ZEELAND 29 WOENSDAG 6 FEBRUARI 2013 zou dat wat voor je zijn?' aan de verhuizing naar Zeeland. Goedkoper of niet, Defensie krijgt een grotere, moderne en toekomst- bestendige kazerne, aldus Hen- nis-Plasschaert. Dat het kabinet vastberaden is, blijkt wel als minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) bekend maakt dat het hoofdbureau van poli tie in Tilburg komt en de meldka mer in Bergen op Zoom. Hij stelt klip en klaar dat de Zeeuwse banen die verdwijnen worden gecompen seerd door de komst van een kazer ne. Als de kansen voor Zeeland weer ten goede lijken te keren, barst op 18 december opnieuw een bom in poli tiek Den Haag. De Algemene Reken kamer - die controleert of het Rijk het geld uitgeeft zoals de bedoeling is - maakt gehakt van het kazerne plan. De financiële risico's zijn groot, het besluit is onder grote tijdsdruk genomen en naar alter natieven is niet lang ge zocht. Weer schrikt de Kamer zich rot en schakelt opnieuw het eigen onderzoeksbu reau in. De be vindingen leiden tot een reeks schriftelijke vragen: 100 aan de mi nister van Defensie en 24 aan de Re kenkamer. Vorige week kwamen de antwoorden. Opnieuw blijkt het Zeeuwse plan goedkoper uit te val len. Nu kost nieuwbouw zelfs 23 miljoen euro minder dan opknappen, al dus Hennis-Plas- schaert. Bovendien maakt de minis ter korte metten met de discussie over Doorn. Want zelfs als er extra ruimte komt voor uitbreiding, is de marinierskazerne in Doorn niet toe- komstbestendig. Maar de Rekenka mer vindt het kazerneplan nog steeds niets. Die stelt zelfs dat de bouw van een nieuwe marinierska zerne 'wellicht uiteindelijk niet no dig is gezien de ontwikkelingen bin nen de krijgsmacht'. Vandaag hakt de Tweede Kamer de knoop door. Het lijkt een mooie dag voor Zeeland te gaan worden. De kosten voor nieuwbouw zijn inmid dels flink omlaag gegaan, al is aan de exploitatiekosten niets veranderd. Of de Ka mer een verhuizing daarom tegenhoudt, is nog maar de vraag. Al zal de VVD - die van daag een sleutelrol speelt - er even op moeten studeren. Want hoe zeker kun je nu zijn over een financieel voordeeltje in 2026? Soms zijn keuzes niet rationeel, maar politiek bepaald. En speelt be halve het geld ook de plenty (uit breidingsmogelijkheden) in Zee land een rol. Simpel gezegd: mis schien gunt Den Haag vandaag Zeeland die kazerne gewoon. En dan kan twee jaar na die gezellige borrel aan de boulevard de vlag echt uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29