Kritische gemeenteraad zet punt achter kwestie rondom dominee Toekomstvisie onderwijs in de maak Interactieve TV 38, 50 Eurobus is de voorloper Windmolens Nee: 'schade wordt erkend' f i Alles-in-1 met ook op je tablet r 26 BEVELANDEN en THOLEN OPENBAAR VERVOER Vaste lage prijs Alles-in-1 basispakket Nu met gratis monteur! Werkt in je voordeel t i door Rob Paardekam THOLEN - De meeste partijen in de Thoolse gemeenteraad hebben zich donderdag tijdens de raadsver gadering kritisch uitgelaten over de toespraak van dominee Lam- brecht Quist tijdens de herdenking van de Watersnoodramp in Stave- nisse. Ze zetten nu wel een punt achter de kwestie. PvdA, SP, ABT en WD namen zeer nadrukkelijk afstand van de woorden van de dominee. Die laatste partij constateerde dat alle publiciteit over de uitspraken wel heel ongelegen komt, net nu Tho- len zich op een positieve manier probeert te profileren in het ka der van het toerisme. „Dit was eens maar nooit meer", stelde frac tievoorzitter Jack Werkman. Zijn collega Jan Heshof (PvdA) noem de de woorden van de dominee onnodig kwetsend en grievend. Ook CU en CDA vinden dat het niet op deze manier had mogen gebeuren. „De woorden van domi nee Quist waren zeer uitgespro ken en sloten niet aan bij de me ning van veel aanwezigen", vindt Rob Duijm (CDA). CU-fractie- voorzitter Bram van de Sande stel de dat de toespraak van de domi nee elementen bevatte die in het kader van herdenken niet uitge sproken hadden mogen worden. De SGP nam het voor de dominee op door te stellen dat hij in zijn toespraak ook over de liefde van God heeft gesproken. „Een predi kant die een meditatief woord ver zorgt, heeft de opdracht het woord van God te laten klinken", stelde Bert van Eenennaam. „De ze predikant is met een reden voorgedragen door de werkgroep in Stavenisse." Desondanks zei de SGP'er het te door Luc Oggel GOES - Eind dit jaar moet er een vi sie liggen waarin staat hoe het ver der moet met het basisonderwijs in de gemeente Goes. Alle scholen zijn daarvoor bij el kaar gebracht om te bekijken wat het beste gezamenlijke perspec tief is. „Zeg maar het slaan van pi ketpalen voor de komende jaren", zegt wethouder Jo-Annes de Bat. Het basisonderwijs kampt met te ruglopende leerlingenaantallen als gevolg van de krimp. Veel klei ne scholen zullen op termijn moe ten sluiten. „Minder kinderen, dat is op dit moment de enige zeker heid die we hebben", aldus De Bat. „De laatste prognose dateert van 2008, in 2020 zullen er nog eens 140 kinderen minder zijn. Over de getallen zijn we het eens, over de andere aspecten zijn we aan het praten. Hoe ga je bijvoor beeld om met personeelsbestan den?" Fusies en/of het onderbren- telfort.nl 08001707 Telfort winkels betreuren dat mensen zich ge kwetst hebben gevoeld door de woorden van Quist. Vrijwel de gehele raad vindt dat, nu het college excuses heeft aan geboden, er een punt achter de kwestie kan worden gezet. Alleen ABT vindt dat iets te gemakkelijk. Tijdens de herdenking van 2003 is volgens Han van 't Hof iets soortgelijks gebeurt en toen zou de politiek ook al het signaal heb ben afgegeven dat dit nooit meer mocht gebeuren. „Maar toch is het weer gebeurd. Ik vind dat we hier als raad nog eens goed over moeten praten, zodat we nu echt kunnen voorkomen dat zoiets nog een keer voorvalt." Quist stelde tijdens de door de ge meente georganiseerde herden king dat God de hand heeft gehad in de Ramp. Deze zou vanuit het oogpunt van God nog niet ge noeg pijn hebben veroorzaakt. gen van meerdere scholen in een (nieuw) gebouw zijn scenario's die voor de hand liggen. De Bat: „De boekwaardes van de huidige scholen zijn daarbij bepalend. Je gaat geen nieuwe scholen bou wen als de oude nog niet is afge schreven." Er wordt overigens wel nagedacht voor de bouw van een nieuwe bre de school in Goes-Oost. „We kij ken ook naar welke school kinde ren waar vandaan trekt. Dan zie je verrassende bewegingen." De Eurobus is een Noord-Bevelands vrijwilligersinitiatief om mensen aan KORTGENE - Vrijwilligers die met busjes vervoer verzorgen voor an deren, is op Noord-Beveland niet nieuw. Sinds 2006 rijdt daar de Eurobus: voor drie euro kunnen mensen mee voor een bezoek aan de boulevards in Vlissingen of een dagje winkelen in Goes of iets dergelijks. „We hebben voor het eerst in acht jaar de prijs moe ten verhogen met een euro. De diesel is zo duur!", meldt bestuurs lid Nel de Wild. De bus is weke lijks vier tot vijf keer op pad, ver telt penningmeester Piet van Schaik. Er zijn 25 chauffeurs. e t d t door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - De initiatief nemers van het toekomstige wind molenpark aan de Krammersluizen willen 1,5 miljoen euro uittrekken om inwoners van Anna Jacobapol- der te compenseren. Dat zegt de stichting Windmo lens Nee, die dat bedrag volstrekt onvoldoende vindt. Ze heeft im mers berekend dat alle huizen in het dorp samen 12 miljoen euro in waarde dalen door bestaande en toekomstige windmolens. Hoe wel het aangeboden bedrag de stichting niet aanstaat, is er vol gens secretaris Frank van Gennip wel vooruitgang geboekt. „De ini tiatiefnemers erkennen nu in elk geval dat de windmolens effect hebben op ons dorp." Volgens Van Gennip heeft de stichting ook bij de gemeente vooruitgang geboekt. Die zou nu ook erkennen dat het dorp en de omgeving schade ondervinden van bestaande en toekomstige windmolens. Wethouder Peter Hoek zegt echter dat hij nadrukke lijk afstand neemt van het woord schade. Dat de initiatiefnemers van het park compensatie willen bieden, wil volgens hem nog niet zeggen dat de gemeente erkent dat alle woningen in waarde da len. „Dat moet per woning wor den berekend en afgewogen." Het college zou volgens de stich ting de grens van het gebied dat last heeft van de bestaande wind molens flink hebben opgerekt, waardoor 300 huizen daar nu bin nen vallen. Volgens Hoek was dat gesprek echter puur verkennend. De gemeente heeft volgens hem nog geen besluit genomen. cpj.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62