ZEELAND Tarief bus 3,8 procent duurder Personeel wacht op faillissement taxicentrale almanak Kater Nuis maakt knieval voor gekwetste slachtoffers en nabestaanden Ramp bij herdenkingstoespraak Stavenisse. Plattelanders zoeken de uitdaging met nieuw theaterstuk Volg de PZC ook op Twitter: @pzcredactie Michiel wacht op de komst van zijn marinierskazerne Visit o Februa WOENSDAG 6 februari 2013 CULTUUR XflRFZC -W>«* JSMS (Hv v-.T- ZEELAND Quist vindt excuses misplaatst door Marcel Modde en Rob Paardekam THOLEN - Emeritus predikant Lam- brecht Quist vindt de excuses van de Thoolse burgemeester Willem Nuis niet op z'n plaats. „Dat hij nu terugkrabbelt vind ik niet te recht en gaat mij te ver", reageert Quist op de knieval die Nuis dins dag maakte in de richting van de mensen die zijn gekwetst door de uitspraken van de dominee. Quist verzorgde bij de waters noodherdenking in Stavenisse een 'meditatief moment' en stel de onder meer dat de Ramp van uit het oogpunt van God niet ge noeg pijn heeft veroorzaakt. De dominee trekt die conclusie om dat de mensen zich na de Ramp niet massaal tot God hebben ge keerd. „Ik sta nog steeds achter die woorden. Ik heb het bedoeld, zoals ik het heb gezegd." Volgens Nuis is Quist voorgedra gen door een lokale werkgroep uit Stavenisse. „Wij hebben deze werkgroep meerdere malen ge vraagd de dominee te wijzen op het feit dat het niet om een kerk dienst ging en er dus geen preek werd verwacht. Wat wij in ge dachten hadden was een toe spraak waar alle mensen zich in zouden kunnen vinden. Toen het tijdens de toespraak toch de ande re kant op bleek te gaan, heb ik na tuurlijk ook gedacht dat dit niet was wat we hadden afgesproken. Maar op dat moment kun je er niets meer aan doen." Nuis zegt de lokale werkgroep overigens niets te verwijten. „Daarin zitten integere mensen." De gemeente neemt de verant woordelijkheid op zich. „Als er mensen zijn die door de woorden van de dominee in gewetensnood zijn gekomen of zijn gekwetst, dan heb je het als gemeente niet goed gedaan. Dat betreuren wij in hoge mate en daar bieden wij dan ook onze excuses voor aan. Het is uiteraard nooit onze bedoeling ge weest om mensen te kwetsen." Aanvankelijk zag Nuis geen enke le reden kritiek te leveren op de toespraak van de dominee. Cj-|1f-p nipt- TERNEUZEN - Op de deur van het klaslokaal hangt een 111CL briefje: Niet storen, citotoets! Achtstegroepers van ba- CtnfPtl J sisschool De Kameleon in Terneuzen luisteren gespan- nen naar de meester, die uitleg geeft over de toets- week. Om 12.00 uur is de eerste Citotoets klaar. Aieyna Gungomez (foto) uit groep 8: „Alleen rekenen ging moeilijk." Jaardell Constansia ging eerder naar bed om zich beter te kunnen concentreren, foto Mark Neelemans MIDDELBURG - De tarieven voor het openbaar vervoer in Zeeland stijgen dit jaar met 3,8 procent Uit een overzicht dat de PvdA-Sta- tenfractie heeft opgevraagd, blijkt dat die prijsstijging in de pas loopt met wat de afgelopen vijfjaar ge bruikelijk is geweest. Volgens Gedeputeerde Staten heeft met name de forse stijging van de brandstofkosten de tariefs verhogingen in de hand gewerkt. De prijsstijgingen in Zeeland zijn gebaseerd op landelijke afspraken en de kostenontwikkeling in de bedrijfstak, aldus GS. VLISSINGEN - De rechtbank heeft zich nog niet gebogen over de fail lissementsaanvraag van TC Be heer waaronder de taxicentrale Vlissingen valt. De stukken wa ren naar Breda gestuurd, maar de zitting had dinsdag in Middel burg moeten plaatsvinden. Er wordt nu geprobeerd om alsnog deze week tot een uitspraak te ko men. De 55 werknemers hebben sinds december geen loon meer ontvangen en met een faillisse ment kan de uitbetaling van het loon veiliggesteld worden. De chauffeurs blijven werken in het belang van de passagiers, onder wie zieken en gehandicapten. Tip? redactie@pzc.nl De wens van de jarige ging deze week in vervulling. Hij kreeg vissen in een kom. Twee stuks, zwart van kleur. Op zijn feest je had hij de beestjes beter niet aan zijn maten laten zien. Een grapjas goot wod ka in de vissenkom, slechts enkele drup jes, maar toch. Niks aan de hand leek het De kom werd wel een beetje troebel maar dat komt omdat deze vissen graag in de bodem wroeten. Totdat een van de twee wat grijs werd en te vaak op zijn zij aan het wateroppervlak naar lucht aan het happen was. Einde oefening leek het Vers water in de kom bleek de redding. Het weer zwart geworden beestje voelde zich als een vis in het water. De vis had blijkbaar een kater. Ach, de mens ziet er soms ook wel eens een beetje witjes uit na een avondje doorzakken. Tw»ets iPSSC •w-v," a.*.-«Dwest University College Roostvrlt Kn excellent step for your future: University College Roosevelt 5 3 Universiteit Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21