Schaapskudde is weer terug bij af De leukste SINGLE REIZEN... KRA5.NL WALCHEREN 27 Computerclub haalt geld op voor ADRZ Zeeland Toppers in Het Postkantoor Oplichter gaat langs de deur Dronken schipper op Westerschelde boekt u bij KRAS.NL! V191 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm Wandelvereniging houdt Wintertocht Werkstraf na botsing Oesterdam VRIJDAG 8 FEBRUARI 2013 Yvonne Nijssen van De Schaapskooi: „De oplossing voor de problemen is vrij simpel." foto Willem Mieras door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Nadat Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapenboerderij De Schaapskooi vorige maand 2500 handtekenin gen voor behoud van de schaaps kudde op de Zuid-Bevelandse bloemdijken hadden overhandigd aan het Borselse gemeentebe stuur, wierp de Vlissingse wet houder Jacques Damen zich op als reddende engel. Damen be hoorde tot de oprichters van Stich ting De Zeeuwse Schaapskudde en voelt zich daarom nog zeer be trokken. Hij had een gesprek gere geld op 31 januari met Natuurmo numenten en Staatsbosbeheer om een oplossing te bedenken voor de financiële perikelen. De stichting heeft geen geld om een door de rechter toegewezen scha devergoeding te betalen aan oud-herder Koen Pille en Carola van den Handel. Het geplande ge sprek van 31 januari vond echter nooit plaats. Kees de Lange, dis trictshoofd Zeeland van Staatsbos beheer, had geen zin in een ge sprek en Jan Provoost, regiodirec teur Zuid-Holland Zeeland van Natuurmonumenten, zegde om agenda-technische redenen af. En ondanks herhaalde pogingen van deze krant weigert Damen tekst en uitleg te geven. Dit tekent de sfeer van de discussie. „Niemand durft verantwoordelijkheid te ne men. Iedereen is bang voor zijn ei gen hachje en voor gezichtsver lies", zegt Rens Duvekot. Hij wijst op een overeenkomst tussen Na tuurmonumenten, de stichting en de schapenboerderij. Duvekot en Nijssen zouden eigenaar wor den van beide gebouwen. „Zon der overname van de gebouwen hadden wij de overeenkomst na tuurlijk nooit getekend." De stichting blijkt echter geen ei genaar van de gebouwen te zijn. Dat is Staatsbosbeheer. Zo staat dat in het kadaster. De Lange wijst iedere verantwoordelijkheid af omdat het terrein met gebouw in erfpacht is gegeven aan Natuur monumenten. „Wij hebben dus helemaal geen relatie met het schapenbedrijf." Ook Natuurmo numenten geeft niet thuis. „Wij hebben een zakelijke verhouding met de schapenboerderij. Het be drijf huurt de gebouwen van ons en wij geven geld voor het begra- zen van de dijken. Wij mengen ons daarom niet in deze discus sie", zegt Hanneke Mesters, be heerder eenheid Schelde. Volgens Yvonne Nijssen en Rens Duvekot is de oplossing echter vrij simpel. „Staatsbosbeheer draagt de gebouwen over aan de stichting." Daarna kan het duo de gebouwen kopen, zoals afgespro ken. GOES Hobby Computer Club (HCC) Zeeland heeft 511,75 euro ingezameld voor de kin derafdeling van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis. HCC Zeeland bestaat dertig jaar en hield een inzameling voor de Stichting Vrienden van het ADRZ. Met het geld worden een flatscreen en een I-pad gekocht. GOES In Het Postkantoor aan de Grote Markt in Goes worden dinsdag 19 februari opna mes gemaakt voor het televi sieprogramma Zeeland Top pers. Onder meer Jan Keizer Annie Schilder, George Ba ker, Ronnie Tober en Alwin zullen optreden. Kaarten kosten 7,50 euro. De opna mes beginnen om 19.30 uur. LEWEDORP Verschillende inwoners van Lewedorp, Sas van Gent en Axel hebben woensdag een oplichter aan de deur gehad. De man - mager, grijzend haar, bruine jas - geeft zich uit als een vertegenwoordi ger van zorgverzekeraar CZ. Op slinkse wijze probeert hij portemonnees te stelen. HANSWEERT Een dronken binnenvaart schipper is woensdag aange houden in Hansweert. Kort na 20.00 uur meldde de Ver keerspost Hansweert opmer kelijk vaargedrag en vreem de communicatie van de schipper. De 41-jarige Mak- kumer had ruim vier keer te veel alcohol gedronken. volop keuze: bijna 130 singlereizen vele reizen met 100% vertrekgarantie op uw bestemming vrijwel altijd een 1-persoonskamer zonder toeslag 1/ compleet verzorgd: verblijf in goede hotels, ontbijt en veelal diner en excursies goed verzorgde reizen met Nederlandssprekende reisleiding waarom zou je meer betalen 5 dgn Zeilzwefftocht Zeeland /32CI Vertrek: 1/7 t/m 26/8 - ontbijt, lunch en diner Mee-vaar-vakantie met de historische zeilklipper Mathilda, o.l.v. ervaren schippers Zie www.kras.nl/single-zeilzwerftocht 8 dgn Wandelreis Kroatië Vertrek: 1/6 en 14/9 - ontbijt en diner Wandelen langs de meren van het Plitvice National Park én door de Kvarner-regio Zie www.kras.nl/22741 7 dgn Lüneburgerheide Sauerland j Vertrek: 11/5 en 14/9 - ontbijt en diner Bezoek aan twee prachtige Duitse natuurstreken en steden zoals Celle en Hameien Zie www.kras.nl/22755 7 v.a. 7 dgn Normandië Invasiestranden (499j Vertrek: 4/5, 10/8 en 31/8 - ontbijt en diner Indrukwekkende reis naar o.a. de invasiestranden, Bayeux en tocht langs de Cöte Fleurie Zie www.kras.nl/22763 8 dgn Langlaufreis Vorarlberg Vertrek: 9/3 - ontbijt en diner Gegarandeerd vertrek! Langlaufen in maar liefst 4 landen o.l.v. deskundige reisleiding Zie www.kras.nl/12493 17 dgn Sri Lanka Vertrek: 18/4 t/m 31/10 - ontbijt en diner Met o.a. de Leeuwenrots, koningsstad Kandy, oiifantenweeshuis in Pinnawela en stranddagen Zie www.kras.nl/22784 15 dgn Kampeerreis IJsland Vertrek: 28/6 en 17/7 - logies Avontuurlijke Outdoorcamper-reis met o.a. gletsjerwandeling, Blue Lagoon en walvissafari Zie www.kras.nl/singlereizen-ijsland 9 dgn Wenen Wienerwald [649 Vertrek: 8/6, 20/6 en 31/8 - ontbijt en diner Naar het romantische Wenen, natuurtocht door Wienerwald en Wachau incl. bezoek Melk Zie www.kras.nl/22617 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \s Arke of JsjVIZen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. VLISSINGEN Wandelsportvereniging Wil len is Kunnen uit Vlissingen houdt morgen weer de Win tertocht. Deze begint op Falckstraat 4 in Vlissingen. Deelnemers kunnen kiezen uit 5,10,15 kilometer (start tussen 10.00 en 13.00 uur) of 30 kilometer (start tussen 9.00 en 10.00 uur). THOLEN Een Bredanaar (25) moet een werkstraf van 90 uur uitvoe ren omdat hij in 2010 een ernstig ongeval veroorzaak te op de Oesterdam. De man haalde, ondanks een verbod, een auto in en botste op een tegemoet komende auto. Twee inzittenden daarvan raakten gewond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27