- Centraal duivenpunt schot in de roos SPORT 35 Sranang plaatst zich voor kwartfinales Biljarters Hoondert consolideren positie Middelburg en PWG in damfinale Hoek speelt een uur eerder Blues breiden voorsprong uit WOENSDAG 6 FEBRUARI 2013 Matthew Lentink speelde tot de D-pupillen bij Kloetinge, daarna vertrok hij naar RBC. Bij de Roosendaalse club kende niemand zijn voorgeschiedenis. „Ik vertel daar niet zo snel over." foto Dirk-Jan Gjeltema gevangenis gezeten. Dan mag ik gerust zeggen dat ik, ondanks dat ik nog maar negentien ben, al meer bereikt heb dan zij." In 2011 kwam er een einde aan Lentinks verblijf bij RBC. De Roosendaalse Betaald Voetbal Or ganisatie ging failliet. Dat was een klap voor de Arubaanse doel man. „Ik was net aan de eerste se lectie toegevoegd, als zeventienja rige. Als je dan hoort dat de club failliet gaat, is dat vreselijk. Alles waar je naartoe gewerkt had al die jaren, leek voor niets ge weest." Na zijn ontslag was er lichte interesse vanuit het betaal de voetbal, maar concreet werd het nooit. Vervolgens volgden on derhandelingen met ASWH, zijn oude club Kloetinge en Goes. Die laatste werd het. „Ik heb het uit stekend naar m'n zin in Goes. Het is een mooie club met mooie mensen. Maar als er toch nog een keer een profclub mocht komen, dan pak ik die kans met beide handen aan." door Fred Rabout 'S HEER ARENDSKERKE - Het opleer- en invliegcentrum 't Keldertje in Terneuzen begint aan het vijfde sei zoen. De duivensport heeft te ma ken met een teruglopend aantal liefhebbers, dus ook met een terug lopend aantal duiven. Dat betekent volgens Piet van Bremen uit 's-Heer Arendskerke dat er naar op lossingen gezocht moeten worden. Samenwerking, is er daar één van volgens hem. Daarmee doelt hij met name op het vervoer. Vier jaar geleden lanceerde hij het initiatief om een opleer- en in vliegcentrum in Terneuzen te cen traliseren. Van Bremen: „Dan moeten al die vrachtwagens niet Oieer al die ophaalpunten bij de verenigingen af. Dat kost alleen maar euro's en maakt de dui vensport alleen maar duurder. Ik ben in gesprek gegaan met de Ko ninklijke Belgische Duivensport Bond en het Nederlands Postdui ven Orgaan, de twee nationale bonden. Ik kreeg groen licht voor mijn initiatief. Het werd me niet overal in dank afgenomen, maar het is gelukt." „Café 't Keldertje aan de Baandijk in Terneuzen is het centrum ge worden. We hebben weekenden van 1300 duiven. We zijn begon nen met opleer met de vitesse-af- standen vanuit Quievrain en Noyon. Later is de midfond af stand Dourdan daar bijgekomen. Steeds meer liefhebbers hebben hun weg gevonden naar 't Kelder tje. We hebben de prijzen - on danks de gestegen brandstofprij zen en andere kosten zoals bij voorbeeld de chauffeurs - niet moeten verhogen. Dat blijft ook het komende seizoen zo en daar zijn we best trots op." „Er komen naast Zeeuwse liefheb bers ook liefhebbers van de Zuid-Hollandse eilanden en uit het Brabantse land. Een punt is ook dat we de opleer niet op dins dag, maar in het weekend hou den. Duiven in de mand, vracht betalen en binnen tien minuten kun je de terugreis weer aanvaar den. Voor mensen die wat moeilij ker met vervoer zitten, die kun nen wellicht binnen hun vereni ging of met kennissen of vrien den wat organiseren." „We hebben met Johan Bauwens uit Stekene een vervoerder die weet hoe het werkt En vanuit Ter neuzen zit je zo in België richting Frankrijk, dus wat wil je nog meer? Een punt is inderdaad de tunnel, maar daar zullen de dui ven ook doorheen moeten als je ze boven de Westerschelde in- korft." Piet van Bremen is enthousiast. Toen hij groen licht had gekregen van de Belgische en Nederlandse Bond kreeg hij de steun voor zijn gat in de markt van Piet Leunis uit Terneuzen en jack van den Bosch uit Hengstdijk. De opleer in 't Keldertje gaat dit jaar van start op 6 april (lossing 7 april) met Quievrain als lossingsplaats, vervolgens 20 april Noyon (los op 21 april) en 3 mei Angerville (los 4 mei). Angerville komt in de plaats van het zes kilometer verderop gele gen Dourdan. Voor Quievrain en Noyon kan er op zaterdag van 15.00 tot 16.45 uur worden inge- korfd. De duiven worden zondag morgen gelost. Voor Angerville kan er ingekorfd worden op vrij dag tussen 15.00 en 16.45 uur. Die duiven worden zaterdagmorgen gelost. Het opleerseizoen loopt vanaf april (Quievrain) tot het laatste weekend van augustus. GOES De zaalvoetbal Iers van FM Sranang plaatsten zich zon der moeite voor de kwartfi nales van de bekercompeti tie. In eigen huis werd eer steklasser ZW Sliedrecht met 9-3 verslagen. Halverwe ge leidde FM Sranang al met 6-2. Yordi Matondo was met drie treffers topscorer bij de thuisclub. Ibi El-Uarichi en Salim Sandee scoorden elk twee keer. Ugur Khaveci en Ali Eryürük maakten de ne gen vol. KWADENDAMME De driebanders van Hoon dert /de Waard bleven dank zij een 6-2-zege op Stuc. Be drijf Kanters in de achtervol gende groep op leider TO- W. Voor de pauze was er evenwicht door een neder laag van Bram de Waard en een overwinning van Jaap Hameling. Na de pauze won Piet Koek met een knap moyenne, waarna Frans de Koek de winst met een krap pe zege binnenspeelde. AAGTEKERKE De viertallen van PWG 's-Gravenpolder en Middel burg hebben zich geplaatst voor de finale van de Zeeuw se dambeker. PWG speelde met 4-4 gelijk tegen Lamme- renburg. In de barrage won de bekerhouder pas, met mi niem verschil: 5-3. Middelburg had de handen vol aan Aagtekerke. Alle par tijen eindigden in een gelijk spel, waarna de Middelbur gers in de barrage de klus klaarden: 7-1. HOEK Hoek speelt komende zater dag al om 13.30 uur tegen Ni- vo Sparta in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal. Het aanvangstijdstip is een uur vervroegd op verzoek van tegenstander Nivo Sparta uit Zaltbommel in verband met carnaval. De besturen van de vereni gingen hebben dinsdag hun fiat gegeven aan de vervroeg de aftrap, meldden beide op hun website. BREDA De poolbiljarters van Road- house Blues wonnen met 4-2 van Sharkey's in de regio nale eerste klasse en ver grootten hierdoor hun voor sprong op de nummer twee tot zes punten. Roadhouse Roadies speelde met 3-3 ge lijk tegen hekkensluiter Team Rebrov uit Vlissingen. Patrick Gilde stal de show met een 'jumpbal', waarmee niet alleen scoorde maar ook positie hield.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35