Manipulaties ICC Den Haag spelen rol in verkiezingscampagne Kenia 39% Politie fotoshopt zwellingen BUITENLAND 9 Landhotel incl. dagje wellness in Ryokan do 7 februari Kenyatta eist dat het voor 11 april geplande begin van zijn ICC-proces wordt uitge steld Stropers doodden duizenden olifanten Sympathie voor Front National naar record Knokpartij bij herdenking Dolmatov Dronken man bijt dochter neus af korting Landhotel De Hoofdige Boer cheap.nl/dagactiel 0900-700 7004 DONDERDAG 7 FEBRUARI 2013 alleen vandaag boekbaar! DEN HAAG/NAIROBI - Minder dan een maand voor de presidentsver kiezingen in Kenia spelen vermeen de manipulaties bij het Internatio naal Strafhof (ICC) in Den Haag een rol in de campagne in het Oost-Afrikaanse land. Vicepremier van Kenia Uhuru Ke- nyatta beschuldigt de ICC-aankla- gers ervan dat zij bewijs hebben gemanipuleerd opdat de rechters de aanklacht tegen hem zouden bevestigen. Die bevestiging was onder meer gebaseerd op de anonieme 'getui ge nummer 4'. Die had verklaard dat Kenyatta begin 2008 bij een vergadering was waar misdaden tijdens de enorme geweldsgolf na de presidentsverkiezingen wer den gepland. Na de vorige stembusgang in Ke nia, eind 2007, ontstond een con flict over verkiezingsfraude en de vraag wie had gewonnen. Door et nisch en politiek gemotiveerd ge weld vielen meer dan 1000 doden in twee maanden tijd. Volgens Kenyatta verzwegen de ICC-aanklagers dat die getuigen verklaring toen al lang was inge trokken, aldus een gisteren gepu bliceerd verzoekschrift. Met die manipulatie wilden de aanklagers volgens de verdediging hun zaak versterken. Volgens Kenyatta was de aanklacht zonder de 'fraude' niet bevestigd. Hij eist dan ook dat het voor 11 april geplande be- gin van zijn proces wordt uitge steld en dat rechters de aantijgin gen onderzoeken. Hoofdaanklaagster Fatou Bensou- da stelde in een reactie dat zij voorlopig geen commentaar geeft op de zaak. Dit moet via de rech ter en niet via de media worden uitgevochten, vindt ze. Op 4 maart worden in Kenia presi dentsverkiezingen gehouden. Vol gens opiniepeilingen komt er een nek-aan-nekrace tussen Kenyatta en premier Raila Odinga. Een commentator van de Keniaan- se krant The Star betoogt in een opiniestuk over de zaak dat Ke nyatta probeert de verkiezingen een referendum te maken over het in Kenia impopulaire ICC. Maar, zegt de commentator, Ke nia is ook lid van het ICC. Een stem voor Kenyatta zou dus een stem tegen het land zijn. en uitbuiting Bouwvakkers van het Olympisch stadion in Sotsji worden uitgebuit met extreem lage lonen, aldus mensenrechten organisatie HRW. foto Mikhail Mordasov/AFP ter op geworden", vertelt hij aan persbureau Ria Novosti uit. „Bo vendien verwachten we de ko mende jaren een enorme toe stroom van toeristen naar de re gio. Wat alle infrastructuur en de stations betreft, daar blijven men sen plezier van hebben. Er zal va kantie worden gevierd in Sotsji, er zullen veel mensen gaan skiën. Natuurlijk verdienen we dat te rug!" Toch zijn er zorgen. Sotsji ligt op steenworp afstand van con flictgebieden als het separatis tische Abchazië en niet ver van de onrustige Noord-Kaukasus, waar terroristische aanslagen aan de orde van de dag zijn. Het organisatiecomité neemt geen halve maatregelen. Tiendui zenden politieagenten krijgen spe ciale trainingen, en zelfs de schaapherders in de bergen wor den door de Russische geheime dienst FSB ingezet om de veilig heid te garanderen. Een ander punt van zorg; de sneeuw. Het kan in Sotsji te warm zijn. Om het zekere voor het onzekere te nemen heeft Sotsji 400 sneeuwka nonnen paraat staan en beschikt het over een ondergrondse sneeuwopslag. LIBREVILLE Stropers hebben in nationaal park Minkebe Gabon in nog geen tien jaar meer dan 11.000 olifanten gedood. Dat is twee derde van alle olifanten die in het tropisch regenwoud in het park leefden. Dat meldden rege ring en twee natuurbescher mingsorganisaties. Van de naar schatting 100.000 bosolifanten in de wereld loopt de helft in het rijk beboste Gabon rond. PARIJS De radicaal rechtse en anti-Eu- ropese partij Front National heeft volgens verscheidene opi niepeilers in Frankrijk sinds 1991 nog nooit zoveel bijval ge had. Bijna een derde van de on dervraagden (32 procent) on derschrijft de ideeën van de partij van Marine Le Pen, de dochter van de spierballenpoli ticus Jean-Marie Le Pen. MOSKOU Russische oppositieleden zijn gisteren met elkaar op de vuist gegaan bij de herdenkings dienst voor de Russische acti vist Aleksandr Dolmatov in Moskou. De knokpartij on stond tussen het extreemrecht se Een Ander Rusland en partij leider Sergej Oedaltsov van Links Front. De laatste werd verweten de dienst te kapen voor zelfpromotie. NEW DELHI Een dronken Indiër heeft zijn 5 maanden oude dochter eind ja nuari dodelijk verwond door een deel van haar neus en lip pen af te bijten. De baby over leed gisteren in een ziekenhuis in de deelstaat Rajasthan nadat zij 's nachts ademhalingspro blemen had gekregen. De man is gearresteerd en wordt aange klaagd voor moord. ATHENE - De Griekse politie is in opspraak geraakt over gemanipuleer de foto's van verdachten van een anarchistische stadsguerillagroep die een 'proletarische' bankoverval hadden gepleegd in het stadje Velvedo. Volgens zijn advocaat was verdachte Nikos Ramos (20) gedurende twee uur vastgebonden en 'gemarteld' met een zak over zijn hoofd. Nadat de politie zelf een foto naar buiten had gebracht van Ramos waarop alle zwellingen duidelijk waren gefotoshopt, toonde zijn familie beelden van diens zwaar toegetakelde gezicht Amnesty International heeft de autori teiten inmiddels ter verantwoording geroepen, foto's Griekse politie (links), familie Ramos (rechts) van 64^50 per persoon, per arrangement 1 overnachting incl. ontbijt Gratis glas kruidenthee in hotel i/ 1 x entree Kuuroord Ftyokan Op 15 min. rijden van het hotel (25 cpnti *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9