Coast Enduro Zeeland wordt van 2013 naar 2014 verplaatst Zeeuwse lijnrechters actief in Rotterdam DOELMAN WIL EMIGREREN 34 SPORT Mountainbiketocht bijna uitverkocht Chantal Vermerris in selectie mennen Scheldeloop gaat niet door 's Lands Welvaren raakt aansluiting kwijt door Jan Dagevos MIDDELBURG - De Coast Enduro Zeeland wordt met een jaar uitge steld. Het motorsportevenement zou 9 maart op Walcheren worden gehouden, maar na beraad tussen de betrokken partijen is besloten om de endurowedstrijd in 2014 te houden. Reden voor dit besluit is dat de or ganisatie voor dit jaar niet hele maal kan voldoen aan de regels van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV). „De eis is dat de wedstrijd voor 70 tot 8o procent over onverhard terrein gaat", zegt Adriaan Pro voost namens de organisatie. „Af gelopen week is gebleken dat ver schillende andere percelen die we willen gebruiken zijn ingezaaid met wintertarwe. Dat wisten we niet. Die terreinen kunnen we dus niet gebruiken. En we willen de rijders niet lekker maken met iets dat we uiteindelijk niet kun nen waarmaken. Daarom hebben we tot uitstel besloten." De afgelopen dagen kwamen er ook vanuit de politiek bezwaren tegen het evenement. Volgens Pro voost heeft dat veelal te maken met onwetendheid. „Maar het be tekent wel dat wij als organisatie nog beter ons best moeten doen. Respect voor mens en natuur staat bij ons hoog in het vaandel. We zullen met alle betrokkenen nog eens om de tafel gaan en uit leggen wat voor wedstrijd het is en hoe we het gaan doen. Van uit stel komt zeker geen afstel." De enduro is een tak van motor sport waarin met offroadmotoren wordt gereden. De route bestaat uit trajecten die over onverharde gedeelten en de openbare weg voeren. Bij de Coast Enduro Zee land wordt er ook over het strand gereden. Daarnaast maken ver schillende behendigheidsproeven deel uit van de wedstrijd. Bij de Coast Endro Zeeland gaat het om drie proeyen, ter hoogte van Hoe ve Twistvliet bij Vrouwenpolder, de Panoramaweg in Westkapelle en het Badstrand in Vlissingen. De KNMV heeft de organisatie toegezegd dat de wedstrijd voor volgend jaar op de kalender wordt geplaatst. Provoost: „Sinds we ken baar hebben gemaakt dat we een dergelijke wedstrijd willen organi seren, is het enthousiasme groot. We krijgen telefoontjes van rij ders uit heel Nederland. Ze wil len graag naar Zeeland komen. Een reden temeer om de zaken nog eens goed te bekijken en uit eindelijk goed te regelen." MIDDELBURG De Mountainbiketoertocht van de Kustmarathon is bijna volge boekt. Donderdag hadden 1200 fietsers ingeschreven voor de rit over 53 kilometer van Zoute- lande naar Burgh-Haamstede. Er is plaats voor 1250 deelne mers. De toertocht wordt zater dag 5 oktober gehouden. MIDDELBURG Chantal Vermerris uit Krabben- dijke is met haar pony Rapso die opgenomen in het Perspec- tieventeam van paardensport- bond KNHS. Dat is een kweek vijver voor getalenteerde men ners, die de komende jaren klaargestoomd worden voor in ternationale wedstrijden. TERNEUZEN De Scheldeloop gaat dit jaar niet door. De hardloopwed strijd (6,12 en 25 kilometer) zou op 23 februari worden ge houden, maar is z'n start- en finishlocatie vanwege het fail lissement van zwemparadijs Scheldorado in Terneuzen kwijt. ALBLASSERDAM Door een 5-3-nederlaag tegen HWA Verhaar BKS heeft het ka derteam 's Lands Welvaren 1 de aansluiting met de koploper kwijt geraakt. Sjaak Walhout won zijn partij, Jaap Goudzwaard speelde ge lijk. Zowel Jaap van der Weijde als Danny Walhout verloor. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Tijdens het veer tigste ABN Amro World Tennis Tournament in Rotterdam zijn vol gende week liefst drie Zeeuwse lijn rechters actief. Dat zijn Sven Ver meulen en Stephanie Vermeulen uit Vlissingen en Yvonne Joziasse uit Goes. Sven Vermeulen is al lange tijd ac tief als arbiter/lijnrechter in het internationale toptennis. Hij was al meerdere malen present tij dens de ATP World Tour Finals in Londen. Zijn vrouw Stephanie is toe aan haar derde ATP- toer nooi. Voor Joziasse wordt het haar tweede optreden. Beide vrou wen zijn momenteel bezig met hun opleiding tot scheidsrechter. Tijdens het ABN Amro World Tennis Tournament van 2013 zul len onder anderen Roger Federer (de titelverdediger), Jo-Wilfried Tsonga en Juan-Martin del Potro, Robin Haase en Igor Sijsling ac tief zijn. In het voorprogramma van het Rotterdamse proftoernooi staan ook twee jonge Zeeuwse ten nissers. Daan Hendriks en Finn Jo ziasse, die beide hun opleiding krijgen bij de Tennis Organisatie Zeeland, staan in finales van het zogenoemde Quatt-toernooi en mogen die in sportpaleis Ahoy spelen. Hendriks speelt zondagochtend in de finale van de categorie jon gens 11 jaar. Joziasse tennist tege lijkertijd de eindstrijd bij de meis jes enkel 12 jaar. Als ze winnen, kwalificeren ze zich voor het World Tournament in het Franse La Baule. Het Quatt-toernooi is een initia tief van de Nederlander Sven Groeneveld, die al tal van wereld toppers heeft begeleid. De Deen se Caroline Wozniacki, de huidi ge nummer elf van de wereld, won de eerste Quatt Kids Cup in 2003 toen ze twaalf was. Jorg van Nieuwenhuijzen, nu nog doelman van topklasser FC Lienden, wil op korte termijn naar Canada emigreren om daar een voetbalschool op te rich ten. foto Elif Rey

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34