Kleren voor Syrië stromen binnen Vuurrode touringcar 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Dorpsraad Vrouwenpolder intern verdeeld over plan voor 165 meter hoog bouwsel bij Veerse Meer. Cruise 'La Dolce Vita'**** S'steva Fly-drive Kreta Cruise 'La Dolce Vita'**** Sauerland - Hennesee**** S'Steva Rondreis Klassiek Turkije 8 dagen per Costa Serena .Vertrek apr. t/m nov. Inclusief: vliegreis, taxen, L transfers, cruise per 4-sterren Costa Serena met A alle maaltijden aan boord. *'dd*lland; Zie stipreizen.nl/crccs 8- t/m 15-daagse vliegvakantie Vertrek apr. t/m okt Inclusief: vliegreis, taxen, verblijf in Ontdek o^.Knossos en Agtiios Nikolaos. 8 dagen per Costa Serena .Vertrek apr. t/m nov. Inclusief: vliegreis, taxen, L transfers, cruise per A-sterren Costa Serena met A alle maaltijden aan boord. 3- t/m 8-daagse autovakantie k Aankomst febr. t/m dec. Inclusief: verblijf in het A prachtig gelegen A-sterren Welcome Hotel A *'dd*lland; Zie stipreizen.nl/krfdk Zie stipreizen.nl/crccs ^-sterren aan het Zie stipreizen.nl/trklt Zie stipreizen.nl/dehen complete 8-daagse rondreis Vertrek apr. t/m okt. Inclusief: vliegreis, taxen, rondreis >er touringcar, hotels met ontbijt en diner (m.u.v. Hoteltoren heikel punt door Carla van de Merbel MIDDELBURG - In een hoek in de hal van de Christelijke Scholenge meenschap (CSW) aan de Chur- chilllaan in Middelburg ligt al een flink aantal zakken met kleding, de kens en schoenen. Ze zijn bestemd voor Syrische vluchtelingen in op vangkampen. De school is het inza melpunt voor Middelburg voor de landelijke actie ClothesDropSyria. In Zeeland wordt verder alleen nog in Goes ingezameld. Op Schouwen-Duiveland worden an dere steunacties voor Syrië gehou den. De CSW Middelburg stelt graag ruimte beschikbaar voor de inza meling. Eind januari kwam de vraag om mee te doen op het bu reau van conciërge Wil Lossie. Hij zei meteen ja. „Omdat de school graag meehelpt aan goede doelen, maar ook omdat ik zelf in die buurt heb gezeten." In 1979 hielp Lossie als Unifil-militair in een Pa lestijns vluchtelingenkamp in Li banon. „Ik was daar als kwartier maker. Rond deze tijd van het jaar zijn de weersomstandighe den in die regio bar. De Syrische vluchtelingen verblijven in ten ten. Wij sliepen ook in tenten, maar wij hadden kachels. Zij niet." Volgens ClothesDropSyria is in middels ongeveer de helft van de Syrische bevolking - 'tien miljoen van de ruim twintig miljoen men sen' - op de vlucht geslagen voor de burgeroorlog. Veel vluchtelin gen leven in primitieve tenten kampen in het noorden van Syrië of net over de grens in TXirkije. De zakken met kleding en dekens in de hal van de CSW zijn voor zien van een letter. Op zakken met een A zit kleding voor volwas senen (adults), op die met een B dekens (blankets) en op zakken met een C kleding voor kinderen (children). De letters zijn nodig om straks de verdeling te verge makkelijken. De hulpgoederen worden in containers naar Turkije verscheept. Van daar worden de spullen ver deeld over de vluchtelingenkam pen. Volgens Lossie zijn het tot nu toe vooral ouderen die spullen ko men brengen. „Bij hen leeft zoiets toch meer dan bij jongeren. De meeste leerlingen van de CSW aan de Churchilllaan lopen onwetend langs de hoek met hulp goederen. Sommigen zijn er na een paar dagen wel achter dat het om spullen voor Syrische vluchte lingen gaat, maar hoe dat nu pre cies zit in Syrië? Schooldirecteur Frans van der Knaap begrijpt wel dat het vluch telingenprobleem niet echt leeft bij zijn leerlingen. „Het is zo ver weg voor hen. En er zijn zoveel andere dingen die aandacht vra gen. Het onderwerp komt soms wel ter sprake, afhankelijk van de les. Maar soms ook niet dus." door Henk Postma VROUWENPOLDER - De dorpsraad Vrouwenpolder waagt zich nog niet aan een uitspraak over het plan voor de bouw van een 165 meter hoge hoteltoren in het Veer se Meer. Wel is afgesproken dat het eigen dorpsplan geldt als ijk- punt, mocht het zo ver komen dat om een mening wordt gevraagd. Tijdens een vergadering van de dorpsraad bleek maandagavond dat sommige leden, zoals Jacco Duvekot, het torenplan niet met een beschouwen als mogelijke be dreiging voor het leef- en recrea tieklimaat, maar vooral als een kans op een geweldige economi sche ontwikkeling. Anderen, zo als Ron Konings, waarschuwden dat de inwoners een ferm 'nee' verwachten. „Als de indruk ont staat dat we er als dorpsraad niet onwelwillend tegenover staan, zijn de rapen gaar." Dorpsraad-voorzitter Jaap Tas hield het er op dat 'onze eigen ontwikkelingen', zoals vastgelegd in het dorpsplan, voorop staan. Hij benadrukte dat dit dorpsplan geen grote ontwikkelingen toe staat die het karakter van dorp en landschap aantasten. Voor wat be treft de Veerse Dam behelzen die plannen 'het verder versterken van de aantrekkingskracht door het uitbouwen en vernieuwen van het recreatieve aanbod, alles met behoud van het natuurlijke basiskapitaal'. Wethouder René Molenaar bena drukte nog eens dat de gemeente Veere zo nodig tegen de hotelto ren in geweer komt, omdat die de omgeving verstoort, slecht is voor de historische stad Veere, natuur ontwikkeling in de weg staat, en niet strookt met eerdere afspra ken. Het plan voor de toren is van Mar co Doeleman uit Vrouwenpolder. Terwijl wagenbouwers soms maanden klussen aan telkens een nieuwe carna valswagen, hijsen de leutprinsen en hun gevolg zich voor de optocht jarenlang op dezelfde wagen. De Djerken in Graauw vonden na ruim twintig jaar de tijd rijp om met een nieuwe prinsenwagen voor de dag te komen. De nieuwe wa gen is een heuse touringcar, foto Camille Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44