendrikskinderenstraat 63, Goes De jongere generatie zucht en steunt. AOW-premie te hoog. Pensioenpremie ook. Ouderen hebben te veel. Het kabinet han delt daar naar. Of ouderen hard gespaard en gewerkt hebben, wordt niet gevraagd Vijfjaar geen inflatiecorrectie, 7 procent extra belasting, kortingen op pensioen, zorg enzovoort, heb ben mijn inkomen in vijfjaar tijd met 25 procent netto doen krim pen. Een kabinet dat zegt: niet waar, alle groepen in de maat-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 12