U EN UW KAT 14 BUITEN De meeste bezoekers lopen meteen na aankomst in Goes naar het centrum. Eén rondje door de straten en je komt in de meest hippe shopjes. Maar net even bui ten het stadshart wandel je over groene wallen, verstilde pleintjes en stokoude tui nen. Tussen de vele statige monumenten in vind je werk van tientallen beeldend kunstenaars. Dwalen door Goes is dwalen door de tijd, met steeds een eigentijdse verrassing. volgende week: u en uw carnaval stuur uw foto('s) voor dinsdag naar www.pzc.nl/foto in het album carnaval Onze Karei snoepte liever van ijsjes dan van kattenbrokjes. Rob van Niel Dwalen door Goes is dwalen door de tijd Katten zijn eigenzinnig. En lui, als we op uw foto's van deze week mogen afgaan. Zelfs een krappe bloempot blijkt een uitstekende slaapplaats op te leveren. Ooit was er een poster: LLLLLekker LLLLLui LLLLLiggen LLLLLezen. Die moest je boven de bank of je bed hangen. Voor de kat van tegenwoordig (en vroeger) kunnen we ook wel een home-sweet-ho- me-poster bedenken: LLLLLekker LLLLLui LLLLLiggen LLLLLuieren. Mies, Joris, Karei, Coosje, Basje, Bram en-Grover: ze brengen in deze nog gure tijden al een ontspannen voorjaarszonnetje in huis. Volgende week woensdag 13 februari rekenen we op spetterende, dan sende, feestende, gekke, theatrale foto's van U en Uw CARNAVAL. Let op: u kunt uw foto's met ingang van deze week kwijt op de website van de PZC. Het adres staat hieronder. De foto's die we in de krant publi ceren, moeten minimaal 1 MB zijn. Stuur uw mooiste en gekste foto in voor dinsdag 12 februari. Onze Mies drinkt alleen graag uit de kraan. Onze kat Joris zit graag in ons vogelhuisje. Diana Smid Mevrouw N. Meulmeester door Elian van 't Westeinde Rondje Goes, de populaire facebookpagi- na, verleidt ons tot een wandeling in de belangrijkste stad op Zuid-Beveland. Omdat het nog steeds wintert en we slippartijen willen voorkomen, pakken we de trein. Het perron is vol en druk. We duiken meteen het tunneltje in naar Hotel Terminus op het Stationsplein. Daar be gint de wandeling. Omdat het zoeken is naar straatnaambordjes, struike len we bijna over twee beeldjes. Wachtende reizigers, nog geen meter hoog en half ondergesneeuwd. Een vrouw met een koffer heeft een meisje aan haar hand. Verderop zitten een man en een jongetje naast elkaar. Het werk is van Anton Beijsens die het als één geheel maakte in 1984. De meeste mensen die aankomen bij station Goes, lo pen meteen rechtdoor het stadscentrum in. Wij ma ken een ommetje en slaan rechtsaf de Wulfaertstraat in richting de Van de Spiegelstraat. Op de hoek van de Zonnebloemstraat bij beddenspeciaalzaak Jaap de Jonge slaan we de linksaf. Aan het eind slaan we nog eens linksaf, de Voorstad in. We lopen naar een paar ganzen die over het water in de vest lijken te scheren. Het is een kunstwerk van Jack Willemsen. Vlakbij zit Café Baarends. De deur is dicht. Nieuwsgierig gluren we over het gordijntje naar binnen. Hoe ziet dit meer dan honderd jaar oude café er uit? We zien het verlaten groene laken van een paar grote biljarts. Op de tafeltjes liggen plu chen kleedjes. In het midden van de zaak staat de pot kachel. Beroemd van de ODP-feestjes. Kees Baarends merkt ons op en biedt een kop koffie aan. Natuurlijk komen we even binnen. Fijn, zo'n opwarmertje. Ach ter de toog staat de moeder van Kees, 86 is ze, maar nog altijd even monter. Zestig jaar geleden kwam ze in de zaak. „Mijn man nam het café over van zijn ouders. Vanaf mijn trouwen waren we elke dag open van 's morgens tot 's avonds. En dat was hard werken. Tegenwoordig help ik alleen een beetje achter de schermen. De laatste jaren gaan we pas na de middag open. Behalve op dinsdag. Dan zijn we om tien uur open voor een groep biljarters. Dat is al jaren zo." Met moeite nemen we afscheid en steken de Stenen Brug over. Als we het Groene Weidje inwandelen breekt de zon door. Slinger de slanger gaat het naar de 'Lange Diek', het wandelpad op de Goese wallen. Tussen de stadsvilla's door vangen we een glimp op van de skyline van Goes. Prominent steekt de toren van de Grote of de Maria Magdalenakerk af tegen de blauwe lucht. De laatgotische kruisbasiliek is in ge- Afstand: 3 km 1Beeld van Anton Beijsens uit 1984. 2. Café Baarends gezien vanaf de Lange Diek. 3. Gevelsteen van huis aan de Oostwal. 4. Ganzen langs de vest. 5. Kunst van Albert Dedden en Paul Keizer. 6. Pools aardewerk bij Taart en Tafel. 7. Sint Jacobusschool, Vlasmarkt. 8. Stalstraat. 9. Godin Ceres op de Dam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14