Duizend dagen voorarrest Interactieve TV 38, 50 2 Windmolens Nee: 'Schade wordt erkend' 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Alles-in-1 met ook op je tablet Balansen hangen weer SCHAAPSKUDDE Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer willen niets te maken hebben met discussie. Nu met gratis monteur! Werkt in je voordeel door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk blijft vinden dat een Vlissinger (22) een gevaar vormt voor de maatschappij. Hij wil dat de man een celstraf krijgt van vier jaar en tbs met dwangver pleging. En beslist geen tbs met voorwaarden als een soort straf korting omdat de man al duizend dagen in voorarrest zit. Zo'n lang voorarrest is voor Zeeuwse begrippen een unicum. De afgelopen jaren verscheen de Vlissinger, voor deze zaak, veer tien keer voor de Middelburgse rechters. Ook een unicum. Tij dens de eerste zitting, ruim twee jaar geleden, eiste het OM zeven jaar cel tegen hem voor een reeks misdrijven die hij in 2009 en 2010 pleegde. Zo trapte hij letterlijk een medebewoner van het Witte Huis in Vlissingen naar een pinau tomaat en beroofde hem van zijn twintig euro. Hij beroofde een dealer van een tientje en dwong ook zijn oma om geld aan hem af te geven. Ook was hij betrokken bij pogingen om snackbars te be roven. De rechtbank vond na die eerste zitting dat de Vlissinger geestelijk onderzocht moest wor den voor er vonnis kon worden gewezen. Vanaf dat moment be landde de Vlissinger in een bu reaucratische molen. Telkens was er wel wat om de strafzaak tegen hem aan te houden. En al die tijd zat de Vlissinger in voorarrest. Zijn advocaat vraagt tbs met voor waarden zodat de Vlissinger een nieuwe start kan maken. De rech ter doet binnenkort uitspraak. Vaste lage prijs telfort.nl 0800 1707 Telfort winkels Kudde weer terug bij af door Frank van Cooten MIDDELBURG - De opknapbeurt van de brug tussen het Middelburgse indus trieterrein Arnestein I en Arnemuiden is bijna voltooid. Eind vorige week is de brug teruggeplaatst en is de tijdelijke noodbrug die er lag weggehaald. Door onvoorziene reparaties was dat later dan gepland. Donderdag zijn de balansen weer op de hameitorens gezet (foto). Vandaag worden de balansen afgesteld. De brug is daardoor nog tot zaterdagochtend 6.00 uur afgesloten voor alle ver keer. Brugdek en balansen waren ongeveer een maand geleden gedemon teerd. Ze zijn gestraald en geconserveerd. De hameitorens moeten nog ge schilderd. Dat gebeurt ter plekke, zodra het een aantal dagen achter elkaar droog weer is. foto Ruben Oreel HEINKENSZAND - Nadat Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapenboerderij De Schaapskooi vorige maand 2500 handtekenin gen hadden overhandigd voor be houd van de schaapskudde op de Zuid-Bevelandse bloemdijken aan het Borselse gemeentebe stuur, wierp de Vlissingse wet houder Jacques Damen zich op als reddende engel. Damen be hoorde tot de oprichters van Stich ting De Zeeuwse Schaapskudde en voelt zich daarom nog zeer be trokken. Hij had een gesprek gere geld op 31 januari met Natuurmo numenten en Staatsbosbeheer om een oplossing te bedenken voor de financiële perikelen. De stichting heeft geen geld om een door de rechter toegewezen scha devergoedingen te betalen aan oud-herder Koen Pille en Carola van den Handel. Het geplande ge sprek van 31 januari vond echter nooit plaats. Kees de Lange, dis trictshoofd Zeeland van Staatsbos beheer, had geen zin in een ge sprek en Jan Provoost, regiodirec teur Zuid-Holland Zeeland van Natuurmonumenten, zegde om De overdracht van de twee gebouwen van de Schaapskooi is in zet van het geschil tus sen partijen. agenda-technische redenen af. En ondanks herhaalde pogingen van deze krant weigert Damen tekst en uitleg te geven. Dit tekent de sfeer van de discussie. „Niemand durft verantwoordelijkheid te ne men. Iedereen is bang voor zijn ei gen hachje en voor gezichtsver lies", zegt Rens Duvekot. Hij wijst op een overeenkomst tussen Na tuurmonumenten, de stichting en de schapenboerderij. Duvekot en Nijssen zouden eigenaar wor den van beide gebouwen. „Zon der overname van de gebouwen hadden wij de overeenkomst na tuurlijk nooit getekend." De stichting blijkt echter geen ei genaar van de gebouwen te zijn. Dat is Staatsbosbeheer. Zo staat dat in het kadaster. De Lange wijst iedere verantwoordelijkheid af omdat het terrein met gebouw in erfpacht is gegeven aan Natuur monumenten. „Wij hebben dus helemaal geen relatie met het schapenbedrijf." Ook Natuurmo numenten geeft niet thuis. „Wij hebben een zakelijke verhouding met de schapenboerderij. Het be drijf huurt de gebouwen van ons en wij geven geld voor het begra- zen van de dijken. Wij mengen ons daarom niet in deze discus sie", zegt Hanneke Mesters, be heerder eenheid Schelde. Volgens Yvonne Nijssen en Rens Duvekot is de oplossing echter vrij simpel. „Staatsbosbeheer draagt de gebou wen over aan de stichting." Daar na kan het duo de gebouwen ko pen, zoals afgesproken. door Rob Paardekam ANNA JACOBAPOLDER - De initiatief nemers van het toekomstige wind molenpark aan de Krammersluizen willen 1,5 miljoen euro uittrekken om inwoners van Anna Jacobapol- der te compenseren. Dat zegt de stichting Windmo lens Nee, die dat bedrag volstrekt onvoldoende vindt. Ze heeft im mers berekend dat alle huizen in het dorp samen 12 miljoen euro in waarde dalen door bestaande en toekomstige windmolens. Hoe wel het aangeboden bedrag de stichting niet aanstaat, is er vol gens secretaris Frank van Gennip wel vooruitgang geboekt. „De ini tiatiefnemers erkennen nu in elk geval dat de windmolens effect hebben op ons dorp." Volgens Van Gennip heeft de stichting ook bij de gemeente vooruitgang geboekt. Die zou nu ook erkennen dat het dorp en de omgeving schade ondervinden van bestaande en toekomstige windmolens. Wethouder Peter Hoek zegt echter dat hij nadrukke lijk afstand neemt van het woord schade. Dat de initiatiefnemers van het park compensatie willen bieden, wil volgens hem nog niet zeggen dat de gemeente erkent dat alle woningen in waarde da len. „Dat moet per woning wor den berekend en afgewogen." Het college zou de grens van het gebied dat last heeft van de be staande windmolens flink heb ben opgerekt, waardoor driehon derd huizen daar nu binnen val len. Volgens de wethouder was dat gesprek echter puur verken nend. De gemeente heeft volgens hem nog geen besluit genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56