cheap.nl dagactie Iran dreigt Israel na luchtaanval op Syrië Tibetaanse zelfverbrandingen naderen een trieste mijlpaal 55% Parijse vrouwen mogen eindelijk een broek dragen BUITENLAND 7 cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 4-sterren topper In de Achterhoek per/toplocatie één superactie! di 5 februari Minister Ehud Barak van Defensie erkent min of meer dat Israël een lucht aanval heeft uitgevoerd. Hotel Frerikshof korting DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 alleen vandaag boekbaar! *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosteri 15 per boeking. Voorwaarden zie website. door onze redactie buitenland DAMASCUS - Israël gaat spijt krijgen van zijn luchtaanval op Syrië afgelo pen week. Dat zei Saeed Jalili, het hoofd van de Iraanse Nationale Vei ligheidsraad gisteren, zonder te ver melden of Iran of zijn bondgenoot Syrië militaire actie overweegt. „Ze zullen deze recente agressie betreuren", aldus Jalili gisteren op een persconferentie in Damascus, waar hij zondag besprekingen hield met president Bashar al-As- sad. Jalili vergeleek de Israëlische aanval op een militair complex bij Damascus met eerdere conflicten, waaronder de 34-daagse oorlog met de Libanese sjiitische groep Hezbollah in 2006. Jalili zei dat Iran, in zijn huidige rol als hoofd van de Beweging van Niet-Gebonden Landen, na mens Syrië op het internationale toneel zal werken aan een reactie op de aanval. De Israëlische minister van Defen sie, Ehud Barak, zei zondag dat de actie liet zien dat het voor Israël niet aanvaardbaar is dat zware ge avanceerde wapens richting Liba non gaan. Dat leek voor het eerst een erkenning te zijn dat Israël de aanval had uitgevoerd. De Syri sche regering meldde vorige week dat een wetenschappelijk onder zoekscentrum het doelwit van de Israëlische luchtaanval was. Er ko men echter steeds meer berich ten, die erop duiden dat de Israë liërs een transport van Russische SA-17 raketten hebben vernietigd. Deze raketten zijn ontwikkeld om vliegtuigen uit de lucht te ha len en Israël wil voorkomen dat ze in handen komen van Hezbol lah in Libanon. Syrië ontkent dat er een aanval op een konvooi heeft plaatsgehad, omdat dan zou worden erkend dat het wapens voor Hezbollah stuurt. Het Israëlische leger is in het noorden van het land in verhoog de staat van paraatheid gebracht om een eventuele tegenaanval te kunnen pareren. Twee Iron Do- me-batterijen, waarmee vijandelij ke raketten kunnen worden on derschept, zijn uit het zuiden van het land naar het noorden overge bracht. Door de burgeroorlog in Syrië zal dit land waarschijnlijk niet overgaan tot een tegenaanval. Israël acht de kans groter dat de door Iran gesteunde Hezbollah aanvallen zal uitvoeren in het noorden van Israël. PARIJS - Vrouwen mogen sinds vo rige week in de Franse hoofdstad Parijs een broek dragen. Tot dan toe gold officieel een decreet uit 1799, waarin vrouwen in de Fran se hoofdstad werd verplicht het stadsbestuur toestemming te vra gen om in het kledingstuk de straat op te gaan. Het stadsbestuur van Parijs heeft de verordening vo rige week officieel ingetrokken, meldt de Franse nieuwszender France 24. Het decreet kwam tot stand in een tijd waarin de lange broek van arbeiders werd gezien als symbool van een revolutionai re gezindheid. De aristocraten hul den zich in een culotte (broek tot net onder de knie). Door het be sluit werden vrouwen geweerd uit de revolutionaire gelederen. Het voorschrift werd een eeuw la ter nog aangepast. Vrouwen op de fiets of te paard mochten zich sindsdien in een broek op straat vertonen, zonder daarvoor uit drukkelijk om toestemming te hebben gevraagd. t pun- pun- foto's gen int non- iri te- igres en. r zijn isten. eoor- ende dat de druk :en ex- eer loen rijn meer) door onze redactie buitenland NEW DELHI - De Tibetaanse rege ring in ballingschap maakt zich op voor een trieste mijlpaal. Het aan tal zelfverbrandingen uit protest te gen de Chinese overheersing in Ti bet heeft bijna de honderd bereikt. 99 Tibetanen staken zich al in brand sinds maart 2009, onder wie vrouwen, kinderen, mannen, burgers en monniken. 81 van hen overleden aan hun verwondin gen. Volgens Lobsang Sangay, pre mier van de Tibetaanse regering in ballingschap, worden zijn land genoten 'gedwongen' tot hun wanhoopsdaad. „Er is geen vrij heid van meningsuiting. In Tibet is geen politiek protest toege staan", aldus Sangay vanuit New Delhi. In de Indiase hoofdstad worden momenteel protestmar sen en gebedssessies gehouden ten behoeve van de Tibetaanse zaak. Volgens premier Sangay ho pen de Tibetanen op een herha ling van wat er gebeurde in Tune sië. Daar bleek de zelfverbranding van straathandelaar Mohammed Bouazizi - nadat zijn handelswaar in beslag was genomen en hij ver nederd werd door een agent - het begin van de Arabische Lente. Beelden van de daad voedden via internet de boosheid in de Arabi sche wereld. Het Tibetaanse ver zet benadrukt dat bij de zelfver brandingen nooit een Chinees ge wond is geraakt. Omstanders heb ben vaak geschokt gereageerd om dat mede-Tibetanen vaak wel het protest filmden met hun mobiel tjes, maar niets deden om het brandende slachtoffer te redden. De Chinese autoriteiten loven sinds kort ook beloningen uit voor Tibetanen die potentiële 'da ders' van zelfverbrandingen aan geven. Zo werd vorige week een monnik tot levenslang veroor deeld wegens het werven van kan didaten. 1 overnachting incl. ontbijt Gratis Wi-Fi en parkeren 1/ Gratis bittergarnituur 1/ Aan de rand van Winterswijk 1 van rechtbank t Du ?s- eclas- irin hij voor jn ver bank ;r een 1 voor mer- ïide- ichtof- ichtof- it Pier- De Belgische kindermoordenaar Mare Dutroux (in het midden met grijze baard) wordt het Paleis van Justitie in Brussel binnengebracht, foto Francois Lenoir/Reuters re Deutsch op de zitting versche nen. Volgens Deutsch bestaat de kans dat het verzoek van Dutroux door de rechtbank wordt gehono reerd. Voor de Belgische radio zei Deutsch dat Dutroux in zijn nu ruim zestien jaar durende gevan- genstraf is veranderd. Ronny Baudewyn, die tien jaar lang de advocaat van Dutroux was, zei een paar weken geleden in een uitzending van Pauw Wit- teman, dat zijn voormalige cliënt ervan overtuigd is, dat hij op een dag vrijkomt. Het verzoek tot voorwaardelijke invrijheidstelling is voor Dutroux een stapje in de richting van dit uiteindelijke doel. Baudewyn noemde Dutroux tij dens de uitzending 'een vreemd personage', die niet in de gaten heeft dat zijn leven gevaar loopt als hij ooit op vrije voeten komt. „Hij zal rustig boodschappen gaan doen", zei Baudewyn. Het ontbreekt Dutroux aan empatisch vermogen waardoor hij de volks woede tegen Michelle Martin, die in een klooster mag wonen, niet ziet. Baudewyn: „Hij ziet alleen dat Martin feitelijk in vrijheid is gesteld." Het proces gisteren duurde ruim twee uur. Na afloop meldden de advocaten niets aan de verzamel de internationale pers. Conform de afspraak, aldus de advocaat van Dutroux. per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7