'Zeeland is een stuk van mijzelf geworden' Uitnodiging afscheidsreceptie Karla Peijs: komt u ook? Van plan uw woning te verbeteren? Jaarverslag Karla Peijs 2012 Provinciale Staten nemen afscheid van EaisasSSïïï Karla Peijs Provinciewerk Informatierubriek van Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Karla Peijs neemt deze maand afscheid als commissaris van de Koningin (cdK) van Zeeland. Ze is dan zes jaar cdK geweest. Om bij dit afscheid stil te staan, stelde de redactie van Provinciewerk haar acht vragen. Wat is Zeeland voor u gaan betekenen in de afgelopen zes jaar? Ik ben getrouwd met een Zeeuw, dus Zeeland kende ik al. Ik kwam hier iedere zomer om er te varen en te genieten. Als cdK werd dat heel anders: aan varen kwam ik nauwelijks meer toe. Ik ben vreselijk van Zeeland gaan houden: de ruimte, het prachtige landschap, de lieve mensen. Zeeland is een stuk van mijzelf geworden. Het kostte me dan ook nooit moeite om de belangen voor Zeeland te behartigen. Ik werd boos als anderen niets voor Zeeland.deden. Krijg nou wat, dacht ik dan. 9 Als u uw cdK-schap over mocht doen: had u zaken dan anders gedaan? Dat heb ik mezelf wel eens afgevraagd, maar nee ik geloof toch van niet. De portefeuille promotie vond ik erg leuk, omdat dat nauw aansloot bij mijn lobbyactiviteiten. De promotie van Zeeland werd goed opgepakt door de Zeeuwse gemeenten. Thermphos greep mij erg aan, vooral toen werd beweerd dat dit ernstige gezondheidsrisico's voor omwonenden met zich mee bracht. Ja, daarvan heb ik wakker gelegen. Gelukkig werd later duidelijk dat dit niet het geval is. Wat bracht het cdK-schap u als persoon? Bij een reorganisatie zoals we die onlangs bij de Provincie meemaakten, leer je dat je dingen soms moet doen, ook als die ingrijpen in de levens van mensen. De reorganisatie had voor mijzelf ook gevolgen: nu alle mensen boven de 57 jaar zijn vertrokken, kan ik als 68-jarige niet aanblijven vind ik zelf. Wat gaat u het meeste missen? De Zeeuwen zelf. Ik word er helemaal blij van. De bedankbrieven van de mensen, die ik schreef als ze 100 jaar of ouder werden, .60, 65, 70 of 75 jaar getrouwd waren. Zulke hartverwarmende reacties: zo ontzettend lief dat ze de moeite namen om me terug te schrijven. Wat.gaat u nu doen? Ik blijf een aantal van mijn bijbanen houden. Verder word ik voorzitter van het Watersnoodmuseum, dat ik erg leuk vind. Ook heb ik me voorgenomen om te gaan sporten. Dat moet echt. Wat ik ga doen? Fietsen en fitnessen. Blijft u hier wonen of niet? Uw huis in Middelburg staat al een tijdje te koop. Twee huizen behouden gaat niet, dus dat moet anders. Ik ga in Kortgene wonen, waar ons andere huis staat. Welk advies geeft u Han Polman, de nieuwe cdK van Zeeland, mee? Kom zo dicht mogelijk bij de Zeeuwen en blijf daarbij ook dicht bij jezelf. Dat doet hij wel. Het is een aardige man met een jong gezin. Hij moet daarbij ook rekening met zijn gezin blijven houden. Waar bent u trots op? Zeeuwse gemeenten zijn van nature niet geneigd om samen te werken. Met de Marinierskazerne naar Vlissingen ging iedereen echter mee: met de neuzen dezelfde kant op. Om trots op te zijn! Ik ben verder trots op de contacten die ik had met de bevolking. cdK zijn is een ontzettend leuke baan. Op vrijdag 8 februari 2013 is er een openbare afscheidsreceptie. U bent vanaf 17.30 uur welkom in de Wandelkerk en Kloostergangen van de Abdij in Middelburg (ingang Abdijplein). In verband met de te verwaditen drukte horen we graag of u aanwezig wilt zijn. Aanmelden kan via: www.zeeland.nl/verkort/aanmelden of bellen met mevrouw A.M. Vermazen, tel. 0118-631315. Op www.zeeland.nl kunt u een persoonlijk bericht achterlaten in het gastenboek Afscheid Karla Peijs. Provincie Zeeland stelde in 2011 het stimuleringsfonds Duurzame Particuliere Woningverbetering (DPW) in met een totaal budget van drie miljoen euro. De Provincie bracht dit budget onder bij het Stim uleringsfonds Volkshuisvesting (SVn) zodat u bij uw eigen gemeente een lening kunt aanvragen. U kunt dit nog doen tot 31 december 2013. Wanneer kunt u een lening aanvragen? U kunt de stimuleringslening DPW gebruiken om gebreken aan het casco van uw huis te laten repareren, om het water- en energieverbruik van de woning terug te brengen, om yw huis beter te isoleren én om uw woning levensloopbestendig te maken zodat u langer in uwwoning kunt wonen. Ook kunt u met maximaal 30% van het geleende bedrag uw badkamer of keuken vernieuwen. De WOZ-waarde van uw woning mag niet hoger zijn dan 170.000 euro. Woningeigenaren kunnen door middel van dit fonds duur zaam verbouwen met een goed kope en betrouwbare lening. Kijk voor de voorwaarden, voor delen en het aanvraagstappen- plan op: www.zeeland.nl/verkort/dpw Commissaris van de Koningin Karla Peijs kijkt in het onlangs ver schenen jaarverslag terug óp haar werkzaamheden die zij in 2012 verrichtte. Ook werpt ze een blik op de afgelopen zes jaar dat zij commissaris van de Koningin in.Zeeland was. Zoals gebruikelijk krijgt u ook in dit jaarverslag een terugkoppeling op haar Rijkstaken: de burgemeesterszaken, de gemeentebezoeken, de contacten met het Koninklijk Huis en de onderscheidingen, representatieve taken en het toezicht op de veiligheid en kwaliteit van het bestuur. Tevens wordt stil gestaan bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Een apart hoofd stuk is gewijd aan de lobbyactivi teiten voor behoud en vervan ging van rijksdiensten in Zee land. Deze lobby bepaalde een groot deel van haar agenda. Dit doet zij aan de hand van maan delijkse activiteitenkalenders die zijn voorzien van een per soonlijke noot. Het jaarverslag is te downloaden via: http://loket.zeeland.nl/infor- matiecentrum/publicaties/ CommHjwIs v*n ot Koninel" Op vrijdag 8 februari 2013 vindt een buitengewone vergadering van Provinciale Staten plaats. Tijdens.deze bijeenkomst nemen de leden van Provinciale Staten afscheid van Karla Peijs. De publieke tribune is deze vergadering gereserveerd.voor genodigden en familie. Deze bijzondere vergadering van Provinciale Staten kunt u daarom volgen via www.zeeland.nl vanaf 14.30 uur of op Omroep Zeeland. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Mechtold Jansen (Karla Peijs). Dennis Wisse voor DNA beek zeelanzien nl (verbouwing) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk7 Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het Via di? e mail infocentrum zeeland nl of per telefoon op 0118- 63 14 OO O» schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdi) 6. 4331 BK Vanwege de bijzondere vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 8 fobruari 2013 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad De eerstvolgende Provinciewerk in uw huis-aan-huiskrant verschijnt op 20 fobruari 2013. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk Ibank op www.laat- informatiecentrum. Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68