LPV wil openheid Seasun en Delta zoeken oplossing WALCHEREN 25 Pension voor 140 honden en katten Lezing ISIS over menselijk brein Concert Jan Vayne en Petra Berger Recovery treedt op in Brooklyn Schrijfcursus Stichting Welzijn Inloopavond van HCC Zeeland WOENSDAG 6 FEBRUARI 2013 groeit gestaag Conciërge Wil Lossie van de CSW vult de verzameling hulpgoederen aan. foto's Ruben Oreel CLOTHESDROPSYRIA De inzameling van schone kleding en dekens voor Syrische vluchtelin gen is een landelijk initiatief van ClothesDropSyria. Deze organisatie werkt samen met het Syrische Comité in Neder land, dat ervaring heeft met het transport van hulpgoederen. De meeste van de in totaal rond de dertig inzamelpunten van Clo thesDropSyria zijn te vinden op kunstacademies en enkele univer siteiten in Nederland. Op de CSW (Churchilllaan) in Mid delburg kunnen vandaag tot en met vrijdag van 8.00 en 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur nog spullen worden gebracht. www.facebook.com/ dothesdropsyria VLISSINGEN - Al anderhalf jaar vraagt de Lokale Partij Vlissingen (LPV), aldus raadslid Wim Hirdes, om openheid over de beloning van managers in dienst van de gemeen te. Niet alleen de managers in vaste dienst, maar ook de ingehuurde managers en zij die leiding geven aan gemeenschappelijke organisa ties zoals de Veiligheidsregio en GGD. Volgens Hirdes wordt in elke com missievergadering beloofd dat er antwoord komt, maar heeft hij tot nu toe niets gehoord of gezien. Om die reden stelt hij nu schrifte lijk vragen en is het dagelijks be stuur van de gemeente officieel verplicht om binnen een maand antwoord geven. Hirdes wil ook weten hoeveel mensen en organisaties de ge meente inhuurt Zover hij weet, worden nog steeds mensen inge huurd voor het Scheldekwartier en de Kenniswerf. Aangezien daar niets tot bijna niets wordt ge bouwd, vraagt het raadslid zich af of dat inhuren nog wel noodzake lijk is. Volgens hem moeten er binnen het Vlissings ambtenaren- bestand toch ook mensen te vin den zijn die zulke projecten kun nen draaien. „We hebben vierhon derd mensen in dienst." Hirdes stelt dat in een tijd waarin de financiële ruimte beperkt is en bewoners steeds zwaarder wor den belast, het des te meer gebo den is om extra goed te kijken naar de gemeentelijke uitgaven. Hij wijst er vervolgens nog eens op dat de gemeente een schuld heeft opgebouwd van 235 miljoen euro. „Dus we moeten heel voor zichtig zijn met het inhuren van medewerkers. Zeker voor projec ten die zo goed als stil liggen." door Luc Oggel MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta en tuinbouwbedrijf Seasun in Ka- pelle proberen de komende weken nader tot elkaar te komen in de kwestie over levering van energie en vooral de prijs daarvan. Dat is de voorlopige uitkomst van een kort geding dat dinsdag dien de bij de rechtbank in Middel burg. De bedrijven liggen met el kaar in de clinch over de levering van hoge-temperatuurwater, la- ge-temperatuurwater, elektrici teit en CO2. Delta heeft gedreigd daarmee te stoppen nu Seasun een deel van de rekening niet heeft betaald vanwege een geschil over de prijs van water met een hoge temperatuur. In het kort ge ding wilde Seasun de energieleve rancier verplichten de levering voort te zetten en de prijs aan te passen. Die heeft daar geen trek in, bleek gisteren. Het is de lamme tegen de blinde, want zowel Seasun als Delta staat er financieel niet florissant voor. De voorzieningenrechter vroeg zich af of de kwestie zich wel leent voor een kort geding, omdat het volgens hem vooral een finan cieel verhaal is. De verwijten vlo gen over en weer en er lijkt spra ke van een vertrouwensbreuk. Maar omdat ook Delta geen be lang heeft bij een faillissement van Seasun, gaan de twee partijen op verzoek van de rechter probe ren voor 15 maart uit te komen. GRIJPSKERKE Het te bouwen dierenpen- sion langs de Hondegemse- weg bij Grijpskerke krijgt een capaciteit voor maxi maal zo'n 100 honden en 40 katten. Dat blijkt uit het plan van de initiatiefnemers die nu nog pension Elzen hof uitbaten bij Meliskerke. Er wordt 200 m* gesloopt en 450 m»gebouwd. MIDDELBURG De Stichting ISIS geeft van daag de lezing 'Zijn we ons brein? De mysteriën van het Bewustzijn'. De lezing be gint om 19.45 uur in De Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7 in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Info: (0118) 64 39 08. www.stichtingisis.org OOST-SOUBURG Jan Vayne en Petra Berger ge ven zaterdag een concert in de historische kerk van Sou burg in het kader van 'Sou burg Cultureel'. Het concert, getiteld 'Dichtbij', begint om 20.00 uur. het publiek wordt meegenomen op muzikale reis; van Bach tot Streisand. Toegangsprijs: voorverkoop 22,50 en aan de zaal 27,50. MIDDELBURG Coverband Recovery geeft vrijdag een concert in grand café Brooklyn in Middel burg. Recovery bestaat uit acht muzikanten en twee zan geressen. De band speelt al lerlei soorten muziek, van Adele tot Guus Meeuwis. Het concert in Brooklyn be gint om 22.00 uur. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middel burg geeft een schrijfcursus waarbij in acht bijeenkom sten wordt geoefend om de herinnering op papier te zet ten. Elke week is er een an der thema. De serie begint op 12 februari, van 9.30 tot 12.00 uur. Informatie en aan melden, uiterlijk 6 februari: SWM, tel. 0118 - 751400 VLISSINGEN Hobby computer Club HCCiZeeland houdt donder dag een inloopavond in Wijkcentrum Open hof in Vlissingen. Tussen 19.30 tot 22.00 uur geeft de werk groep Genealogie uitleg over het invoeren van digita le informatie van internet of eigen bestanden in Haza-21 en Aldfear.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25