TRAINERS SPORT Rutten is weer beter Bondscoach 'promoveert' Martins Indi tot centrale verdediger ten koste van Mathijsen. voetbal Matthew Lentink heeft bewogen jeugd achter de rug www.pzc.nl/sport wielrennen Hoogerland verlaat intensive care van Spaans ziekenhuis Blogs over voetbal en hardlopen. TERUG Armstrong wordt niet vervolgd Debutanten scoren bij Jong Oranje Streep door voorjaar Kroon 'Brian Mariano hoeft cel niet in' - WOENSDAG 6 februari 2013 Van Gaal zorgt voor ophef door Geert Langendorff NOORDWIJK - Een bloeduitstor ting in zijn linkeroog noodzaakte Klaas-Jan Huntelaar het trainings kamp van het Nederlands elftal te verlaten. Om het verlies van de spits van Schalke 04 op te vangen belde Louis van Gaal naar Mün- chen. Hij vroeg Arjen Robben in allerijl zijn spullen te pakken en naar Huis ter Duin af te reizen voor de oefeninterland van van avond met Italië in de Arena. Van Gaal legde tijdens de traditio nele persconferentie uit, dat het oproepen van Robben niet in te genspraak was met zijn eigen filo sofie. Normaal selecteert hij lou ter voetballers die bij hun club wekelijks aan spelen toekomen. Robben moet het de laatste we ken bij Bayern München doen met een plek op de reservebank. „Een uitzonderingsgeval", vertel de Van Gaal. „En Robben is een speler van de buitencategorie." De besloten training kwam door het afhaken van Huntelaar niet in gevaar. Tijdens het tactische par ti jspel vervulde assistent Patrick Kluivert de rol van Mario Balotel- li 'met verve'. Huntelaar zou dan ook niet in aanmerking zijn geko men voor een basisplaats. Robin van Persie fungeert als centrum spits. Van Gaal, die zijn opstelling al prijsgaf, laat verder Ola John en Daley Blind debuteren. Jonathan de Guzman doet dit na de rust. Zijn invulling van de defensie zorgt op voorhand voor de meeste ophef. Feyenoorders Bruno Mar tins Indi en Stefan de Vrij vor men het centrale duo. In de eredi visie vormt De Vrij een koppel met de gelouterde international Joris Mathijsen, die daar een bro ze indruk maakt. Martins Indi speelt normaliter linksback. Met zijn keuze maakte Van Gaal, zo er kende hij, het Feyenoord-coach Ronald Koeman lastig. „Ik heb met Ronald gesproken", gaf hij aan. „Ik besefte dat door mijn besluit een discussie (over de positie van Mathijsen) zou kunnen oplaaien. Dat hoop ik niet. Maar goed, een clubtrainer kan niet uit dezelfde vijver als een bondscoach." Daarmee doel de hij op de selectie van Feye- noord, waarin geen echte links back schuilt. „Ik kan voor Blind kiezen, of straks voor Jetro Wil- lems, Erik Pieters en, door de me dia geopperd, Patrick van Aan holt." Van Gaal stelde veel vertrouwen in zijn jeugdige middenveld, met louter ervaring in de eredivisie. Kevin Strootman, Jordy Clasie en Adam Maher acht hij in staat op gelijke voet te acteren met hun Ita liaanse evenknieën. Riccardo Montolivo, Andrea Pirlo en Danie- le de Rossi wacht een zware avond. „Mijn middenveld is opge wassen tegen dat van Italië", sprak hij zonder enige ironie. Opstelling Nederlands elftal: Krul; Janmaat, De Vrij, Martins Indi, Blind; Clasie, Strootman, Maher; John, Van Persie, Lens. ARNHEM - Alsof er niets was gebeurd, stond Fred Rutten dinsdagochtend op het trainingsveld bij Vitesse. Vier da gen was hij ziek. Ziek van de bekernederlaag tegen Ajax (0-4). Ziek van de kritiek die hij daarna uitte op dubeige- naar Merab Jordania. En ziek van de griep. Het viel toeval lig samen. Je kunt soms op een heel ongelukkig moment door ziekte even uitgeschakeld zijn", zei Rutten, nog altijd snotterig en hees. Na een verhelderend gesprek met de dub is de kou nu uit de lucht. „We hebben het uitge praat" foto Remko de Waal/ANP WASHINGTON Lance Armstrong hoeft na zijn publieke dopingbiecht in de televisieshow van Op rah Winfrey niet te vrezen voor justitiële vervolging. Dat heeft advocaat André Bi- rotte, toezichthouder bij het federaal onderzoek dat een jaar geleden gesloten werd, verklaard. „Op dit moment werpt het geen nieuw licht op de zaak", verklaarde Birotte dinsdagavond PULA Jong Oranje heeft het oefen duel met Kroatië ter voorbe reiding op de eindronde van het EK in Israël (5-18 juni) gewonnen. De ploeg zege vierde dinsdagmiddag in Pu- la met 3-2. Bij rust was de stand in evenwicht: 1-1. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Luuk de Jong en de debutanten Jürgen Locadia en Tonny Vil- hena. MASAIEED Wielrenner Karsten Kroon moet deelname aan de voor jaarsklassiekers vergeten. De renner van Saxo-Tinkoff kwam dinsdag ten val in de derde etappe van de Ronde van Qatar. Hij liep daarbij een forse snee op in een dij- beenspier en werd meteen geopereerd. „De verwach ting is dat het drie maanden duurt voordat ik weer kan koersen", meldde Kroon van uit Qatar. HILVERSUM De voor cocaïnesmokkel ver oordeelde atleet Brian Maria no hoeft volgens zijn zaak waarnemer Caroline Feith niet de gevangenis in. „Brian is niet aangehouden en hij is ook niet opgeroepen om zich bij de gevangenis te melden." De rechter in Wil lemstad legde de Cura^aose sprinter een celstraf van twaalf maanden op, waar van zes voorwaardelijk. Ma riano nam voor Nederland deel aan de Spelen van 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47