Kabinet en Kamer botsen over OM eist vrijspraak voor bezuinigingen in krimpregio's moord Van der Linden 'We kiezen geen partij' 66 Kastijdt hen zonder u te laten afhouden door het geroep of gesmeek van uw kinderen. Overtuigt hen dat u het doet om hun bestwil. 66 Celoven in een God die niet bestaat God bestaat niet en Jezus is zijn zoon. Hij was niet anders dan andere religieuze figuren. ZEELAND 23 commentaar Uitgever PZC neemt afscheid Te Iddt WOENSDAG 6 FEBRUARI 2013 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland hoeft als het aan het kabinet ligt niet te rekenen op compensatie als gevangenis Torentijd in Middelburg dicht gaat. Minister Stef Blok (Rijksdienst) bekijkt de bezuinigingen van alle ministeries per gebied, maar heeft 'weinig ruimte' voor wisselgeld, zei hij dinsdag in de Tweede Ka mer. Het kabinet bezuinigt miljar den op alle ministeries en sluit on der meer kantoren. De Kamer vreest dat krimpregio's te hard worden getroffen. Zeeuwse belan genorganisaties luidden vorige week de noodklok over de stape ling van bezuinigingen. De Kamer wil dat het kabinet oog heeft voor krimpregio's. Volgens Blok wordt de Randstad juist har der getroffen, waarmee aan die eis wordt voldaan. Ook zei hij niet te treden in besluiten van Jus titie en Defensie. „Daar kunnen andere argumenten spelen dan re gionale spreiding. Voor Defensie is van belang of ze ergens kunnen oefenen." Hij wekte daarmee wrevel van de Tweede Kamer. PvdA-Kamerlid Albert de Vries kwam met de mi nister in botsing. Volgens De Vries ontbreekt in het kabinet el ke coördinatie vooraf. „Bij de over heid weet soms de linkerhand niet wat de rechterhand doet. Daardoor kan het gebeuren dat in krimpgebieden vlak na elkaar het belastingkantoor, de gevangenis en de sociale verzekeringsbank sluiten. Daardoor trekken gezin nen weg, en gaan de bakker en sla ger failliet." Blok komt voor de zomer met een plan waarin hij de bezuinigingen uitwerkt. De Kamer is niet gerust gesteld. De Vries zint op een mo tie waarin het kabinet wordt opge dragen krimpregio's waar moge lijk te compenseren. Hij rekent op een meerderheid. DEN BOSCH - De advocaat-generaal heeft dinsdag in hoger beroep vrij spraak gevraagd voor een 27-jarige Vlissingse. Ze wordt verdacht van moord op haar plaatsgenoot Joost van der Linden (36). Twee jaar geleden eiste het OM nog twaalf jaar cel tegen haar om dat ze die moord op de man zou hebben gepleegd in de periode van 6 tot 11 oktober 2010. De Middelburgse rechtbank sprak haar vervolgens vrij omdat er, al dus de rechters, voldoende aanwij zingen waren dat haar partner de moord zou hebben gepleegd. De partner (45) van de Vlissingse is echter ook niet veroordeeld voor de moord op Van der Lin den. De Middelburgse rechtbank achtte alleen maar bewezen dat hij zijn vriendin hielp om uit han den van justitie te blijven. Volgens het OM is het volstrekt duidelijk dat ofwel de vrouw of wel haar vriend Van der Linden om het leven heeft gebracht. De advocaat-generaal: „Ik reali seer me dat dit bij de nabestaan den van het slachtoffer heel veel onbegrip en verontwaardiging kan oproepen. De vraag wie ver antwoordelijk is, is niet beant woord en de verantwoordelijke is tot nu toe niet bestraft." Het geloof leeft in Zee land. Daarom kun nen woorden van een dominee veel losmaken in de Zeeuwse sa menleving. Dat bewijst de on rust die ontstond na de bespie gelingen van emeritus domi nee Lambrecht Quist over de Watersnoodramp tijdens een herdenking in Stavenisse. Hij merkte op dat de Ramp eigen lijk nog niet genoeg pijn heeft gedaan. Veel gelovigen en niet-gelovigen toonden zich aangedaan door de uitspraken. Toch lijkt niet de dominee maar de burgemeester van Tho len, Willem Nuis, de meeste toorn over zich af te roepen. Dat is niet verwonderlijk. Ten eerste is het de gemeente die Quist een podium bood. Ten tweede weigerde Nuis in eerste instantie aan de gekwetsten ex cuses aan te bieden. Volgens schrijver en politicus Kees Sla ger heeft Nuis zich gediskwalifi ceerd als burgemeester. Dat is wellicht wat zwaar aangezet, maar dat neemt niet weg dat Nuis meer zal moeten doen dan alsnog en vooral te laat zijn excuses aanbieden. MIDDELBURG - Uitgever Charles van den Oosterkamp neemt af scheid van de PZC en de Zeeuwse huis-aan-huisbladen van Weg ener Media. Per 1 maart treedt hij uit dienst, zo heeft hij in goed overleg met het directieteam van Wegener besloten. Hoofdredacteur Peter Jansen en commercieel manager Bert de Vries nemen zijn taken voorals nog waar. De Vries is het eerste aanspreekpunt voor commerciële zaken en de huis-aan-huisbladen, Jansen neemt de overige uitgeef- taken over en is daarmee de eind verantwoordelijke binnen de uit geverij. Burgemeester Willem Nuis van Tholen zegt na ruim twaalf jaar prima te weten welke gevoelens er bij de bevolking leven over de Ramp. „Dat hoeft nie mand mij te vertellen. Bij bezoeken die ik breng aan jubilerende echtparen komt het onderwerp bijna altijd ter sprake." foto Willem Mieras Dominee A. Vlietstra uit Katwijk, november 2011 door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse Burgemees ter Willem Nuis benadrukt dat hij zich niet achter de woorden van de dominee schaart, maar hij wil ook niet doorslaan naar de an dere kant. „Wij kiezen als gemeentebestuur geen partij. Ook voor mensen die de mening van dominee Quist wél delen, hebben wij respect. Het is wat mij betreft ook geen en kel probleem dat de dominee de ze mening verkondigt binnen zijn eigen kerk. Maar de woorden die hij gebruikte, horen niet thuis op een herdenking die voor de he le bevolking was bedoeld." De kwestie is dinsdag uitgebreid besproken binnen het college. Daar is de conclusie getrokken dat ook bij een volgende herden king ruimte moet zijn voor een meditatief moment. „We zullen ons wel af moeten vragen of zo'n moment ingevuld moet worden door een predikant." Nuis zegt het jammer te vinden dat de com motie een schaduw werpt over de herdenking. „Ik heb ook veel men sen gesproken die de andere on derdelen daarvan heel mooi en ge past vonden." Dominee Klaas Hendrikse uit Middelburg/Zierikzee, november 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49