Toch doorgroei Klooster van Rilland Voordelig MALTA 24 BEVELANDEN en THOLEN HANDWERK KRA5.NL Bewoner van Kruiningen? Vul de enquête in! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Iedereen is welkom www.visit/VtALTA .com Fly-drive Malta 6 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/3 t/m 25/10 resort aan een privé-strand in Cirkewwa tips: de middeleeuwse vestingstad Mdina, de hoofdstad Valletta, de spectaculaire Dingi-kliffen en Marsaxlokk incl. vliegreis, taxen, huurauto en verblijf Zie www.kras.nl/38507 Zonvakantie St. Julian's 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/3 t/m 23/10 uniek hotel met panoramisch uitzicht over de baai beschikt o.a. over een binnen- en buiten zwembad, sauna en restaurant incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31366 Zonvakantie St. Julian's 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 1/3 t/m 25/10 op ca. 200 m van zee en nabij het levendige centrum van St. Julian's beschikt o.a. over zwembaden en luxe spa- en sportfaciliteiten incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31164 Rondreis Ridderlijk Malta 6 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/3 t/m 25/10 verblijf in het Golden Tulip Vivaldi met excursies naar o.a. Valletta, de Drie Riddersteden, Gozo en de Dingli-kliffen incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf, excursies o.l.v. een NL-sprekende gids Zie www.kras.nl/38413 waarom zou je meer betalen Pri)zen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds. door Nadia Berkelder RILLAND - Reimerswaal wil wel mee werken aan de toename van het aantal arbeidsmigranten in het voormalige Klooster van Rilland. Maar het bestemmingsplan wordt nog niet aangepast, om verzet te gen de uitbreiding te voorkomen. Dat bleek gisteren tijdens de ver gadering van de gemeenteraad Reimerswaal. De eigenaar van het Klooster, De Jager Detachering, heeft om de uitbreiding gevraagd omdat het gebouw anders niet rendabel is. Nu staat de gemeente toe dat 129 arbeidsmigranten in het pand wonen. De vergunning daarvoor wordt vandaag onherroe pelijk als er bij de Raad van State geen bezwaren binnenkomen. Vorig jaar is afgesproken om niet meteen tweehonderd bewoners toe te staan, zei wethouder Jaap Sinke (SGP). „Dan was het verzet nog veel groter geweest. En als we nu het getal 200 noemen, weten we zeker dat er mensen be zwaar gaan indienen. We willen eerst die 129 veilig stellen, om het risico voor De Jager te beperken." Ook eigenaar Rien de Jager vreest een uitgebreide procedure. „Die kan twee jaar duren, dan hebben we een probleem. Laten we probe ren in hoog tempo deze zaak rond te krijgen." Volgens De Jager is er geen overlast, voldoet de huisves ting aan alle eisen en is er met de gemeente afgesproken dat door groeien naar tweehonderd men sen mogelijk was. Ook als het aantal bewoners van het Klooster van Rilland niet in het bestemmingsplan is opgeno men, kan het college van B en W een vergunning verlenen, in afwij king van het bestemmingsplan. Het plan - met de bepaling dat er 129 arbeidsmigranten in het hotel mogen wonen - gaat vanaf van daag de inspraak in. In de zomer neemt de gemeenteraad een be sluit, ook over het aantal. KRUININGEN - De PZC-redactie roept bewoners van Kruiningen op om de vragenlijst over hun dorp in te vullen op de site van de krant: www.pzc.nl/enquete. Bewoners kunnen aangeven wel ke voorzieningen ze missen en wat de pluspunten en de minpun ten zijn van het wonen in Krui ningen. Bovendien kunnen men sen aangeven welke onderwerpen over hun dorp ze willen terugle zen in de krant. De enquête over Kruiningen is de vierde in een reeks: op de vragen lijst over Goes werd nog wat af wachtend gereageerd. De respons op de vragenlijsten over Heinkens- zand en Wemeldinge was al gro ter. De redactie van deze krant wil zoveel mogelijk dorpen en wij ken aan de orde laten komen. Heeft u andere tips? mail dan naar: bevelanden@pzc.nl Nu zijn ze met zeven, maar soms zijn ze wel met vijftien. Je hoeft er ook niet per se te breien; haken mag ook. De dames helpen elkaar met moeilijke tech nieken en patronen, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50