Vrouwenpolder wikt en weegt over hoteltoren Politie pakt drie verdachten straatroof Voordelig MALTA KLEDINGINZAMELING Toneelvereniging Seroos treedt op 24 WALCHEREN Middelburgse school is inzamelpunt voor kleding voor vluchtelingen in door burgeroorlog verscheurd land. KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PARADISE BAY RESORT**** RIDDERLIJK MALTA**** door Henk Postma VROUWENPOLDER - De dorpsraad Vrouwenpolder waagt zich (nog) niet aan een uitspraak over het plan voor de bouw van een 165 meter hoge hoteltoren in het Veerse Meer. Wel is afgesproken dat het eigen dorpsplan geldt als ijkpunt, mocht het zo ver komen dat om een mening wordt ge vraagd. Tijdens de vergadering van de dorpsraad bleek maandagavond dat sommige leden, zoals lacco Duvekot, het torenplan niet met een beschouwen als mogelijke be dreiging voor de leefbaarheid en de toeristische recreatie. Ze zien er ook een kans in op een geweldi ge economische ontwikkeling. Anderen, zoals Ron Konings, waarschuwden dat veel dorpsbe woners een ferm 'nee' van de dorpsraad verwachten. „Als de in druk ontstaat dat we er niet on welwillend tegenover staan, zijn de rapen gaar." In Vrouwenpolder speelt mee dat de hoteltoren uit de koker komt van dorpsbewoner Marco Doele- man. Dorpsraad-voorzitter Jaap Tas hield het er op dat 'onze eigen ontwikkelingen', zoals vastgelegd in het dorpsplan, voorop staan. Hij benadrukte dat het dorpsplan geen diep ingrijpende ontwikke lingen toestaat die het karakter van dorp en landschap aantasten. Maar er wordt ons nog niets ge vraagd, voegde hij er aan toe. „Mocht dat wel gebeuren, dan be kijken we of die 'Eiffeltoren' af breuk doet aan onze plannen, of die juist versterkt." Voor wat betreft de Veerse Dam behelzen die plannen 'het verster ken van de aantrekkingskracht door het uitbouwen en vernieu wen van het recreatieve aanbod, alles met behoud van het natuur lijke basiskapitaal'. Wethouder René Molenaar bena drukte dat de gemeente Veere zo nodig in geweer komt tegen de hoteltoren (te bouwen in de ge meente Noord-Beveland), omdat die de omgeving verstoort. Hij zei dat de toren ook slecht is voor de historische stad Veere, natuuront wikkeling in de weg staat, en niet strookt met eerdere afspraken. Tijdens de vergadering bleek dat het overleg met Rijkswaterstaat over het aankleden van de N57-K)- tonde niet vlot. De dorpsraad wil daar alsnog meer bomen en strui ken, en op de rotonde voorlopig een 'herkenningspunt' met kleur rijke windzakken. VLISSINGEN - De politie heeft drie mannen aangehouden die er van verdacht worden op 10 januari een straatroof te hebben gepleegd op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin- gen. Een 33-jarige vrouw werd die don derdag rond 18.30 uur slachtoffer van hen. Een rode Fiat Panda stop te toen naast haar. Een man stap te uit en beroofde haar van haar tas, waarna hij weer in de auto stapte en wegreed. Naast persoonlijke bezittingen za ten er in de tas ook sleutels van het bedrijf waar zij werkte. Diezelfde dag nog werd vastge steld dat er met deze sleutels ook was getracht in te breken in de zaak.De drie verdachten zijn 16,17 en 18 jaar oud en komen uit Vlis- singen en Oost-Souburg. Zij zijn in hun woningen aangehouden met inzet van de Regionale On dersteuningsgroep (ROG). De drie zijn in verzekering ge steld. Berg voor Syrië door Carla van de Merbel MIDDELBURG - In een hoek in de hal van de Christelijke Scholenge meenschap (CSW) aan de Churchilllaan in Middelburg ligt al een flink aantal zakken met kle ding, dekens en schoenen. Ze zijn bestemd voor Syrische vluchtelin gen in opvangkampen. De school is inzamelpunt voor Middelburg voor de landelijke actie Clothes- DropSyria. In Zeeland wordt ver der alleen nog in Goes ingeza meld. De CSW stelt graag ruimte be schikbaar voor de inzamelingsac tie. Eind januari kwam de vraag om mee te doen op het bureau van conciërge Wil Lossie. Hij zei meteen ja. „Omdat de school graag meehelpt aan goede doelen, maar ook omdat ik zelf in die buurt heb gezeten." In 1979 hielp Lossie als Unifil-militair in een Pa lestijns vluchtelingenkamp in Li banon. „Ik was daar als kwartier maker. Rond deze tijd van het jaar zijn de weersomstandighe den in die regio bar. De Syrische vluchtelingen verblijven in ten ten. Wij sliepen ook in tenten, maar wij hadden kachels. Zij niet." Volgens ClothesDropSyria is in middels ongeveer de helft van de Syrische bevolking - 'tien miljoen van de ruim twintig miljoen men sen' - op de vlucht geslagen voor de burgeroorlog in hun land. Veel vluchtelingen leven in primitieve tentenkampen in het noorden van Syrië of net over de grens in Thrkije. De zakken met kleding en dekens in de hal van de CSW zijn voor zien van een letter. Op zakken met een A zit kleding voor volwas senen (adults), op die met een B dekens (blankets) en op zakken met een C kleding voor kinderen (children). De letters zijn nodig om straks de verdeling te verge makkelijken. De hulpgoederen worden in containers naar Turkije verscheept. Van daar worden de spullen verdeeld over de vluchte lingenkampen. Volgens Lossie zijn het tot nu toe vooral ouderen die spullen ko men brengen. „Bij hen leeft zoiets toch meer dan bij jongeren. 'Goed initiatief, zeggen ze ook." De meeste leerlingen van de CSW aan de Churchilllaan lopen onwetend langs de hoek met hulp goederen in de hal. Sommigen zijn er na een paar dagen wel ach ter dat het om spullen voor Syri sche vluchtelingen gaat, maar hoe dat nu precies zit in Syrië? Schooldirecteur Frans van der Knaap begrijpt wel dat het pro bleem van de Syrische vluchtelin gen niet echt leeft bij zijn leerlin gen. „Het is zo ver weg voor hen. En er zijn zoveel andere dingen die aandacht vragen. Het onder werp komt soms wel ter sprake, afhankelijk van de les. Maar soms ook niet dus." Noury Mahassen (14) is goed op de hoogte van de situatie in Syrië. „Mijn vader is afkomstig uit Syrië, dus wij volgen het nieuws van daar. Ik heb veel familie in Damas cus, maar zij zijn niet gevlucht" Frans van der Knaap, directeur van de CSW, volgt het nieuws over Syrië ook. Hij is blij dat zijn school een bijdrage levert aan de hulpactie. „Het brengt de maat schappij ook dichterbij." Romy Larivière (14) was niet op de hoogte van de burgeroorlog in Syrië. „Ik volg het nieuws niet zo goed." Nu ze er door de inzame ling wel van weet gaat ze ook kle ding inleveren op school. Fly-drive Malta 6 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/3 t/m 25/10 resort aan een privé-strand in Cirkewwa tips: de middeleeuwse vestingstad Mdina, de hoofdstad Valletta, de spectaculaire Dingi-kliffen en Marsaxlokk incl. vliegreis, taxen, huurauto en verblijf Zie www.kras.nl/38507 Zonvakantie St. Julian's 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/3 t/m 23/10 uniek hotel met panoramisch uitzicht over de baai beschikt o.a. over een binnen- en buiten zwembad, sauna en restaurant incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31366 Zonvakantie St. Julian's 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: 1/3 t/m 25/10 op ca. 200 m van zee en nabij het levendige centrum van St. Julian's beschikt o.a. over zwembaden en luxe spa- en sportfaciliteiten incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31164 Rondreis Ridderlijk Malta 6 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/3 t/m 25/10 verblijf in het Golden Tulip Vivaldi met excursies naar o.a. Valletta, de Drie Riddersteden, Gozo en de Dingli-kliffen incl. vliegreis, taxen, transfers, verblijf, excursies o.l.v. een NL-sprekende gids 2 Zie www.kras.nl/38413 waarom zou je meer betalen 15 cpm 'SS ders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosten en Calamiteitenfonds SEROOSKERKE - 'Eerlijk of heerlijk' is de nieuwe voorstelling van to neelvereniging Serooskerke. De plattelandskomedie in drie bedrij ven van Hans Gnant, werd ver taald en bewerkt door A. Smit Het boerenechtpaar Wannes en Ja ne Minderhoud krijgt iedere zo mer een lange file van vakantie gangers langs de boerderij en heeft daar genoeg van. Jane komt met een oplossing. Vrijdag is de première in Vereni gingsgebouw Ons Huis in Melis- kerke, 20.30 uur. Vrijdag 15 februa ri is de komedie om 20.00 uur in café Juliana in Biggekerke zien en vrijdag 15 maart is er een voorstel ling voor de Sociëteit van Gapinge in dorpshuis De Spil in Gapinge. Daarna zijn er drie voorstellingen in de Zandput in Serooskerke; vrij dag 5 en zaterdag 6 april om 20.30 uur, met een gezellig samenzijn na afloop en vrijdag 12 april voor CNV Walcheren, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24