Personeel taxicentrale krijgt loon uitbetaald Na 1000 dagen voorarrest bijna vonnis 24 WALCHEREN ORDERPORTEFEUILLE BOUW RAAKT LEEG De grote renovatie van de wijk Nieuw Middelburg is bijna af. De tijd van dit soort grote projecten lijkt voorbij. IWee gewonden bij ongeluk in Middelburg 4 MEER WERKLOZEN IN DE BOUW BIJ NADER INZIEN Het werk door Theo Ciele MIDDELBURG - Op een dag vol win terse buien gaat een kop erwten soep er goed in. De bouwvakkers die in de renovatiewijk Nieuw Middelburg aan het werk zijn, worden getrakteerd door op drachtgever Woongoed Middel burg. Het grote project loopt op zijn einde, voor steeds meer vak lieden zit hun aandeel in het werk er op. Hoofdaannemer Bouwgroep Peters begon twee jaar geleden aan het grondig ver beteren van 260 woningen in de ze volkswijk die in de jaren twin tig werd gebouwd. Nog zeventien woningen en het karwei zit er op. De mannen laten zich de soep smaken, maar iedereen kijkt be zorgd naar de toekomst. „Mensen Warme erwtensoep voor de bouwvakkers in Nieuw Middelburg. Het aantal werklozen in de bouw sector is vorig jaar sterk gestegen. In december 2011 stonden in Zee land 161 mensen ingeschreven als werkzoekende in de bouw, in de cember 2012 waren dat er 246. Dat blijkt uit gegevens van uitke ringsinstantie UWV. In Nederland liep de werkgelegen heid in de bouw van 170.000 ar beidsplaatsen in 2009 terug tot 123.000 aan het begin van dit jaar. Bouwend Nederland afdeling Zee land vraagt de bouwondernemers jaarlijks naar de verwachtingen voor komen jaar. De uitslag van de ze enquête wordt in maart be kend gemaakt door deze landelij ke brancheorganisatie voor de bouw. MIDDELBURG - Twee 18-jarige man nen uit Middelburg zijn woens dagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg. Rond 22.30 uur botsten de man nen met hun auto frontaal op de paal van een bewegwijzerings bord in de middenberm. Het on geval gebeurde enkele honderden meters voor de stoplichten ter hoogte van het kantoor van Delta. De brandweer had ruim een uur werk om de mannen "uit de auto te bevrijden. De bestuurder is met vermoedelijk hoofdletsel naar het ziekenhuis in Goes ver voerd en later per helikopter naar Rotterdam gebracht. De andere in zittende had een gebroken enkel en is in het ziekenhuis in Goes be handeld. De Nieuwe Vlissingse weg was gedurende enige tijd in beide richtingen afgesloten. De politie onderzoekt de oorzaak van het ongeval en is daarom op zoek naar getuigen. Zij kunnen zich te melden bij het politiebu reau in Middelburg of bellen naar 0900-8844. In het bericht over de nieuwe voorstelling 'Eerlijk of heerlijk' van toneelvereniging Seroosker- ke in de krant van woensdag stond een verkeerde aanvangstijd voor de voorstellingen op 5 en 6 april in de Zandput in Seroosker- ke. Deze beginnen niet om 20.30 maar om 20.00 uur. door Theo Giele VLISSINGEN - De 55 personeelsle den van TC Beheer Vlissingen krij gen via het UWV hun achterstallig loon uitbetaald. Ook over de perio de van de wettelijke opzegtermijn krijgen ze uitbetaald. Dat was het goede nieuws dat cu rator Jeroen de Waard donderdag avond kon vertellen aan de chauf feurs en andere werknemers van het Vlissingse bedrijf dat onder meer bestaat uit de taxicentrale Vlissingen, Bizon Tours en Taxi Van de Gruiter. De medewerkers wachten al sinds december op hun salaris. Voor werknemers die hierdoor in acute geldnood zijn gekomen wordt geprobeerd een voorschot te regelen, zei Pieter van Eek, die namens het personeel met de cu rator spreekt. Hij noemt als voor beeld een collega die op het punt staat een huis te huren, maar daar voor wel geld moet hebben om de borg te kunnen betalen. De chauffeurs blijven doorrijden. Dat is niet alleen belangrijk om in komsten te blijven houden. De taxicentrale verzorgt het (groeps)vervoer van zieken, ge handicapten en leerlingen uit het speciaal onderwijs. Volgens curator De Waard heb ben zich een aantal kandidaten ge meld voor overname TC Beheer Vlissingen. Hij bevestigt dat ook een nieuw opgerichte onderne ming van de directeur Peter Bleuel van TC Beheer tot de geïn teresseerden behoort. Volgende week bekijkt de curator welke kandidaat met het beste bod komt om de Vlissingse onder neming over te nemen. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk blijft vinden dat een Vlissinger (22) een gevaar vormt voor de maatschappij. Hij wil dat die man een celstraf krijgt van vier jaar en tbs met dwangver pleging. En beslist geen tbs met voorwaarden als een soort strafkor ting omdat de man al duizend da gen in voorarrest zit Zo'n lang voorarrest is voor Zeeuwse begrippen een unicum. De afgelopen jaren verscheen de Vlissinger, voor deze zaak, in to taal ook veertien maal tijdens een openbare zitting voor de Middel burgse rechters. Ook een unicum. Tijdens de eerste zitting, ruim twee jaar geleden, eiste het Open baar Ministerie zeven jaar cel te gen hem voor een reeks misdrij ven die hij in 2009 en 2010 pleeg de. Zo trapte hij letterlijk een me debewoner van het Witte Huis in Vlissingen naar een pinautomaat en beroofde hem van zijn twintig euro. Vervolgens beroofde hij een dealer van een tientje en dwong hij ook zijn oma om geld aan hem af te geven. Ook was hij betrok ken bij pogingen om snackbars te beroven in Heinkenszand en Oost-Souburg. De eerste mislukte omdat de kassa niet open ging. Tij dens het uitvoeren van de tweede overval gooide de snackbarexploi tant een metalen bak naar het hoofd van de Vlissinger waarna deze vluchtte. De rechtbank vond na die eerste zitting dat de Vlissinger geestelijk onderzocht moest worden voor er vonnis kon worden gewezen. Van af dat moment belandde de Vlis singer in een bureaucratische mo len en bleken tal van instanties niet te kunnen samenwerken. De ene na de andere rapportage werd over hem geschreven, te laat inge leverd, niet te voldoen of niet aan de juiste mensen voorgelegd. Tel kens was er wel wat om de straf zaak tegen hem aan te houden. En al die tijd zat de Vlissinger in voorarrest en mocht hij maar een uur per dag zijn cel verlaten voor een beetje lichaamsbeweging. Gis teren zei hij dan ook dat hij hoopt dat hij zo snel mogelijk weg kan uit het huis van bewaring. Raadsman B. Drykoningen hield de rechtbank gisteren voor dat de Vlissinger, in zijn nog korte le ven, heel veel pech heeft gehad. Vanaf zijn twaalfde ging hij van pleeggezin naar pleeggezin. Op zijn achttiende was dat vangnet er niet meer en kwam hij in con tact met de verkeerde vrienden en lukte het hem niet om zich op een 'goede' manier staande te hou den. „Dat heeft hij niet geleerd." De advocaat pleitte voor tbs met voorwaarden zodat de Vlissinger een nieuwe en nu een goede start kan maken. Volgens de reclasse ring kan de Vlissinger per direct worden opgenomen in forensisch psychiatrische kliniek als hij een tbs onder voorwaarden krijgt. Maar dan moet er wel voor dins dag een vonnis worden uitgespro ken. De plek in de kliniek is tot ui terlijk die dag beschikbaar. Als de rechtbank later uitspraak doet, komt de Vlissinger weer op een wachtlijst voor een plek in die kli niek. De rechters konden niet beloven dat ze vervroegd uitspraak doen. Maar zowel de officier van justitie als de advocaat van de Vlissinger rekent erop dat deze laatste hob bel wel wordt genomen zodat de Vlissinger dinsdag opgenomen kan worden in de kliniek in Zwol- c le.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24