Drankbril schot in roos ilBkn 'Zeeuwse aannemers moeten handen ineenslaan om order voor marinierskazerne binnen te halen.' almanak Kazerne wordt vernoemd naar De Ruyter Dode vrouw STUDIE EXPERIENCE www.pzc.nl/monnikenwerk Lutherse kerk al vier eeuwen in Zeeland VRIJDAG 8 februari 2013 Kazerne biedt bouw een kans door Theo Giele MIDDELBURG - De bouw van de ma rinierskazerne in Vlissingen zou de Zeeuwse bouwwereld door een moeilijke tijd kunnen helpen. Bouwbedrijven moeten dan wel samenwerken om kans te maken. Directeur Ron Flipse van de Wal- cherse bouwondernemingen Bouwgroep Peters en Bouwbe drijf Flipse vindt dat hij en zijn collega's een poging moeten wa gen om met deze grote opdracht bouwvakkers aan het werk te hou den. De werkgelegenheid in de bouw is het afgelopen jaar al te ruggelopen. In Zeeland zaten vol gens de recentste cijfers van uitke ringsinstantie UWV (december 2012) 246 mensen in de bouwsec tor zonder werk. Voor dit jaar ziet Flipse het nog niet zo somber in, maar voor 2014 en 2015 is er on rustbarend veel ruimte in de or derportefeuilles. „Dat worden voor de Zeeuwse bouw de aller moeilijkste jaren", vreest Flipse. Dat komt ook omdat de laatste aanjagers van de bouw, de wo ningcorporaties, bijzonder voor zichtig zijn geworden met het doen van investeringen. Hun fi nanciële positie is onzeker gewor den door Haagse maatregelen. Zo zette de Vlissingse woningcorpo ratie L'escaut een streep door haar investeringen. Ook andere corporaties heroverwegen hun plannen en denken al helemaal niet aan nieuwe projecten. In zo'n ongunstig klimaat is de bouw van een groot militair com plex in Vlissingen een buitenkans die de Zeeuwse bouwwereld met beide handen moet aangrijpen, vindt Flipse. Samenwerking is noodzakelijk. „Voor zulke projec ten worden omzeteisen gesteld waaraan middelgrote bouwonder neming niet voldoen. Door tijde lijke combinaties te vormen, kun je wel aan die norm komen." Een ander groot bouwproject dat voor heel wat manjaren kan zorgen, is de bouw van het nieuwe Admi raal De Ruyter Ziekenhuis bij Middelburg, tussen de woonbou levard en de A58. De kans op die order schat Flipse echter wat lager in omdat ziekenhuisbouw een specialiteit is waarin Zeeuwse bouwers nauwelijks ervaring heb ben kunnen opdoen. Maar een marinierskazerne, dat moet te doen zijn. pagina 23: Commentaar Tip? redactie@pzc.nl Je kon de klok er op gelijk zetten. De preek van de dominee duurde altijd exact vijftien minuten. Dus zakte de Zie- rikzeeënaar iets onderuit in de houten kerkbank, klaar om geïnspireerd te wor den. De dominee, doorgaans toch echt een boeiende spreker, slaagde er deze keer niet in de aandacht van de kerkgan ger vast te houden. Onwillekeurig dwaal de de blik van laatstgenoemde af naar de elektrische wandklok. En hij deed een verrassende ontdekking; het was na tien minuten preek niet 10 minuten later, maar 10 minuten vroeger. De klok liep achteruit Geïntrigeerd sperde hij de ogen nog wat verder open en zag de seconden- wijzer van de kerkklok linksom tikken in plaats van rechtsom. De preek hoorde hij allang niet meer. Maar de kerkdienst vlóóg om. GOES - Met een biertje op ben je aanzienlijk minder tref zeker. Dat konden jongeren gisteren zelf ervaren op de StudieExperience. De jongeren stonden in de rij om met de 'drankbril' op te darten. Bij ruim twintig stands werd voorlichting gegeven over diverse opleidingen, soms met een knipoog. Het ZorgWelzijnPlein bood onder meer rol stoel pimpen, een operatiekamerkledingwedstrijd en een workshop stralingsmasker maken, foto Willem Mieras - MIDDELBURG - De nieuwe mari nierskazerne bij Vlissingen wordt, niet verrassend, vernoemd naar de Zeeuwse grondlegger van het Korps: Michiel Adriaenszoon de Ruyter. Provinciale Staten zijn donderdag avond door het college bijgepraat over de besluitvorming in het par lement en de vervolgstappen. Dat gebeurde achter gesloten deuren. De provincie betaalt mee aan het uitkopen van uienhandel De Dreu Onions in Ritthem en wil niet op voorhand prijs geven hoe ver ze daarin wil gaan. Het bedrijf omvat 18 hectare van het in totaal 63,3 hectare grote terrein dat be stemd wordt voor het kazerne- complex aan de Buitenhaven. Eer der werd bekend dat de provincie tot 2016 minimaal vier miljoen eu ro heeft gereserveerd. Berichten dat er een mogelijke uitloop zou zijn tot 15 miljoen euro, werden la ter tegengesproken. KOUDEKERKE - De vrouw die don derdagochtend dood in haar wo ning aan de Walestraat in Koude- kerke werd gevonden, is door een medische oorzaak overleden. Dat blijkt uit onderzoek door de poli tie. Rond 06.30 uur werden hulp verleningsdiensten opgeroepen. Bij aankomst bleek de vrouw (46) al overleden. Omdat de doodsoor zaak niet direct duidelijk was, stel de de politie een onderzoek in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21