FZC Hoge hoteltoren op de 30 MENINGEN brieven Maak iemand abonnee te gast Dominee Dominee (2) Dominee (3) Dominee (4) Dominee (5) Dominee (6) Dominee (7) Dominee (8) Dominee (9) Herdenking Watersnoodramp in Stavenisse. Tijdens de bijeenkomst deed dominee L. Quist zijn inmiddels omstre den uitspraken, foto Leo Adriaansen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Met stijgende verontwaardiging las ik (2 februari) het 'opmerkelij ke bericht' van de dominee uit Stavenisse, die vond dat er nog te weinig doden waren gevallen tij dens de Watersnoodramp. Ze be staan dus nog, de hel en verdoe menis prekende predikanten. Hoe veel meer doden had deze man voldoende gevonden? De woor den naastenliefde en vergiffenis komen kennelijk niet voor in de bijbel van deze man. Je vraagt je af wat mensen bezielt naar deze dominee, met dit soort middel eeuwse ideeën, te luisteren? Zo ie mand zal je naast je bed hebben als je ernstig ziek bent en te ho ren krijgt: Meneer u heeft kenne lijk in zonde geleefd, dit is de straf van de Heer. Schandalig, in één woord en het valt me tegen dat uw krant niet direct stelling heeft genomen tegen dit verhaal. Ook het kerkbestuur zou hem di rect dienen te ontslaan. Wat kun nen sommige christenen toch in tolerant zijn, zich verschuilend achter het zogenaamde Woord van God. W. Mees Duinweg 32, Zoutelande Op tal van plaatsen is de Waters noodramp weer herdacht. Een af schuwelijke ramp die ook onze provinchie zoveel persoonlijk leed heeft gebracht. Om dat per soonlijk leed te verwoorden is bijna niet mogelijk. Dominee Quist van Stavenisse betoogde dat dit grote leed ons door God gezon den werd, om ons tot meer beke ring te brengen. Verdrietig dat de dominee deze stelling in neemt. Om in Gods wijze en ondoorgron delijke raad te treden is niet aan ons. Tegelijkertijd met de Ramp, werden ons ook vele redders ge zonden die honderden mensenle vens hebben gered, wellicht tot die bekering. Mart-Jan Waverijn Moerplein 56, Yerseke Weer is er een kerkelijk voorgan ger die meent dat hij vanuit zijn geloof mensen verschrikkelijk mag schofferen. Dat roept bij mij altijd de reactie op waarom men sen zich zo laten kwetsen en bele digen. Waarom worden de diensten van deze dominee überhaupt nog be zocht? Mensen die daar komen moeten het toch wel erg prettig vinden zo behandeld te worden. Maar wat met al die mensen die na 60 jaar nog steeds veel verdriet en pijn hebben van de gevolgen van de Ramp. Zij hebben recht op mededogen en medeleven vanuit de maat schappij en hun kerk. Troost en steun is wat ze nodig hebben. Ge lukkig zijn er in Zeeland veel goe de herdenkingen geweest. De ge meente heeft de plicht zijn bur gers, en zeker slachtoffers te be schermen. Dat geldt zeker tegen de onzin van dominee Quist. Nooit meer uitnodigen die man en niet meer naar zijn diensten. Joost van der Geld Summertimeplein 29, Terneuzen Hier blijkt maar weer dat 'de pol der-Taliban' anno 2013 nadrukke lijk aanwezig zijn in Zeeland. Men is zelfs vertegenwoordigd in de Tweede Kamer met drie zetels. Op een openbare bijeenkomst waar men de ramp herdenkt doet een predikant van die signatuur kwetsende uitspraken. Dat de ook daar aanwezige burgemeester geen afstand neemt - het zelfs ver goelijkt - is de overheid onwaar dig. Het gemeentebestuur van Tholen zou stelling moeten ne men. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Wat een zekere dominee zegt, kan niet. De ramp een straf van God? Is het krijgen van een gehan dicapt kind dan ook een straf van God? Of het krijgen van longkan ker terwijl je nog nooit gerookt hebt? Nog erger: was de tsunami of de Holocaust ook een straf van God? Wie heeft de hoogmoed zo iets te beweren? IJdele en nodeloos kwetsende woorden. Woorden die pijn doen als de baliemedewerker de spreek buis van de rechter meent te zijn. W. J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Het heeft de Heere behaagd door op zijn tijd en zijn wijze tot zich te nemen 1835 ongelovigen, door hen als straf te verdrinken. Dit is de strekking van de rede van do minee Quist bij de herdenking van de Watersnoodramp. Eigen schuld, dikke bult. Als je niet luis tert naar mij, uw God, zal ik u straffen. God is liefde! Het lijkt veel op het dankgebed van dominee Zijderveld van de ge reformeerde gemeente, Middel burg 1971. Hij prees standvastige ouders uit Staphorst en dankte de Heere om hun volhardende hou ding hun kinderen niet tegen po lio te laten inenten. Gevolg: ern stig gehandicapte kinderen. God is liefde! Mensen verzuipen, ste den platbombarderen, personen met afwijkende opvattingen exe cuteren en dat alles in naam van die liefhebbende God. Het lijkt mij dat dit niet is wat God be doeld, maar dat dit slechts opvat tingen zijn van volkomen doorge draaide godsdienstfanaten. Bé Huisjes De Grenadier 10, Kapelle Dominee Quist haalde vorige week de hekel over de ziel van veel mensen die de Ramp her dachten. Quist is niet alleen mee dogenloos maar ook hovaardig. Immers, hij kritiseerde de Al machtige door te betogen dat die niet voldoende pijn veroorzaakte tijdens de Ramp. Met het gevolg dat te weinig mensen tot beke ring kwamen. Daarmee betichtte hij de Allerhoogste ervan in fe bruari 1953 een wanprestatie te hebben geleverd Dat is vloeken. In de kerk. Burgemeester Nuis van Tholen nam de godslastering van Quist aanvankelijk luchtigjes op. Bij na der inzien drong het besef tot hem door dat de wrede waan denkbeelden van Quist voor ve len kwetsend waren. Er kwamen excuses. Moge Nuis vertroosting vinden in de tekst van het derde vers van Matteüs vijf. Voor het comfort van de lezer; daar staat: 'Zalig de armen van geest, want hunner is het Koninkrijk der he melen.' A. J. Snel Dorpsstraat 16, Ritthem Dominee Quist heeft zware kri tiek op zijn baas. Hij zou het zelf in 1953 beter hebben gedaan. Fundamentalisten zijn levensge vaarlijk. Als Quist met een spa bij de zeedijk wordt gesignaleerd is het zaak snel 112 te bellen A. P. de Graaf Muddy Watersstraat 28, Middelburg God straft de mensheid door mid del van natuurrampen of Hij ge bruikt deze om mensen tot beke ring te doen komen. Een onbijbel se leerstelling en een smet op Gods naam. De Bijbel onthult dat God altijd handelt in overeen stemming met zijn persoonlijk heid, eigenschappen en principes. Dat God in de gevallen dat Hij na tuurkrachten (zondvloed, plagen, etc.) gebruikte om een oordeel te voltrekken, altijd voorzag in een waarschuwing, een reden, een be scherming voor gehoorzame aan bidders. Hij is rechtvaardig en heeft nooit de goede mensen sa men met de slechte mensen ver nietigd (Genesis 18:23,25). In onze tijd maken natuurram pen zonder onderscheid slachtof fers. Willekeurige gebeurtenissen zijn niet te rijmen met Gods per soonlijkheid. In Jakobus 1:13 staat dat God mensen niet met kwade dingen beproeft, 1 Johannes 4:8 vat Gods persoonlijkheid samen: 'God is liefde.' Hij kan nooit ver antwoordelijk zijn voor de ellen de die onschuldige mensen over komt als ze toevallig getroffen worden door orkanen, aardbevin gen en andere tragische gebeurte nissen. Henk Luteijn Columbusweg 15, Goes 'Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. De nieuwe abonnee heeft de afgelopen 3 maanden geen abonnement gehad. en u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-!* De nieuwe abonnee leest de krant maar liefst 2 maanden gratis en betaalt vervolgens 82,50 per kwartaal. Ga naar www.pzc.nl/abonneewerftabonnee door Anton van Haperen, PvdA-Statenlid Half januari doken op eens berichten op in de Zeeuwse media over de mogelijke bouw van een 165 meter hoge ho- teltoren op de Veerse Dam. Zo'n idee roept natuurlijk reacties op en die waren overwegend nega tief. Verantwoordelijk wethou der Piet de Putter (VVD) van Noord-Beveland kijkt nog even de kat uit de boom en wil het ge zaghebbend College van Rijksad viseurs om advies vragen en op basis daarvan verder besluiten. Naar mijn mening is zo'n advies aanvraag in deze vorm overbodig en moeten de verantwoordelijke bestuurders snel duidelijk maken dat er op Noord-Beveland geen ruimte is voor dit type hoog bouw. Een hoteltoren van meer dan 150 meter hoog past qua schaal en maatvoering volstrekt niet in het open landschap van Noord-Beve land en het Zeeuwse kustgebied. „Wat de Eiffeltoren voor Parijs is, zou deze hoteltoren voor Zee land kunnen worden", zei verant woordelijk architect Jan Vereist tijdens de presentatie van de nieuwe plannen. Deze vergelij king gaat wat mij betreft vol strekt mank. De Eiffeltoren staat niet voor niks in Parijs: de plaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30