Woningplannen Kok vindt parel in Zeeuwse oester 45% Hoger beroep fraude Haselhoef 3 dagen aan het strand in Zeeland BINNENLAND 5 wo 6 februari cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 door Laurens Kok DEN HAAG - Alle maatregelen die het kabinet wil doorvoeren op de woningmarkt, dreigen door verzet van het CDA te stranden. De huurverhoging voor 'scheef- woners', de verhuurdersheffing voor woningcorporaties en de strengere hypotheekregels staan daardoor op losse schroeven. Het kabinet riskeert nu een financiële strop van 2 miljard euro. CDA-Kamerlid Raymond Knops sprak gisteren zijn veto uit over de plannen. Hij eist dat minister Stef Blok (Wonen, WD) de ver plichte aflossing van hypotheken versoepelt. Ook moet hij genoe gen nemen met een lagere op brengst van de verhuurdershef fing om de investeringen van cor poraties op peil te houden. Zo niet, dan kan Blok ook fluiten naar steun voor de huurverho ging voor hogere inkomens, waar uit die verhuurdersheffing juist moet worden betaald. „De plan nen die nu voorliggen, zijn echt desastreus voor de corporaties", al dus Knops. De huurverhoging wil Blok nog deze week door de Kamer loodsen. De coalitie van WD en PvdA heeft in de Tweede Kamer een meerderheid. In de Eerste Kamer zijn de stemmen van de CDA-fractie wel noodzakelijk. Het komt zelden voor dat Kamer leden en senatoren van dezelfde partij in beide Kamers anders stemmen. De CDA-senatoren rie pen Blok eerder al per motie op zijn plannen te herzien. Blok gaf tot dusver geen krimp. 1\vee weken geleden liet hij de Ka mer weten de strengere hypo theekregels niet te versoepelen, omdat uit berekeningen was ge bleken dat de Staat bij elk alterna tief op termijn miljarden mis loopt. Dat past niet in het finan ciële plaatje van deze coalitie. Blok is niet overtuigd dat de CDA-senatoren daadwerkelijk te gen de verplichte aflossing zullen stemmen, omdat CDA-Eerste Ka merlid Peter Essers destijds ook de voorwaarde stelde vast te willen houden aan de financiële kaders. De CDA-senatoren kunnen dus moeilijk tegen strenge hypotheek regels stemmen als het minder strenge alternatief extra geld kost, redeneert Blok. De WD-minister vindt het verder onterecht dat het CDA de huurver hoging nu koppelt aan de verhuur dersheffing. „Zelfs als er geen ver huurdersheffing op tafel lag, zou er een huurverhoging nodig zijn om scheefwonen tegen te Morgen is in de T\veede Kamer het finale debat over de huurverhoging die al op 1 juli moet ingaan. DEN HAAG - Justitie legt zich niet neer bij de uitspraak in de zaak rond islamitisch verzorger Abdul lah Haselhoef. Het OM ging ruim twee weken geleden hard onder uit in deze zaak. Haselhoef en zes verdachten gingen vrijuit na be schuldigingen van fraude bij gastouderopvang Familyhouse, dat onder meer kinderopvangtoe- slagen aanvroeg voor ouders uit Vlissingen en Goes. Haselhoef woonde destijds in Krabbendijke. Hij werd na de aanslagen van 9/11 een bekende Nederlander toen hij zich opwierp als woordvoerder van de moslims. Volgens de recht bank was er geen strafbaar feit. alleen vandaag boekbaar! korting varvwo per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt 1/ Gratis parkeren Wi-Fi 1/ Gratis gebruik sauna zwembad Op 50 meter van het strand Golden Tulip Strandhotel Westduin WOENSDAG 6 FEBRUARI 2013 Spaans vliegveld dat nooit in ge bruik is genomen, een Griekse ha ven zonder achterland. Er heerst een cultuur van 'als jij niet zeurt over mijn rare projecten, zeur ik niet over de jouwe'." Nederland vindt het belangrijk dat subsidies innovatie stimule ren en de kenniseconomie aanja gen, legt Peter Liebregts uit. Hij is manager van het programma Op-Zuid, dat de subsidieaanvra gen in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg beoordeelt. Maar het is beslist niet zo dat iedereen die het woord innovatie kan spellen, subsidie krijgt, zegt hij. „Van de ongeveer 600 aanvragen hebben we er in zes jaar 430 gehonoreerd. Die voldoen aan strenge voor waarden. Ondernemers en ge meenten moeten zelf ook geld bij dragen. Voor elke euro subsidie uit Brussel komt zo 3,5 euro in de regionale economie terecht. Dat heeft in de zuidelijke provincies zes- a zevenduizend banen opge leverd." Als Tweede Kamerlid bezoekt Michiel Servaes (PvdA) regelma tig projecten die met Europees geld zijn gesubsidieerd. „Creatie ve broedplaatsen, buurtcentra: sympathieke projecten, maar waarom moeten ze met Europees geld worden gefinancierd? Dat is rondpompen van geld. Laten we ophouden met die bureaucratie en de structuurfondsen weer re serveren voor arme landen." De kans is groot dat Nederland de komende jaren minder geld krijgt. Liebregts: „De criteria wor den nog strenger. Een stadsstrand in Breda zal geen subsidie meer krijgen, een cardiovasculair cen trum in Maastricht wel." O zie onze website: binnenland Eerdere afleveringen van deze serie staan online. naar skatebaan j?'™™kelen door Wim van de Louw NIJMEGEN - Elk mens droomt er van, het is pure romantiek, maar het gebeurt vrijwel nooit, jacco Beek overkwam het toch. De chef kok van restaurant Flow van het Nijmeegse hotel Sanadome sneed zaterdagavond een oesterschelp open. Tot zijn verbazing zat er een rond voorwerp in de schelp: een parel. „Ik heb hem mee naar huis genomen en op de aanrecht gelegd. Mijn vrouw zei dat het een waardevolle parel was Het is een volmaakt rond dinge tje, 7,7 millimeter doorsnee. Wil Merkensteijn, dé autoriteit in Ne derland als het gaat om vissersza ken, noemt de parelvondst uniek. „Ik zit 35 jaar in het vak en ik heb De gevonden parel foto Bert Beelen het nog nooit meegemaakt." De oester was nog maar een jaar of vijf oud en is opgevist uit het zou te Grevelingenmeer. De vraag wie de eigenaar is van de gevonden parel, is niet belang rijk, zegt Lizzie Veenendaal van hotel Sanadome. „Hij is bij ons in huis gevonden. Ik denk dat hij daarom formeel aan Sanadome be hoort. Maar daar gaan we niet moeilijk over doen. Jacco heeft hem gevonden. Hij krijgt hem te zijner tijd mee. We gaan hem wel eerst een tijdje tentoonstellen." De waarde van de parel, 1000 a 1200 euro, kan oplopen omdat de vindplaats, provincie Zeeland, zo bijzonder is. „Dat heeft een ex pert ons verteld", zegt Veenen daal. „Het is nog nooit gebeurd dat een parel met een dergelijke grootte in de provincie Zeeland is gevonden." De parel van Jacco Beck is anders dan de parels in oorbellen of col liers. Dat zijn bijna altijd culti- vars. Dat wil zeggen dat ze ge kweekt zijn, zegt expert Merken steijn. 'Echte' parels zijn veel meer waard dan gekweekte exem plaren. 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5